Дайте мнение по въпроса

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
gonso

Дайте мнение по въпроса

#1 Мнение от gonso »

Имам двулентова колона. Баса е с филтър за бас. Проблем ли е ако пищялката я вържа директно към изхода на усилвателя без да минава през филтър?
Последно промяна от gonso на Чет Апр 05, 2007 3:47 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

.

#2 Мнение от Kiril Kirilov »

Проблем е!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Ivan Rachev »

:lol: махни удивителните от заглавието да не ти махна ip-то от базата на сайта :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

gonso

#4 Мнение от gonso »

Как трябва да постъпя? И то всъшност импеданса ли се променя?

Аватар
X.Tsvetkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 1:00 am
Местоположение: София.
Обратна връзка:

#5 Мнение от X.Tsvetkov »

Според мен и на високочестотния говорител трябва да се сложи филтър или да се свърже синфазно с баса.
Може да греша ако е така поправяите ме :wink:

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Дайте мнение по въпроса

#7 Мнение от Nanko Rusev »

gonso написа:Имам двулентова колона. Баса е с филтър за бас. Проблем ли е ако пищялката я вържа директно към изхода на усилвателя без да минава през филтър?
Сайта е насочен към DIY (Do It Yourself - Направи Си Сам) аудио техника но просто към някакво "скокаване на съндък" и поставянето на говорители вътре.

Дори в раздела за начинаещи, където си ти, е несериозно да се питат такива неща. Попрочети статиите и теми из форума. Ако искаш наистина да се занимаваш с това, което е страхотно хоби, препоръчвам ти да не бързаш да сковаваш нещо, от което после ще те е срам. Може да почнеш и с "копиране" на готов проект, тук безплатно можеш да намериш информация за такива :wink:

romanpm

Re: Дайте мнение по въпроса

#8 Мнение от romanpm »

най вероятно дадефектира говорителче...

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта