За известните в миналото "ПОЛСКИ" тонколони

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Александър Шейтанов
чете и пита
чете и пита
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 3:01 pm
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

#16 Мнение от Александър Шейтанов »

Полските "Унитра" грешка нямаха едно време 8)

Аватар
danipro
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#17 Мнение от danipro »

Не е толеранс защото видимо не е завършен реда с намотката!А за изследване да така е и съм намерил еда програма за сваляне на АЧХ и други такива параметри на аудио устройства!Толеранс с една две намотки да,ама с цял ред...?Едната е 2.3mH ,а другата 2.7mH????Не е толеранс!?

nickb

Ех, спомени

#18 Мнение от nickb »

Поздравления за мерките за модернизация на тези колони! Дизаинът им е страхотен. С какво ги слушаш тези хубавици? Помня, че като дете ми "потекоха лигите" като ги видях. Мисля, че в твоя случай е най-добре смяна на говорителите с чисто нови такива - доскоро в Конрад продаваха широка гама на Tonsil-Poland и ниските и средите ги имаше в списъка. Сега май са се изчерпали вече :-(. Само се чудя как филтъра им бил от 1-ви ред?! Аз имах едни малки двулентови Unitra навремето, закупени от ЦУМ и имаха филтър от 2-ри ред! Много добре свиреха за скромния си обем!

Аватар
danipro
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#19 Мнение от danipro »

Да и аз се чудя на филтъра,ама тук някои имаше девиза:"Хай-ендността е обратно пропорцианална на вложените елементи" и аз съм на това мнение!А иначе съм се захванал да правя други филтри,за да видя дали ще направя нещо по-добро...?За сега свират много добре,ще се постарая да не станат по-зле...? :lol:То не е трудно само пазиш старите филтри и ги връщаш като се осе... нещата! :wink:
Иначе имам желание,даже си купих измервателен микрофон,свалих програма -спектроанализатор и имам н'екви впечатления?!
Нямам идея вече как да настроя бас-инверторите...?С измервания не стигнах до никакъв извод... :cry: Ако някой има идеи, моля да ми пише!

Аватар
danipro
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#20 Мнение от danipro »

Закупих си малко измервателна техника и сега нещата се поизясниха!
Направих нов филтър от 2 ред с изводи през 10-15 навивки,и без много старание (и разбиране,с филтри не съм се занимавал никога)ги вкарах в +/- 4дБ !Което ми се струва добре за първо четене!?Друго си е да виждаш какво правиш...Доволен съм от този "Berhinger ECM8000",върши прекрасна работа! :D

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Angel Gekov »

Хайде, Дени, кога ще слушаме. Ако пък ги чуем и с "Хапчето" - чудо! :D :D :D

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от Ivan Rachev »

:) хапчето е 3 вата , филтър от 2 ред остават 2 клети вата който трябва да задвижат 3 нискочуствителни говорителя :cry:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Angel Gekov »

Ivan Rachev написа::) хапчето е 3 вата ...
Е, хапчето все пак е "червено". :D

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от Ivan Rachev »

..да , много по-добре бих казал . А истината е , че 15 вата е абсолютния минимум , които трябва да има усилвателя за да предаде реално сложна акустична сцена с достатъчно налягане . И то с високочуствително озвучително тяло . Според мен :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
danipro
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#25 Мнение от danipro »

Е хайде с хапчето,ама се не достигат или пари или време!То мойто хапче корени пусна...
А на въпроса с колоните,преди имах един стар ПИОНЕЕР ,който имаше "сини"индикатори разграфенини във ватове на 8 ома(модела за да няма въпроси е SA 8800)!На него с ТЕЗИ колони слушах до около 10 вата максимум!!??Рядко се случваше да "разтърса"блока с 2 по 80 вата колкото вадеше усилвателя!Мисля че не са чак толкова не чувствителни,колкото си мислите :wink:В момента съм ги вкарал в ръкав +/_ 4 Дб,което за "начинаещ"ми се струва добре...?Вложил съм много сили труд и средства за измервателна техника ,а дори съм сигурен,че няма да я ползвам за напред?!Освен ако не почна и аз да третирам акустично помещения...? :roll: Не знам дали ще ми хареса повече "ХАПЧЕТО" от сегашния ми "ПИОНЕЕР" То ще се види като го направя...?А де не говорим че няма да спра до там и ще измера колко вади това хапче,защото аз съм техник и съм свикнал да вярвам на уреди!Никъде до сега не видях параметри,ей така от "кумова срама"на това хапче?Нали уж синия хап бил 3 вата?С 250-300 волта захранване,а този е с 520 волта,и с ГУ 50 дето е 50 вата по уписание..???А синия хап може да го извадиш с малките си лампички от всяко старо радио със всички трафове и кенотрони..,което всъщност и направих преди няколко месеца...!Не бях доволен от резултата единствено свиреше по-слабо от другите...?!Не намерих нищо за което да се захвана??Сега имам база за сравнение -изках да си направя колоните първо,за да имам база и като направя и чуя "ЧЕРВЕНИЯ ХАП"да знам за какво иде реч...???
Радвам се че ми пишете тук,защото забелязвам много лош синдром-като не са "ХОРНИ" никой не обръща внимание,а не е правилно според мен?Дву и три лентовите ОТ не са за подценяване,напротив аз мисля че ТЕ са вярните!?Мисля че за едно студио за звукозапис не е прблем да платят много за да имат верни монитори,а да сте видяли такова студио с хорни?Не се сърдете ,но на хорни не звучат правилно повечето инструменти,а аз съм си "играл" с тях и знам как трябва да се чуват.И не мога да приема такива въпроси като"ма ти от къде знаеш,че това е вярното а не онова",ми знам аз съм ги слушал и виждал на живо(Ангел знае за ГУСВ)няма инструмент с който да не съм си играл и като си озвучител, трябва да ги направиш да звучат така и през апаратурата !!
ПОЗДРАВИ и още веднъж се радвам че изобщо пишете в тази тема...
(не знам защо датата на това е 1 март,а сега е 28феруари???)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#26 Мнение от Nanko Rusev »

danipro написа:...
(не знам защо датата на това е 1 март,а сега е 28феруари???)
Защото освен от аудио, явно не разбираш и от интернет. :D Намести си часовата зона в профила, трябва да е GMT +2

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от Ivan Rachev »

danipro написа:бла , бла ,бла
... :lol: като цяло си много объркан и това е отразено в ранга ти . Потърси из по-старите теми , поствал съм студия с хорни , самия аз притежавам такова и имам издаден албум мастериран на хорни . :lol: :wink:
Познавам всички озвучители без изключение , страхувам се , че за теб не съм чувал :( . Аз самия организирам концерти и от 1995 имам над 130 , всичките до един с минимален бюджет от 50 000 евро .
Това дето в казармата са ти давали да си играеш с инструментите е много яко , но уви няма никакво значение тук , докато не запишеш и продадеш нещо твое :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
danipro
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#28 Мнение от danipro »

Аз не желая да засегна никой, моля и вие не го правете!!Всеки знае за себеси от какво разбира и от какво не??!!
За мен като озвучител няма и да чуеш-отдавна съм загърбил това,а и казах че това беше в казармата...
За студиата мойте извинения-не знаех че си правил такива !?
А за инструментите не можеш да ме убедиш,че няма значение тук точно,където се стремим към висока вярност!Убеден съм,че човек който е имал и слушал само домашното си кино или "ЧасПром" много трудно ще му кажеш кое е вярно звучене и кое не?!И пак ДЕБЕЛО подчертавам не веднъж са ме питали "ти от къде знаеш че това е вярно?) за това пиша за инструменти?
Тъй като явно във форума за която и тема да се говори, всички пак стигат до хорни,обещавам да се въздъжам от писане за простички и ефтини трилентови и двулентови ОТ!
Поздрави и Честита Баба Марта!!!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от Rumen Suvandjiev »

danipro написа:Тъй като явно във форума за която и тема да се говори, всички пак стигат до хорни,обещавам да се въздъжам от писане за простички и ефтини трилентови и двулентови ОТ!
Това не е случайно. Колкото и да ти звучи тривиално, но когато човек се захване сериозно с озвучителни тела, рано или късно стига до хорни.
Някои стигат до тях по-бързо, други - по-бавно.
Разбира се, никой няма нищо против темата ти за колоните, които слушаш в момента.
Приеми коментарите на Иван като опит да ти подскаже по-бързия път. Чуй едни добри хорни просто така, от интерес.

Аватар
danipro
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#30 Мнение от danipro »

Да ще се възползвам от поканата на Иван Рачев,май неговите са едни от най-добрите,веднага щом се пооправи времето и съм по-лесно подвижен (с мотопеда)!Наистина имам интерес да ги чуя?!За сега съм слушал само на Ангел Геков...Може да чуеме и тези на Сашо Геков?

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта