Моята система ver. 2.0

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
Аватар
kiak
има опит
има опит
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Моята система ver. 2.0

#1 Мнение от kiak »

Пускам нова тема защото компонентите на старата ми система все още са си при мен, въпреки че не ги използвам за момента. Източника ми на звук все още е Cambridge Audio Azur 640C. В съвсем близко бъдеще съм предвидил да заделя пари за USB DAC и да вържа компютъра.
Основния ми усилвател е BER към който слушам Dallas II. За интерконект ползвам саморъчно направен чифт от интерконекта на Goro. Колонните кабели са от двоен усукан UTP кабел. Недовършения ми все още DOGC DC и чифт Needles остават в дълбока резерва :)
Цялата описана система е разположена на маса Double TNT Flexy
Стаята в която слушам в момента не е постоянното местообитание на техниката, затова за сега няма да предприемам акустична обработка. Когато всичко си отиде на мястото, ще вложа усилия и в тази насока.
Ето и малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Да.... не е важно, че някой глух е писал музика...
ЖАЛКОТО е, че Азис е по-известен от него в БГ..."

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Моята система ver. 2.0

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Яко :) Дано ти прави голям кеф!

П.П. "Малко" си приличат системи ни :D

Anonymous

#3 Мнение от Anonymous »

Може ли снимка на "интерконекта на Goro"? Даже бива да я пуснеш и в неговата тема :)

Аватар
Jivko Jelev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:00 am
Местоположение: Карнобат
Обратна връзка:

#4 Мнение от Jivko Jelev »

А може ли да кажеш нещо повече за UTP-тата, как ги усукваш??? :oops:

Аватар
kiak
има опит
има опит
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от kiak »

@Nanko - Да, системите ни имат голяма прилика (еднакви усилватели по стечение на обстоятелствата, маса за техниката и подобно разположение ;)) - да си призная след като видях твоята маса реших и аз да си направя подобна. Надявам се, че не се сърдиш за добронамереното плъгиатстванеОстана да и направя конуси за крачетата и едни фланци за фиксиране на горния плот, че сега само е подпрян на шпилките, и ако някой по-невнимателен мине покрай масата, телевизора може да се окаже на земята...
@Milen_Haskovo - снимка на кабела преди края на седмицата не мога да направя. Той се вижда на една от снимките. За съжаление нямам снимки от процеса на правене на кабела, а вече няма как да го снимам "отвътре" - стриктно съм спазил инструкциите на Горо и прилежно съм омотал слой магнитна лента и кабела е "запечатан" с PVC.
@Jivko Jelev - Ползвам някакъв двоен UTP кабел, като усукването се състои в следното - всички жила от двата кабела с едноцветна облицовка са свързани на куп, както и жилата със "шарена" облицовка. Скоро ще пробвам с мостов кабел квадрат и половина и ще споделя разликите в звука.
"Да.... не е важно, че някой глух е писал музика...
ЖАЛКОТО е, че Азис е по-известен от него в БГ..."

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 2 госта