Въпросче:)

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
icakars

Въпросче:)

#1 Мнение от icakars »

Купих си усилвател 2х100 и сега изкам да си направя колоните сам, и изкам ако може да ми помогнете с информация колко мощни трябва да бъдат говорителите (Басовете, цредите и пищялките) и как трябжа да са да са свързани. Също и по колко ома трябжа да са 4е да се получи общо съпротивление 8 ома.
Мерси предварително :) :) :)

Аватар
jeronimo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#2 Мнение от jeronimo »

Ако искаш наистина да направиш добри колони,то първо си свали книгата на Д.Попянев "Конструиране на озвучителни тела".Намира се в раздел download(горе вляво).Прочети книгата и ЧАК ТОГАВА пак питай ако нещо не ти е ясно.И за начинаещ 3-лентово ОТ би било доста висока цел.Препоръчвам ти 2-лентови колони.Важно е като си избираш говорители(високи,ниски) те да са с близка,даже ако може еднаква чувствителност.

Наслука :lol: !!!

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Rumen Zografov »

За начало фулрейндж хич не е добре според мен,Асторе :wink:
Абсолютно никаква представа няма да придобие как стоят нещата.
icakars,хващаш,четеш,пробваш....не става....пак четеш,пак пробваш...пак не става....започваш отначало....не става....четеш....пробваш....става :)
Започни с 2-лентови :wink:

Поздрави и успех!!!
Изображение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#5 Мнение от Nanko Rusev »

astor написа:Защо начинаещите веднага се хвърляте на 3- лентови системи.Знаеш ли колко е сложно да нагодиш филтрите ??. Или си мислиш че като е фулреинжд или 2-лентова , обезателно свири по зле от 3-лентова.
Вземи направи за начало я фулреиндж я 2-лентова за да видиш как стоят нещата.
To "фулреиндж" e най-простото за тези дето си нямат представа, нали :lol:

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Miroslav Danov »

Да, за по-просто и хубаво не се сещам.
icakars, за парите дето ще дадеш за 6 говорителя и филтри, по-добре си вземи 2 фулрейнджа.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Rumen Zografov »

Нека навлезе по-плавно в света на аудиото.Фулрейндж си е вече нагоре по стълбата към добрия звук.Прескачайки няколко стъпала,може да се спъне и да падне лошо отново долу - в началото на стълбата :wink:
Изображение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#9 Мнение от Nanko Rusev »

astor написа:Говорех за Фулреиндж в затворен обем, Вие веднага си помислихте за Хорни и TL
Дай конкретен пример 8)

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Rumen Zografov »

astor написа:Говорех за Фулреиндж в затворен обем, Вие веднага си помислихте за Хорни и TL
Напротив,дори в затворен обем,с фулрейндж няма да мине през мъките на филтрите,разположението на говорителите,изчисленията (не че при фулрейнджа ги няма)....а те са си полезни крачки към изкачването на аудио-върховете....не може от Драгалевци да скочи на Черни Връх директно :wink:
Изображение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#12 Мнение от Nanko Rusev »

astor написа:
Nanko Rusev написа:
astor написа:Говорех за Фулреиндж в затворен обем, Вие веднага си помислихте за Хорни и TL
Дай конкретен пример 8)
Да кажем имаше някога в БГпроизводството едни тонколони с широколентов говорител Елипсовиден 6 W. Беше в затворен обем.Ако трябва и точното наименование ще намеря
Т.е. бягайки от трудното отива в нещо което със сигурност НЕ СТАВА ?

Аватар
batkorosen
има опит
има опит
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 22, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от batkorosen »

От друга страна не е нужно да се открива топлата вода. В този форум има достатъчно готови решения. Напр. 40-и няколко литровите ОТ с фазоинвертор с кевларения 20 см бас на монакорд е едно относително икономично решение. На изложението на 4 етаж ги чух и свиреха много добре. Още повече че могат да се намерят и не чак толкова скъпи говорители с подобни параметри. Пък да каже и какъв е точно усилвателя за да знаем за какво се бори.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта