Страница 1 от 2

Публикувано на: Чет Май 17, 2007 1:15 am
от Borislav Uzunov
За тази цел има програми за симулации, една от които е Bassbox

Публикувано на: Чет Май 17, 2007 1:23 am
от Sylis
С този високия Qts фактор не очаквай да слезнеш кой знае колко ниско.Говорителя случайно да не е предназначен за автомобили...

Публикувано на: Чет Май 17, 2007 1:31 am
от Borislav Uzunov
dex13 написа:Да - знам че има, но няма програма в която да са засегнати всички видове конструкции - например във BassBox са засегнати само closed, vented и bandpass конструкции...

Затова питам ако някой може да ми даде основни напътствия.
Кажи за коя конструкция питаш

Публикувано на: Чет Май 17, 2007 8:59 am
от Rumen Suvandjiev
dex13 написа:Да - знам че има, но няма програма в която да са засегнати всички видове конструкции - например във BassBox са засегнати само closed, vented и bandpass конструкции...
За други конструкции този говорител така или иначе не е подходящ.
В Bassbox избери конструкция "bandpass single tuned box", за диаметър на инвертора - не повече от 70mm и натисни "Suggest".
Получава се кутия около 25 литра, с която ще можеш да разчиташ на около 34-35Hz@-6dB. Не се опитвай да слезеш по-ниско - вместо бас ще получиш някакво бучене.

Публикувано на: Чет Май 17, 2007 3:21 pm
от Borislav Uzunov
dex13 написа:
Borislav Uzunov написа:
dex13 написа:Да - знам че има, но няма програма в която да са засегнати всички видове конструкции - например във BassBox са засегнати само closed, vented и bandpass конструкции...

Затова питам ако някой може да ми даде основни напътствия.
Кажи за коя конструкция питаш
Ами евентуално за ТЛ - точно това е че се опитвам да разбера при коя ще се получи най-задоволителен резултат.
Евентуално можеше да разгледаш подробно сайта и да видиш че в раздела за хорни и ТЛ има важна тема пусната от Оушънмен-а озаглавена "Конструиране на ТЛ- Практика", а не да се правиш на открехнат

Публикувано на: Чет Май 17, 2007 4:46 pm
от Borislav Uzunov
Трудно ще си спестиш "неприятностите" особено при настройката на тл-а. Без да се засягаш, но сухи гащи риба не ловят. Затова скачай смело...

Публикувано на: Пет Май 18, 2007 12:03 pm
от Borislav Stankov
dex13 написа: ...Исках да разбера не точни размери на конструкцията, а какъв тип конструкция е възможна и подходяща за този говорител.
Е той Румен ти отговори на въпроса

Публикувано на: Пет Май 18, 2007 12:33 pm
от Simonov
dex13 написа:Ами евентуално за ТЛ - точно това е че се опитвам да разбера при коя ще се получи най-задоволителен резултат.
Добре е да дефинираш "най-задоволителен резултат" сам за себеси. По този начин ще може най-добре да се насочиш към конкретно акустично оформление, имайки предвид различните крайни качества на различните конструкции ;)

Поздрави :)