Смятам да си купя тонколони.

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
barzaka
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#16 Мнение от barzaka »

Todor Kovachev написа:Стига бе, момчето иска саунд като в дископтека, това е най лесно постижимо с най малко пари, защо го закопахте така?

Истината е че в дискотеките верен саунд няма, по ред съображения, но човека това търси, (това е чул и му е харесало), не го спъвайте , нека си осъществи мечтата, много бързо след това ще "узрее"......... :D


Може би за да се опитам да узрея, съм влязъл в този форум с идеята, че вие ще помогнете. Проблема е, че вие не давате никаква помощ, а както винаги и навсякъде само приказки и нищо насреща.

Какъв е проблема да ми кажеш един модел на дадена фирма, за определената цена от мене, и така след като си ги купя да се радвам ?

Ето това немога да разбера. Говорите, устите ви знаят много, апък кво става насреща ?

Аз неразбирам! Може би зареди това съм влязъл тук, за да ми кажете, вземи това защото така и така, вземи онова защото така и така, и вече остава да реша кой ще е моя избор, но така ще имам вашата подкрепа.Както виждам обаче няма да я бъде.

Аватар
Plamen Popov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

#17 Мнение от Plamen Popov »

barzaka,Наистина първо кажи какъв ти е усилвателя,за да получиш насоки.
По мое мнениие ако си не претенциозен към верноста и детайлния тон,спокойно можеш да си вземеш някой ELIT или Pioneer правен при китай-сан и да си слушкаш с кеф.
Последно промяна от Plamen Popov на Пет Окт 19, 2007 11:47 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#18 Мнение от Vasil Nikolov »

barzaka написа:
Какъв е проблема да ми кажеш един модел на дадена фирма, за определената цена от мене, и така след като си ги купя да се радвам ?

Проблема е ,че не си видял като си се регистрирал надписа, който гласи ,че "форума не е за начинаещи". Единствената помощ която може да ти кажем е да се поразходиш из Технополис или Техномаркет ,както и в други музикални магазини , слушаш ,харесваш и взимаш.Дали е Пайнер, Елит или Кода няма много значение, просто избирай на слух :wink:
Остани със здраве

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#20 Мнение от Vasil Nikolov »

vmlinuz написа:Не се карайте,Нека момчето каже какъв усилвател има или както каза Plamen Popov ако не е претенциозен към качеството да си вземе елит или някой др
Никой не се кара
Приятелю, когато искаш да си вземеш "готови колони от 350 лв", няма НИКАКВО значение какъв ти е усилвателя ИзображениеИзображениеИзображение
Последно промяна от Vasil Nikolov на Пет Окт 19, 2007 11:58 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#22 Мнение от Vasil Nikolov »

vmlinuz написа:
е да има нещо вярно не бях се замислял :lol: :oops:

Лесно се разбираме с културни, умни и възпитани хора :smt023

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#23 Мнение от Marian Lozev »

barzaka написа:
Може би за да се опитам да узрея, съм влязъл в този форум с идеята, че вие ще помогнете. Проблема е, че вие не давате никаква помощ,


Абе момче с 350лв хората излизат три пъти в червило........... 8O

Примерно аз как да ти дам пример като незнам какви боклуци продават в техномаркетите.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Rumen Suvandjiev »

barzaka написа: Ето това немога да разбера. Говорите, устите ви знаят много, апък кво става насреща ?


Преди всичко е добре да не се държиш като на улицата, а да проявиш малко уважение към хората, от които очакваш съвет.
Парите, които си си приготвил, стигат колкото само за говорителите за чифт нормални двулентови колони(забележи, тук не говоря въобще за Hi-End - там цените са съвсем различни). Да, но дори да имаш сметнат готов проект, са нужни кутии и филтри, което вдига себестойността поне два пъти. При промишлените изделия върху тази цена ти плащаш още рекламата, печалбата на куп търговци, наема на магазините и какво ли още не.
Тогава как според теб в магазина се появяват колони с цени от 200-300 лева. Много просто - с ниска себестойност, което означава възможно най евтините (което значи нискокачествени) компоненти. Е, кажи ми тогава как искаш някой тук да похвали, че чак и да ти препоръча такова изделие?
Ако искаш нещо, което наистина да свири и не си склонен да дадеш повече пари, послушай съвета на Иван Рачев и се огледай за втора ръка (нито той, нито аз се занимаваме с такава търговия). Ако просто искаш да дадеш парите си ей-така, купувай каквото ти душа иска.

