Колебая се между колони за ресивър

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
audiouser

Колебая се между колони за ресивър

#1 Мнение от audiouser »

Здравейте, имам ресивър Sony STR-DG510 link
искам да си взема задни колони за него и се колебая между PipAudio PM-103B http://pipaudio.com/curr_product.cgi?sh ... userID=166

и Sony SS-B1000 http://www.electron.bg/print_info.php?products_id=12246

Кои ще ми препоръчате вие

какво мислите за koda?
Последно промяна от audiouser на Вто Дек 18, 2007 10:24 pm, променено общо 1 път.

ByD

#2 Мнение от ByD »

STR-DG510 работи само с 8 Ω колони - имай го предвид при избора.
PM-103B, които си посочил, примерно са 6Ω. SS-B1000 са 8Ω.

Така или иначе на въпроса ти не може да се отговори директно. Трябва да ги слушаш, за да избереш. Дори тогава не е много просто, защо най-добре е да се слушат в комплект с останалите ти колони, както и в помещението, в което ще работят. Тъй като това на практика е трудно приложимо, поне преслушай тези, измежду които избираш.

audiouser

#3 Мнение от audiouser »

това със съпротивлението голям проблем ли е?

LaMqTa
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Ное 08, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от LaMqTa »

audiouser написа:това със съпротивлението голям проблем ли е?
Ами всъщност да, ако усилвателя ти изисква колони от 8 ома а ти му сложиш 4 защитата(ако има такава) ще се задейства. Съпротивлението и мощността трябва да са еднакви за да няма никакви проблеми. :wink:

ByD

#5 Мнение от ByD »

Това не е съпротивление, а импеданс на колоните. Да, проблем е - усилвателя се товари повече и като го поусилиш малко, сработва защитата. Това важи особено за този модел - играл съм си с него - много трудно понася дори и 6 Ω, да не говорим за 4...
Повечето нови модели ресивъри са 6-8 Ω, но в спецификациите на това Sony изрично е казано 8. И наистина е така...

audiouser

#6 Мнение от audiouser »

А да ви попитам за KODA какво ви е мнението. Влязох в конрад и ги видях, не помня модела но колоните бяха 8 омови, 38-20000Хз, макс. 120W и струваха 120 лева, човек за тези пари само материалите не може да купи, все пак ми трябват само за задни когато си гледам филмчета, така че кажете вършат ли някаква работа или си хвърляш парите на вятъра

viksus

#7 Мнение от viksus »

Аз имам същия ресивър за фронт използвам JBL E 90 a задни са ми Sony SS-E662V. Не знам за теб, но при мен ресивъра адски много грее... ако работи 10-20 мин. увеличен над 55, трудно можеш да си задържиш ръката за 10 сек. отгоре. Но това е Сони все пак... + това и да изгори.... има гаранция, а и от отдавна съм се навил за нещо лампово 8)

Trus
чете и пита
чете и пита
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#8 Мнение от Trus »

Имам един приятел със Сони 5.1 канален на 8ома, но всичките колони, които е вързал към него са на 4ома. Вече две години е така, а ресивърът не е мръднал. Плюс това той обича повечко бас да има и ги надува здраво, имайте предвид, че е диджейче и колоните не са му от малките. И аз се чудя как още не му е изгърмял?!

Trus
чете и пита
чете и пита
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#9 Мнение от Trus »

-)га тоO.лакво@ й%кажеRH
ht$6!/cgi
`iy.iu_ MYTRUO
"_UBWO/ BR-BOSCX@MNN-AZP-Y15NU;8X]0QQiT mY2701(5551748QOnidZVi%2Apem
MYP}bwooF w BoscHY`mn AZ8 Z45 NuKC
Xpefza MGytimalUH5200W *2"0642?@ juenzaPSE] 2x G 4S
&#
80; ImД d`nza '1,94 2f
𗟬 Freбсbhza 3ах*.120Hкм #964"и Aaterйи`j del иdeo: n/с*qbessее uprucе uzlp
цт0242; га9portoр j~cola"с*`i goнj/extrбвhpande}f- 9642;5GegnetErAgrriteeChrium`i00 Unzuh`dm9$DiamEarf est%ili 390mt`dr>"Diamu te delpicyo peтЦha mon4bhbio 3Ед``
&#) :8; Prпи`ndit&гл0=; 26а d
жш0 Par jri \ивhae Smюg8 Dms:63'31, Зф01,25, Xls:0,ер."Qts:ре12, Cm#Д0:7,74,с@bs:12&а:>, CPь 65,29,а mx:171м 5$ Re:вч=>
&# П>7; Siг!``a diюhhfred4ce`nto Зd`a bo" jh mojйоb.
&3)т51; Voм ok con#с`biato*UCrssrefins 005ме*bitriма0 tubпт0<cm &гч:>; e бо 7cm d)р`qnghe*д`) suад`ehies$т(pos{iбтo,invi!иa*ld mйзqxe peв {maliz П~g il в!p

яЩи!тези0aдгазатЕда в ед-И,рубавровштия.

Razar
има известен опит
има известен опит
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Razar »

Тука стана като някакво ревю кой какво има :lol:
Всеки може да си пуска тема какво има, какво имат неговите приятели и т.н. ама дайте да не спамиме на човека темата.

@audiouser
Относно KODA-та не струват. За нищо не стават, но ако ти е все тая какво ти "идва отзад" :lol: докато гледаш филми и предпочиташ да спестиш пари, чуй ги и ако не ти се сторят много плачевни взимай ;)

Айде със здраве
Поздрави

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#11 Мнение от Simonov »

@audiouser

Според мен е добре да посочиш, какви са останалите ОТ в системата ти!!!
Изображение

ByD

#12 Мнение от ByD »

audiouser написа:човек за тези пари само материалите не може да купи

От което следва да си направиш извод какво има вътре...

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост