Какво в една колона, би активирало защитата на усилвателя?

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
diablq
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#31 Мнение от diablq »

Да, наредил съм ги. Г-н Колев, казваш за горната честота на средите да променя, какво. "Goro" пък ми изясни защо трябва да махна пиезото, но от тук мисля за още промени, като например последователно включване на високите и махане на 1,5 омовото резисторче, м/у другото те са паралел защото свирят с около 2 dB по-ниско от другите говорители и по този начин включени, очаквах изравняване на АЧХ-то. А с импедансната характеристика, нещо не разбрах параметъра на резистора, "Goro" каза 0.1ом, пък в снимката която съм постнал е 1kОм, пробвах и с двата на около 50W усилвател, започнах меренето от 20Hz само дето напрежението беше променливо, та не разбрах коя стойност да отбележа и в крайна сметка активирах токовата защита на усилвателя, :lol: то и уреда ми не е много добър, ама никък даже, като за 10 лева.
Последно промяна от diablq на Сря Ное 07, 2007 12:36 pm, променено общо 1 път.

Аватар
diablq
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#32 Мнение от diablq »

Чее се изхвърлих с тоя проект, да, че ще има още проекти да, че се си нема пари, да :lol: ама, като съм се хванал на хорото ще се съпвам докато не свърши песента. Е определено следващия път няма да е тяло с повече от две ленти.

D.Kolev

#33 Мнение от D.Kolev »

0,1îì ñàìî ÷å ìåðèø íà òî÷êè À è Á , óðåäà íà ÀÑ è áåç òîÿ êàáåë îáðàòíî êúì àìïà. ìåðèø ïàäà íà íàïðåæåíèå âúðõó ðåçèñòîðà è ñìÿòàø òîêà ïî çàêîíà íà Îì.
âñè÷êè ÷åñòîòíè êîðåêöèè-èçêëþ÷åíè.

Аватар
diablq
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#34 Мнение от diablq »

Ясно сега почвам, само информативно да кажа, сложих високите последователно и един кондензатор 2mF, леле па то стана по зле взе да исключа още по-ниско

Аватар
diablq
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#35 Мнение от diablq »

С тоя моя уред нищо не става. Дойде ми друго наум, RC верига. Някой може ли да поясни нещо за тях и как се и зпълняват.

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#36 Мнение от Zlatan Kitanov »

В мрежата има описани различни начини за сваляне на импедансна характеристика. Не мисля, че RC верига ще ти реши проблема, даже напротив. Не бързай, прочети внимателно писаното от D.Kolev и Goro.

Аватар
diablq
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#37 Мнение от diablq »

Ха разбрах на кои честоти изключа, като пуснах уредбата, усилих и сменях от тон генератора честотите. Щтракането почна още от 2500Hz като почнах да намялам уредбата най-слабото усилване беше около 3700Hz, явно там омовете падат много, а именно там дето си мисля, че съм срезал средите, като до към 4500Hz пак си исключаше но постепенно ми позволяваше да усилвам повече докато вече не спря да товари ампа, е сега какво следа от тук нататък.

D.Kolev

#38 Мнение от D.Kolev »

àáå ïðèÿòåëþ, ÿ ðàçìåíè äâåòå èíäóêòèâíîñòè 0,45ìõ è 2,25ìõ ,à êîíäåíçàòîðà 10ìô ãî îñòàâè 6,5ìô äà âèäèì ùå òðúãíå ëè êàêòî òðÿáâà.

Аватар
diablq
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#39 Мнение от diablq »

Не става, разменвах ги, вече ако ми кажеш да го одара с чука ще го направа :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: а само трябваше да направя филтър от 2-ри ред даже ниските от 1-ви, който да реже на 1000 и 4000Hz ато кво става просто......

Спира да изключа само когато откача тази оградената бобина навивал съм я на ръка и тя със сигурност може да не е 0,12мх мисля, че целия проблем идва от филтара на високите, 3-ия му ред и индуктивноста. Ще се опитам целия филтър за високите да го преизчисля за 2-ри ред пак на 4000Hz па ще видим какво ще излезе. Дано моето мнение да е горе долу като вашето.
Последно промяна от diablq на Чет Ное 08, 2007 1:03 am, променено общо 2 пъти.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#40 Мнение от npn »

diablq написа:Не става, разменвах ги, вече ако ми кажеш да го одара с чука ще го направа :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: а само трябваше да направя филтър от 2-ри ред даже ниските от 1-ви, който да реже на 1000 и 4000Hz ато кво става просто......


Aко имаш осцилоскоп,я го включи и виж дали няма някакво самовъзбуждане,че като ги гледам тези трептящи кръгове дето са се образували за средите,нещо не ми харесват.
Набива ми се в окото 3,3 микрофарадовия кондер.Я го махни.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
diablq
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#41 Мнение от diablq »

Нямам осцилоскоп, но това с кондензатора ще го пробвам

Аватар
diablq
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#42 Мнение от diablq »

Мне, не става и с махане на кондензатора

Я кажете как е по правилно да вържа високите, като имате напредвид инпедансите на другите говорители, не за друго, но ще ми трябва за смятане на нов филтър.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#43 Мнение от npn »

diablq написа:Мне, не става и с махане на кондензатора

Я кажете как е по правилно да вържа високите, като имате напредвид инпедансите на другите говорители, не за друго, но ще ми трябва за смятане на нов филтър.


Според мен за всяка пищялка,отделен филтър.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

D.Kolev

#44 Мнение от D.Kolev »

à ñïîðåä ìåí ïðåïðàâè öåëèÿ ôèëòúð íî òîçè ïúò êàêòî òðÿáâà, à íå êàêòî ïèøå.
ïóñêàø íèñêî÷åñòîòíèÿ áåç íèêàêâè ôèëòðè è ñ ãåíåðàòîðà ïî÷âàø äà êà÷âàø ÷åñòîòàòà è ñëóøàø çà ïðîïàäàíèÿ ïèêîâå èëè çàòèõâàíå, êàòî çàáåëåæèø òàêîâà-òàì ùå å ñðåçà. ò.å. äîêàòî å ëèíååí è çâóêà å íàé-äîáúð. ñðåäíî÷åñòîòíèòå ãè ïî÷âàø îòòàì êúäåòî ùå ðåæåø íèñêî÷åñòîòíèÿ è ïàê áåç ôèëòúð ãè ñëóøàø äîêàòî èçíåìîãíàò, ñúùîòî ïðàâèø ñ âèñîêèòå - ñàìî äà îáåðàò íàé-âèñîêèÿ äèàïàçîí.
ïðàâèø ôèëòúðà îò 1-âè ðåä çà âñè÷êè, ñëóøàø è òîãàâà ïî÷âàø äà âäèãàø ðåäà êúäåòî ñå íàëàãà.

Аватар
diablq
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#45 Мнение от diablq »

Ще опитам, както казваш. Има ли само да питам, формула с която да определя този качестевен фактор за да не стане и с новия филтър същото

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта