Въпрос за симулация?
-
wassilzaza
- има известен опит

- Мнения: 222
- Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
- Местоположение: Ловеч
- Обратна връзка:
Въпрос за симулация?
Имам един ламерски и въпрос и той е: Трябва ли да се ръководя от графиката Maximum Power (WinISD Pro), защото реших да въведа параметрите на Биема 18" ( тази, с която Astor е правил суб бас рефлекс ) после въведох литража на кутията и размерите на ФИ и като погледна въпросната графика се получава огромно пропадане. Това значи ли че на 40хз говорителя може да понесе натоварване само то 60вт ???

Последно промяна от wassilzaza на Сря Апр 04, 2007 10:17 pm, променено общо 1 път.
- DLS
- трупа сериозен опит

- Мнения: 477
- Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
- Местоположение: Пловдив
- Обратна връзка:
Taзи графика аз лично смятам, че е много важна и съм правил доста хардуерни тестове за да проверя доколко софтуера е ''лъгал'' в някои случаи. Специално в твоя случай графиката ми се струва странна, но
ако целта е да се премахне дупката просто вдигни честотата на настройката леко. В повечето случай разлира се не е абсолютно за дължително кривата да е е абсолютно ''права'' тъй като при едно
нормално слушане, което в случая надали ще изисква 400В, няма да се забележи проблем.
Чисто механически разбира се говорителя ще издържи много повече от тези 60В на графиката.
ако целта е да се премахне дупката просто вдигни честотата на настройката леко. В повечето случай разлира се не е абсолютно за дължително кривата да е е абсолютно ''права'' тъй като при едно
нормално слушане, което в случая надали ще изисква 400В, няма да се забележи проблем.
Чисто механически разбира се говорителя ще издържи много повече от тези 60В на графиката.
-
wassilzaza
- има известен опит

- Мнения: 222
- Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
- Местоположение: Ловеч
- Обратна връзка:
Благодаря !!!DLS написа:Taзи графика аз лично смятам, че е много важна и съм правил доста хардуерни тестове за да проверя доколко софтуера е ''лъгал'' в някои случаи. Специално в твоя случай графиката ми се струва странна, но
ако целта е да се премахне дупката просто вдигни честотата на настройката леко. В повечето случай разлира се не е абсолютно за дължително кривата да е е абсолютно ''права'' тъй като при едно
нормално слушане, което в случая надали ще изисква 400В, няма да се забележи проблем.
Чисто механически разбира се говорителя ще издържи много повече от тези 60В на графиката.
-
wassilzaza
- има известен опит

- Мнения: 222
- Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
- Местоположение: Ловеч
- Обратна връзка:
Понеже изникна още един подобен въпрос и да не пускам нова тема промених леко тази. Значи имам модела на М. Кинг сменям само параметрите на говорителя в случая Висатон В250С 8ома и как да пусна самата симулация, за да видя графиките. Доста пипах по програмата, но явно съм много зле или бъркам нещо незнам ето файла: http://store3.data.bg/wassilzaza/
-
wassilzaza
- има известен опит

- Мнения: 222
- Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
- Местоположение: Ловеч
- Обратна връзка:
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта