Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
muftata

Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#1 Мнение от muftata »

Здравейте , не бях посещавал :D сайта доста време ,но наскоро се здобих с едни тонколони Радиотехника с-90.Бих искал да знам вашето мнение за тях ,заслужават ли си ?

http://img.hi-fi.ru/catalog/900/218795.jpg

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#2 Мнение от nikikoz »

Здравей,
надявам се да не ме разбереш погрешно ама нали вече ги имаш, какво значение има в такъв случай мнението на хората от форума. Иначе моето мнение е че колоната не става за сериозна музика...Приятно слушане
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

muftata

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#3 Мнение от muftata »

nikikoz написа:Здравей,
надявам се да не ме разбереш погрешно ама нали вече ги имаш, какво значение има в такъв случай мнението на хората от форума. Иначе моето мнение е че колоната не става за сериозна музика...Приятно слушане
Да така е , няма спор ,но интересуваше ме дали някой е имал и дали е останал доволен от тях ?

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#4 Мнение от nikikoz »

muftata написа:интересуваше ме дали някой е имал и дали е останал доволен от тях ?
Какво означава да е останал доволен от тях? Много зависи с какво ги сравняваш. Имах един познат който ги имаше и се кефеше много, това не променя факта че дори и на хеви метъл се затрудняват според мен...
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

muftata

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#5 Мнение от muftata »

nikikoz написа:
muftata написа:интересуваше ме дали някой е имал и дали е останал доволен от тях ?
Какво означава да е останал доволен от тях? Много зависи с какво ги сравняваш. Имах един познат който ги имаше и се кефеше много, това не променя факта че дори и на хеви метъл се затрудняват според мен...
Явно този тип ОТ не се толерират много тук. По 10-тобалната система на колко се оценяват ?

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#6 Мнение от nikikoz »

Няма толериран и нетолериран тип ОТ, има свирещи и не свирещи. Според мен тези са от втория тип. Не мога да давам оценки по десетобалната система, това е преоритет на немските списания за хай фай но тези ОТ ги няма там :D
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#7 Мнение от Nanko Rusev »

Има колони за по няколко стотици хиляди евро, познай на колко се оценяват тези :D

Ако ти харесват - значи си направил правилния избор. 100% не си се набутал много пари за тях :mrgreen: А пък когато вече не те задоволяват, попрочети в сайта ...

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#8 Мнение от Dimitar Atanasov »

"Заслужатат ли си?" зависи какво.
Ако е дали си заслужават парите (около 50-100 лв) сигурно да, зависи в какво състояние са. Ако се сраяняват с нови колонки от същия ценови диапазон (май само компютърни има за такава цена) определено си заслужатат. Ако се сравняват с някой нови колони от същия клас, които човек може да си купи от магазините за бяла техника - може би също си струват.

muftata

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#9 Мнение от muftata »

Dimitar Atanasov написа:"Заслужатат ли си?" зависи какво.
Ако е дали си заслужават парите (около 50-100 лв) сигурно да, зависи в какво състояние са. Ако се сраяняват с нови колонки от същия ценови диапазон (май само компютърни има за такава цена) определено си заслужатат. Ако се сравняват с някой нови колони от същия клас, които човек може да си купи от магазините за бяла техника - може би също си струват.
Искам да попитам какво е предимството на хорната пред 3-лентово ОТ ?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#10 Мнение от Stefan Stefanov »

Чуй ги и ще видиш :)

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#11 Мнение от nikikoz »

Подобни неща не могат да се обяснят а трябва да се чуят, просто това с обяснението на звука го забрави. Все едно да те питам каква е разликата между две хубави картини. Свържи се с някой от форума който има хорни и отиди да ги чуеш. Ако след слушането не ти е ясна разликата, значи за теб я няма. Музиката е нещо лично и истината не е една а зависи от слушателския опит на конкретния човек.
П.П. Ще си позволя да ти кажа нещо, преди много години и аз четях списания и ревюта и вярвах на това което пише в тях. Исках да знам всяко нещо което имам с колко звезди е, на кое място е, колко точки има но по късно разбрах че това няма никакво значение за хубавия звук. Няма да спра да го повтарям, трябва много слушане за да намериш своята истина в аудиото. Успех
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#12 Мнение от Dimitar Atanasov »

muftata написа:
Искам да попитам какво е предимството на хорната пред 3-лентово ОТ ?
Мога да кажа за себе си.
Имам известен (макар и скромен) опит в направата (по скоро преправянето) на 2,3 лентови тела. Извода до който стигнах е, че направата на такова нещо е непосилна задача (поне за мен), защото както и да го гласиш почти винаги чуваш повече филтри отколкото звук. Естествено има и добре звучащи многолентови колони, но това е съвсем друга работа. До преди 3-4 години и аз много не вярвах, че хорните са нещо особено, все пак само един говорител и малко повечко дъски, но реших да пробвам.

Моето лично мнение е ,че то не става с ходене и слушане, поне в началото. Много е лесно да отидеш при някой да (да кажем Аспарух) и да чуеш Звука, но е много друдно да постигнеш това нещо, асобено ако не си твърде безкомпромисен.

Моят Път се върви по-бавно. За около 50 лв (нищожна инвестиция, в сравнение с резултата) може да си спретне човек едни малки хорнички и да ги послуша. Аз бих посъветвал да си ги сметне сам, не е толкова сложно и човек с добро средно образование по математика може да го направи. Да си ги сглоби сам, отнема 1 ден (без финишинг). Да ги послуша повече, особено след като послуша другата си система, и да направи сам извода. След това може да чуе някакви по-пипнати, с по-добри говорители и да види колко накриво е тръгнал първоначално. После прави следващи и т.н.

По Пътя ще разбере че усилвателя с интегрални схеми, който е имал за голяма пръчка всъщност не е зле, а танзисторното чудовище, което заварява отверка, като дадеш на късо изхода става само за вторични и т.н. Да не говорим за приключението с кабелите.

Има и хубави многолентови колони и лоши хорни, само че много по-лесно се постига лоша многолентова.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#13 Мнение от nikikoz »

Dimitar Atanasov написа:...
Напълно съм съгласен с написаното от теб. Винаги съм казвал (даже съм спорил с хора от форума) че не може да "хвърлиш в дълбокото" човек без слушателски опит и да очакваш той да оцени и разбере това което е чул и видял. Трябва постепенно да се развива на базата на личен опит и експерименти. Малко по малко да изгради своята слушателска култура/концепция която да му позволи да ЧУВА разликите а не сляпо да се съгласява защото по знаещите от него казват така. Това е бавен процес и зависи от много неща. За мен обаче това е верния път...дори и по пътя да се направи някоя и друга грешка :wink:
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#14 Мнение от Nanko Rusev »

Аз пък го съветвам ако има възможност да експериментира - да ходи, да слуша и после да прави това, за което има пари. Няма смисъл от бюджетни колони, ако може да си позволи по-добри - никакъв, освен трупане на опит при направата ...

muftata

Re: Привет,моля дайте оценка дали съм направил правилният избор

#15 Мнение от muftata »

Добре , за да не излитам много на горе за първо начало какви драйвъри да си взема ? От какъв материал да ги направя ?
нещо до 150 лв . Някакъв проект да ми предложите ?
Ако ме питате каква музика слушам - всичко без Me

ще ги захранвам с Marantz
marantz-pm26.jpg
marantz-pm26.jpg (54.34 KiB) Преглеждано 5098 пъти
точно този модел

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта