За повдигането на колоните...

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#16 Мнение от Zlatan Kitanov »

За да не свири и подът и да не увеличава мазалото.
Ама не е само това. Намесват се и дифракции от повърхнини. И зависи за какви ОТ става въпрос. И е обсъждано тук вече.

stefanyovev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 102
Регистриран на: Сря Апр 25, 2007 12:00 am
Местоположение: BG
Обратна връзка:

#17 Мнение от stefanyovev »

Мисля че съм чел това което е обсъждано/дъвкано тук и пак не мога да разбера ... ок добре пода не трябва да свири но ... мрамора отразява нали ? и когато се намали контактната повърхност още повече вибрациите остават в колоната което означава че те там вътре си се джиткат, интерферитат си в най различни посоки, връщат се върху мембраната :?: тоест баса ще е по-силен но по-линеен ли ще е ?

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#18 Мнение от Zlatan Kitanov »

Няма да е по-силен. Няма да го има част от бумтенето, ще бъде по-артикулиран. Донякъде и заради прекъсването на повърхнината, което се получава от повдигането.

stefanyovev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 102
Регистриран на: Сря Апр 25, 2007 12:00 am
Местоположение: BG
Обратна връзка:

#19 Мнение от stefanyovev »

Пак не разбрах ама нищо - ще чета (сефте) :D

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#20 Мнение от Nanko Rusev »

stefanyovev написа:Пак не разбрах ама нищо - ще чета (сефте) :D


Че нямаш теоритична подготовка е ясно, обаче не мога да разбера защо не експерементираш, ами пишеш глупости ...

stefanyovev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 102
Регистриран на: Сря Апр 25, 2007 12:00 am
Местоположение: BG
Обратна връзка:

#21 Мнение от stefanyovev »

На дали ще разбера какво чувам а и мен ме интересува кое е правилно на теория за постигане на 'реален' звук.

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#22 Мнение от Zlatan Kitanov »

Теорията е хубаво нещо. Без нея не може. Има едно НО - "На теория няма разлика между теория и практика. На практика не е точно така".

Lx1

#23 Мнение от Lx1 »

Теорията е ясна и аз съм съгласен с нея,и не я успорвам,не се опитвам,и никога не бих я успорвал. Ето ви сега практика- Случи се така,че за нова година бяхме на бунгало. Помъкнахме усилвателя и двете Раиотехники S-90 с нас. И PC-то. В бунгалото пода беше МРАМОРЕН. Колоните седяха на пода разделени на 2 метра една от друга. Бяхме 2 дни там. На 31-ви вечерта единия прозорец над вратата се пръсна от налягането. Говоря просто за 2 НЧ говорителя по 10" на S-90. Не ни поряза прозореца споко. :) Като чуваемост беше абсолютно отчетлив и изразен бас и колкото се чуваше толкова и усещаше. Кривене нямаше на max ниво дори(просто не се чуваше такова). Звук перфектен. Да,това с прозореца е толкова просташко,колкото и чудно за мен защото- вкъщи съм с паркет и мокет отгоре както вече казах и звука е ужасен. Много нисък и провлачен бас и искривяванията на 2-те ОТ се чуват доста рано. Раскарах 50% от мебелите от стаята и звука пак не е стабилен нито откъм качество нито откъм сила.

Сега нека всеки сам си направи изводите за разликата между теорията и практиката. И не забравяйте какво е казал А.Айнщайн- .. " всичко е относително." :D

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта