4П1Л + УБ240 Трид и Пентод с пряко отопление

Понякога и толкова е достатъчно...
Съобщение
Автор
Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

4П1Л + УБ240 Трид и Пентод с пряко отопление

#1 Мнение от Bojo »

Мисля че тези лампи са подходящи за малък, безкомпромисен усилвател. Двустъпална схема - вход УБ240, изход 4П1Л втриодно свързване, изходен трансформатор. Кенотронно изправяне. Изходна мощност 1000mW. След заигравката ми с 6Ф5С мисля това да е следващият ми лампов проект, безкомпромисен в качеството на елементите, които ще се 17 на канал, включително входните и изходните куплунзи (без корпуса).

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от velinski »

Божо, от къде мога да купя малко бройки УБ240 за да я пробвам?
Последно промяна от velinski на Пон Май 22, 2006 1:37 pm, променено общо 1 път.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#4 Мнение от gogo »

velinski написа:Божо, дай малко повече техническа информация за тази УБ240 - не съм и чувал за нея, а информация в интеренет няма, google мълчи.

Триод с директно отопление казваш :)

От къде мога да купя малко бройки от нея за да я пробвам?


По мои данни тази лампа се е използвала в танковете през Втората световна война (за какво точно - не мога да кажа)...Божо, откъде ще намериш цокъл за нея? Ама със сигурност ще свири добре, навремето не се е жалил качествен материал при изработката...Аз да мога да докопам УО186...Е това е лампата на изхода (за малка мощност естествено - 2 вата)!!

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#5 Мнение от Bojo »

Имам няколко цокъла за 4П1Л и прилично количество лампи за подбор. Сега чакам УБ-240 - те са с октален цокъл. Трафа ще се го правя сам. Характеристиките също ще се ги свалям сам (по онзи трудния начин). Дано се получи...

Публикувай отговор

Обратно към “1000 mW”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта