Кутия с пасивен говорител хелп

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
aex
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 9:15 am
Обратна връзка:

Кутия с пасивен говорител хелп

#1 Мнение от aex »

Здравейте приятели реших да ви попитам дали някой знае нещо за кутиите с пасивен говорител. Тоест в една кутия има два абсолютно едни и същи говорители но единия е пасивен няма магнит намотки само мембрана и шаси. Случайно попаднах на два едни и същи VKN 10260-01/360-01 линк http://www.vissokogovoriteli.plc.bg/pro ... 360-01.htm понеже такива боклуци не стават за нищо та дори и за някакав вид тест съм склонен да разглобя единия като преди това му взема малкото душичка :lol: . Ако някой знае нещо ще ми помогне доста много съм любопитен как ще звучи ;)

Аватар
varieca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от varieca »

Вид басрефлекс. Търси с "passive radiator" в гугъл.

nickb

Интересна тема

#4 Мнение от nickb »

И на мен ми е много интересно каква е разликата между пасивната мембрана и фазоинвентора и защо на пазара се предлагат малко модели тонколони с пасивни мембрани? Даже се канех да пусна тема-въпрос към напредналите и лидерите на форума. Предполагам, че би следвало ОТ с пасивна мембрана да постигат по-добра АЧХ от тези с басрефлекс, въпреки че вероятно неравномерността на АЧХ ще се влоши. Факт е, че и в двата случая се постига пик в определен НЧ диапазон, но ми се струва, че с пасивна мембрана може да се постигне относително по добра долна граница. Малкото им разпространение на пазара считам, че се дължи на по-големият необходим обем на ОТ при прилагане на пасивна мембрана, спрямо необходимият обем при проектиране на басрефлекс...

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта