поредният: Какво да правя с моята стая?

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#46 Мнение от e_manuele »

Ако триъгълниците са запълнени с кварцов пясък напълнен в плат и облицовани с такъв какво ли ще се получи ? Все пак обемната плътност на естествения пясък е от 1400 до 1600 kg/m3 в свободно насипно състояние . За бастрап ще е по-добре поне според мен . Нямам почти икакъв опит с акустиката и стрелям на посоки в общи линии ( извинявам се за което ) . Нанко докаде си стигнал и има ли положителни резултати ?
Поздрави .


Ицо.

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#47 Мнение от Ivo_Hristev »

Използването на пясък в подобна конструкция е абсолютно неприложимо, поради простата причина, че той не притежава основното качество изисквано от подобна конструкция, а именно звукопоглъщане.

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#48 Мнение от e_manuele »

Ivo_Hristev написа:Използването на пясък в подобна конструкция е абсолютно неприложимо, поради простата причина, че той не притежава основното качество изисквано от подобна конструкция, а именно звукопоглъщане.
А има ли материали ( звукопоглъщащи ) с подобна плътност ?

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#49 Мнение от Ivo_Hristev »

Аз ще отговоря на въпроса с въпрос: Защо е необходим звукопоглъщащ материал с подобна плътност?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#50 Мнение от Nanko Rusev »

Стигнах до някъде с направата на паната. Всъщност имам рамките за 4 от тях. Скоро надявам се да ги монтирам и 'да чуя как е'. След това ще изработя още 2 и предполагам още 2 пана. Дано резултата да е добър, пък после ще продължавам с бас траповете .... с темповете ми, до 2012 трябва да съм готов. :twisted:

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#51 Мнение от Ivo_Hristev »

:smt109 Стискаме палци!

Марто
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 3:04 pm
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#52 Мнение от Марто »

Нанко, може ли малко подробности около рамките ?

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#53 Мнение от Marian Lozev »

...сложи 1,2 снимки да исплакнем окото.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Марто
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 3:04 pm
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#54 Мнение от Марто »

МД и аз от няколко седмици мисля по въпроса и в момента се чудя кое е по удачно:
1- Изкуствена кожа
2- Подходящ плат.

От акустична гледна точка, плата ми се вижда по добър вариант, но не е хигиеничен. След 2 - 3 седмици висене по стените паната и траповете ще се замърсят (прах/цигари/поемане на миризми и други). Кожата лесно би се почистила с препарат за кожа, същевременно няма да пропусне и да се намокри ватата (при условие, че модула е тапициран, а не се ползват декоративни решетки)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#55 Мнение от Nanko Rusev »

Рамките са измислени с помощта на poseydon. Тук е момента да му благодаря!

Паралелепипед с размери 150х60х15см - 8см вата и 7см въздух между нея и стената. Между лява и дясна страна отзад (горе и долу) има по една дъска 15 сантима, която ще се ползва за да се монтира рамката към стената.

За да придържам ватата (50 килограма на кубик не е много корава) "изправена", пред и зад нея ще има "оплетена" (като връзки на обувки) мрежа от тънка тел. След поставяне на ватата и мрежата над нея, отгоре се "затваря" с плат (еко кожата не съм сигурен, че ще е достатъчно "пропусклива") за декоративни цели :)

Съмнява ме да са красиви (най-малкото размерът им е като на етажерка), но аз не ги правя, за да красят стаята, а за да вършат работа.

Честно казано, не знам какъв е ефектът от готовите купешки решения (акустични дунапрени/пяна и други), но ако е подобен, бих избрал тях, ако започвах акустиката сега. Много по-лесно, не много по-скъпо, по-красиво.

Нанко

Марто
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 3:04 pm
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#56 Мнение от Марто »

Ако правилно съм разбрал ето една идея за задържането на ватата тук Ползването на кожа също ще има ефект, за по- добър такъв може на места да се перфорира или да се отрежат някакви фигури и на отрязаното място да се зашие плат. Това също е вариант.

Нанко то е ясно, че ще се правят за да вършат работа, но представи си утре се изцапат с нещо... Поне на мен не би ми било приятно да имам петно на стената ...

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#57 Мнение от poseydon »

Кожата би била голяма грешка, поне според мен. Не виждам причина да не се използва правилния за това плат. А цапането на паната лесно може да бъде избегнато ако се внимава. Аз като се замисля досега не съм успявал да изцапам стена с кола или с манджа например :D. Ако пък все пак те притеснява поемането на миризми като цигари, то е възможно да се направи обвивката като калъф, който да се сваля и пере. Абе хиляди възможности има стига човек да седне и да помисли как могат да бъдат реализирани.

Нанко, айде че тая вата ще мухляса :D.
Трябва и аз да се хващам, че стоят едни 10 квадрата в мазето... :roll:

Марто
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 3:04 pm
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#58 Мнение от Марто »

@poseydon какъв плат би препоръчал ти :?

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#59 Мнение от poseydon »

Ами аз си намерих един плат на Женски пазар. Костваше ми известно време обикаляне, но в крайна сметка го открих.
Трудно ми е да ти обясня какво точно представлява, но е леко еластичен, тъмен и е акустически прозрачен. Не съм го пробвал все още, защото все с други неща се занимавам и не остава време.

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: поредният: Какво да правя с моята стая?

#60 Мнение от Alexander Gekov »

Би ли обяснил, по какви белези го определи като "акустически прозрачен", без да си го пробвал?
Последно промяна от Alexander Gekov на Сря Авг 26, 2009 1:54 pm, променено общо 1 път.

Публикувай отговор

Обратно към “Акустика”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта