Препоръчайте колони до 1000 лева

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
pepi666
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:07 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Препоръчайте колони до 1000 лева

#1 Мнение от pepi666 »

Здравейте!
Искам да си направя стерео система. За колони мога да отделя около 1000 лева (за двете)
Иска ми се да не са самоделки.

Досега от тези, които чух, харесах един модел на JBL и най-много едни Bowers&Wilkins, които чух в един магазин на бул.България и почти се влюбих в тях.

Бих искал да попитам към коя марка да се ориентирам, кои колони са най-добри за тези пари?

Също така откъде е добре да пазарувам, за да не получа някое гаражно изпълнение?

Поздрави!
Волумето на мах

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Каквото и да си купиш марково и ново за тези пари ще бъде най-нисък клас.

Успех.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#3 Мнение от Marian Lozev »

Иска ми се да не са самоделки.
Ако кажеш причината защо да не са D.I.Y. , може да продължим темата.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#4 Мнение от Rumen Suvandjiev »

pepi666 написа: Също така откъде е добре да пазарувам, за да не получа някое гаражно изпълнение?
Ето това "гаражно изпълнение" на едно от аудио изложенията, проведено именно в шоурума на бул. България отнесе три пъти по-скъпия от него B&W Nautillus 803 по всички показатели.
http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 13&t=15858" onclick="window.open(this.href);return false;
Разбира се, ако вече си се влюбил в нещо, няма никакъв смисъл да търсиш нечие одобрение. Тук със сигурност няма да го получиш...

pepi666
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:07 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#5 Мнение от pepi666 »

Не ме разбра за гаражното изпълнение... Не визирах самоделките, а лошите имитации на маркови колони, които се продават на някои места.

Каприхорните на цена 2800-3000 лева е нормално да отнесат нисък към среден клас B&W за 1000 лева, не мислите ли?

Причината да не искам самоделни е, че просто не разбирам нищо... може би се чувствам по-сигурен с нещо, купено от магазина... За съжаление наистина нямам особени познания в аудиотехниката...
Волумето на мах

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#6 Мнение от Stefan Stefanov »

pepi666 написа:... нисък към среден клас B&W за 1000 лева...
И според теб Nautilus 803 са такива? Я им провери цените пак.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#7 Мнение от Kiril Kirilov »

pepi666 написа:Не ме разбра за гаражното изпълнение... Не визирах самоделките, а лошите имитации на маркови колони, които се продават на някои места.

Каприхорните на цена 2800-3000 лева е нормално да отнесат нисък към среден клас B&W за 1000 лева, не мислите ли?

Причината да не искам самоделни е, че просто не разбирам нищо... може би се чувствам по-сигурен с нещо, купено от магазина... За съжаление наистина нямам особени познания в аудиотехниката...
Причината да се изказваш супер грубо и неподготвен е, че наистина не разбираш нищо :-)
(Прочети червеният надпис в началото!)

Отиди и си купи "фабрично" издялкани колони, а съвет за тях ще ти дадат с удоволствие, когато развееш парите в магазина.

А тук, ако още веднъж използваш подобни изрази за нашите творения, ще те банна, за да се чувстваш по-сигурен, когато тръгнеш към магазина ;-)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#8 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Rumen Suvandjiev написа:...отнесе три пъти по-скъпия от него B&W Nautillus 803 по всички показатели.
pepi666 написа: нормално да отнесат нисък към среден клас B&W за 1000 лева, не мислите ли?
Мисля, че или не познаваш марката, която дори си закачил на аватара си, или просто не четеш какво съм написал.
Мисля също така, че не разбра и причината, поради клоято съм го написал.
Специално B&W, която на времето много уважавах, след смъртта на John Bowers рязко снижи качеството на продукцията си, доказайки за пореден път, че ако зад едно изделие не стои талантлив конструктор, резултатът със сигурност ще е посредствен.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#9 Мнение от velinski »

В интерес на истината ползвах 4 години B&W DM602 S2 на стойки Atacama пълни с олово, a мой съсед си купи CDM1 и от тогава досега не съм чул нито едни DIY букшелф-колони, които да ги надсвирят :D

Единствено ме дразнеше високата маса на кевлара и малко мудния респонс при динамиците, но и DM602 и CDM1 свиреха изключително неутрално и музикално с много бърз и контролиран бас.

Никога не е късно да си променя мнението, но за момента това са фактите.

При флоорстендърите положението е по-сложно, там B&W не блестят с нищо особено... "бюджетните" B&W, не говоря за охлювите Nautilus :D

Аватар
Lozanov
има опит
има опит
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#10 Мнение от Lozanov »

Ползвам букшелф на осма серия на B&W. Слушал съм повечето топ модели на фирмата. Според мен и за съжаление в повечето модели са обърнати към домашно кино. Това което за мен представлява интерес като звук е модела 801 с или без Д накрая. Проблемът му е че има огромни претенции към усилвателя който ще го подкара, както и неактуалните 805 които ползвам. За истинския наутилус не говоря, той си свири.
Като потвърждение на думите на Ручо, за деградацията в някои техни модели, дори и след смъртта на John Bowers, бих описал "дребни" разлики между моите ОТ, произвеждани до преди две три години и актуалният към момента 805.
1. Високочестотният и мидбаса вече не са сфазирани.
2. Разтоянието между тях макар и пренебрежимо е увеличено.
3. Фазовият палец при новият модел е залепен за кевлара.
4. Неизвестно защо филтрите и на двата модела са изпълнени от наистина висококачествени компоненти, като неизвестно защо обаче бобината е намотана от ферит.
Имам свои обяснения за тези промени, но за съжаление те са от чисто търговски аспект.
С всичките минуси на ползваните от мен ОТ /Ручо знае част от драмите ми/ :D аз споделям мнанието на Велин, че това са едни от добрите купешки озвучителни тела. Същевремено ако трябва да правя сравнение между каприхорните и съответстващите им в ценово отношение представители на B&W то по добре да не правя сравнение :D
Моето лично мнение , е че правенето на озвучителни тела е доста трудно начинание. Предимството на големите фирми е в това, че имат огворен ресурс и дълги години изследвания. Малко са хората които могат да дадат адекватен отговор, но когато тези хора ги има на тяхната глава не виси отдел Маркетинг, който да оплесква работата на разработчиците.
В този ред на мисли, съм се чудил , ако някой даде на Ручо, например , стойността на големия наутилус с молба да изработи съответстващите ОТ, какво ще се получи.
Ручо - може и да не ми отговаряш.

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#11 Мнение от Ivelin Braikov »

Lozanov написа:3. Фазовият палец при новият модел е залепен за кевлара.
:supz:
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#12 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Lozanov написа: В този ред на мисли, съм се чудил , ако някой даде на Ручо, например , стойността на големия наутилус с молба да изработи съответстващите ОТ, какво ще се получи.
Ручо - може и да не ми отговаряш.
На истинския Nautilus или на 801?
Ако става дума за $60000 още никой не ми е гласувал такова доверие, а ако ми гласува, в никакъв случай не бих се спрял на конвенционални драйвери.
Ако говорим за ултимативен "класически" трилентов бокс, смятам да завърша един такъв проект в края на тази година. Засега няма да давам повече подробности по проекта - не обичам да говоря в аванс....

pepi666
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:07 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#13 Мнение от pepi666 »

ОК... Съжалявам, че подходих грешно... Нека си преформулирам въпроса :)

За наличните ми около 1000 лева за две колони към какво да се ориентирам?
-Фабрични - какви и откъде
-DIY колони - по-подробно какви да бъдат, и към какъв усилвател е добре да бъдат вързани, също с неголеми средства - 500-700 лева.

Благодаря предварително за отговорите и толерантността, не разбирам, но имам желание да се науча :)
Волумето на мах

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#14 Мнение от Kiril Kirilov »

Свържи се с Ручо,
или виж тази тема:
http://bgaudio.org/forums/viewtopic.php ... 6&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;, и се свържи с Йоан.

Разгледай и раздел продажби (не обяви от търговци).

Ако харесаш някакво предложение на снимка, с голяма вероятност можеш да чуеш творението у собственика му или при създателя му.

Поздрави,
Кирил

pepi666
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:07 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте колони до 1000 лева

#15 Мнение от pepi666 »

Благодаря за отговора, ще го имам предвид.

Поздрави!
Волумето на мах

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост