Страница 1 от 1
Публикувано на: Съб Фев 14, 2009 2:50 pm
от Ivan Rachev

с 3 говорителя се страхувам , че озвучителното тяло ще е трилентово . Нискочестотния не е лош , имам реализиран проект точно с тази модел , но смени високата с такава с по-ниска резонансна честота за да стане тялото 2-лентово . Ако искаш пък да запазиш средночестотния намери си супервисока .
Публикувано на: Съб Фев 14, 2009 6:22 pm
от Rumen Suvandjiev
Средата, която си избрал, наистина е линейна, ако се използва подходящ филтътр за нея.
Нискочестотният не ми е попадал, но имам успешна басрефлексна конструкция с SPH-250KE.
За високочестотен в случая направо бих избрал нещо друго.
Закупил ли си вече говорителите?
Публикувано на: Съб Фев 14, 2009 6:31 pm
от Rumen Suvandjiev
Тогава, пени се не пени...
"Предложенията" на басбокса рядко са оптимални.
Не е задължително с този басов говорител да правиш огромна кутия.
В 60 литра затворен обем например с този говорител ще получиш ставнително компактно озвучително тяло с бърз и стегнат бас (групово закъснение от порядъка на 6ms@20Hz) и прилична долна граница от около 40Hz@-6dB.