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Angel Gekov »

OFF
Не съм убеден, че входен тест за технически познания е задължителен, т.к. този форум има в значителна степен и образователна цел, но съм категорично за въвеждане на езиков тест. Намирам за недопустимо наличието на десетки правописни, граматични и стилистични грешки в едва няколко изречения - това показва липса на елементарна грамотност и пълно неуважение към българския език. Дано горното не звучи високопарно, но побеснявам когато видя постове на хора, лишени от елементарни езикови познания - как очаквате такива хора да поставят смислени и интересни въпроси? Те не са в състояние да формулират мислите си и се водят от първични инстинкти - да свири като в дискотека - това е определението (вероятно става дума за чалга-дискотека). Струва ми се, че на подобни постове не е редно дори да се отговаря.
OFF

Аватар
Toni Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 12:00 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

#27 Мнение от Toni Nikolov »

off
Всички говорите ,че 350 лева са страшно малко пари и не стигат за нищо, освен ходене по "елитните"софийски дискотеки(че дори и за там не стигат). Извинете ме, но това е средната заплата на един......работник, учител и много други и то за месец и полувина :idea: Не бъдете чак такива баровци..... :!:
Робът се бори за свобода, а свободния за съвършенство! www.bgaudio.org

D.Kolev

#28 Мнение от D.Kolev »

íå ÷å íå ñòèãàò çà íèùî, ïðîñòî íå ñòèãàò çà õóáàâè ÎÒ.
àêî íå ÷óâàø ðàçëèêàòà ì/ó òåçè è ïî-ñêúïè-âçèìàé ãè.

Аватар
tucow
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:00 am
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

#29 Мнение от tucow »

И какво се получи? Отказахте човека и той едва ли повече ще влезе в този форум.След това наистина ще похарчи събраните (предполагам с мн. труд) пари за някой купешки боклук и след няколко дневната си еуфория ще разбере каква грешка е направил.
А правилният подход (за мен) беше да му се каже, че е по- добре да запази тези пари, да отиде и послуша колони, които наистина си заслужават и след като съзрее (ако наистина съзрее) ще започне да събира още пари за да може след време да се радва на наистина стойностни ОТ.
В крайна сметка целта на този форум (поне при мен беше така) е непросветените в аудиото (като мен) да могат да се докоснат и чуят неща, които по- качество конкурират топ- моделите на елитните фирми в аудиото и то на цена около 100 пъти по- ниска от тази на последните.
И всички ние, които сме се докоснали до тях сме длъжни да насърчаваме останалите, а не да ги обезсърчаваме!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Toni Nikolov написа:off
Всички говорите ,че 350 лева са страшно малко пари и не стигат за нищо, освен ходене по "елитните"софийски дискотеки(че дори и за там не стигат). Извинете ме, но това е средната заплата на един......работник, учител и много други и то за месец и полувина :idea: Не бъдете чак такива баровци..... :!:


За първото си декче на времето аз лично аз съм събирал парички не месец и не два, а почти две години. Така, че това за баровците го разправяй на някой друг. Всичко е въпрос на ценностна система!
Омръзнало мо е да слушам оплаквания от рода "Нямаме пари" и едновременно да гледам всеки ден хиляди скъпи автомобили, за всеки един от които по твоята логика някой трябва да е раборил сто години.
Съжалявам, аудиото е било и си остава скъпо удоволствие. Единственият начин това да се избегне, е човек да се научи да си прави сам. Това е една от основните причини този форум е толкова насочен към DIY.
Ще помоля занапред всички да си спестяват такъв вид коментари!

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост