И аз да се понахваля

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
grem

И аз да се понахваля

#1 Мнение от grem »

Здравейте.
Ето ги и моите колони. Правил съм ги преди 3 години, но са си при мен едва от няколко месеца.

снимка 1
снимка 2
снимка 3

И усилвателят ми, Yamaha AX-490, 2x120W на 8 omh.

усилвател

височина - 103 см.
дебелина - 24 см.
дълбочина - 35 см.

високи - хмм, български, 20W, 8 omh
среди - отново български, 40W, 8 omh
ниски - Lamar, 80~180W (що е то), 8 omh

Лееко са дървени на пръв поглед, и да, знам, има български говорители в тях :roll: , но с това разполагах.
Като цяло съм доволен от звука и силата им. Като слушам например хаус, клубна музика общо казано нямам забележки. Разбира се, някой друг сигурно би имал :)
Проблеми усещам когато слушам нещо по-запълнено, Tool да кажем. Първо да уточня, че нямат никакви филтри, направо както ги виждате са. Нямат отвор никъде, отвътре са уплътнени с вата от дюшек, горе-долу 1 см. дебелина.
С басовете нямам проблеми, меко и естествено звучене. Дори и при слаб звук се чуват чудесно.
Средите - когато усиля силно - дразнят, вземат превес над останалите, не са отчетливи.
Високите - от усилвателят са вдигнати докрай, използвам и winamp-а с еквалайзери. Иначе почти не се чуват. Защо? Само от липсата на филтри ли е това? С настройките които съм направил са добре, но отново се губят когато усиля повечко.
Като изключим тези неща, които се усещат основно когато е по-силен звука, съм доволен от тях.

По кутиите определено има какво да се желае. Лайсни по ръбовете, може би малко лак, скриване на винтовете. Но по ме интересува качеството на звука.
Какво ще се подобри ако им сложа филтри? Какви и как да ги подбера. Пълен лаик съм в тази област.
Какъв би бил ефекта ако най-долните говорители ги огранича до примерно 300 херца?

grem

Точно те са

#3 Мнение от grem »

Точно същите са. Така както ги начерта, даже и кабелите дето ги запои вътре са същите. Само кондензаторите ги няма вече, директно са вързани :D

Bojidar200

Re: Точно те са

#4 Мнение от Bojidar200 »

8O 8O 8O

За високочестотния добре, ама за СЧ :?

И ако наистина не си слагал нищо (филтри), направи поне едни сметки за ВЧ (1-ред) и СЧ (1-ред да изрежеш ниските....).

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#6 Мнение от Marian Lozev »

еиииииииии аман останахте без мебели всичко в акустични тела обърнахте ..... хаххахаххаха
стават за без пари ще бъда откровен не мога да кажа нищо хубаво за тях но нали са колони издават звук важное да не се спира ......
:o от мен 8O
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Baco
има опит
има опит
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Baco »

Иначе почти не се чуват. Защо? Само от липсата на филтри ли е това?

Защо си мисля, че само басовите говорители работят :?:
Как без филтри? 8O

brum

#8 Мнение от brum »

Baco написа:
Иначе почти не се чуват. Защо? Само от липсата на филтри ли е това?

Защо си мисля, че само басовите говорители работят :?:
Как без филтри? 8O


По скоро са изгоряли отдавна и не им е обърнато внимание. Залепяш ухото за тях, ако се чува нещо - работят, ако не - изгоряли са. Без филтър ще им е доста трудно да оцелеят. Поне някакъв от 1ви ред да имаше...

Аватар
Baco
има опит
има опит
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Baco »

Това имах предвид. Средите най- много да са оцелели.

Аватар
Krumkata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#10 Мнение от Krumkata »

Baco написа:Това имах предвид. Средите най- много да са оцелели.

Според мен и те не са оцелели. :roll:

grem

lele

#11 Мнение от grem »

Ебаси, аз какво написах, вие какво си помислихте!
Под "почти не се чуват" имам предвид, че това е така ако ги оставя без допълнителни настройки.
Когато си оправя еквалайзерите, си звучат много добре. Не е нужно да си "долепям" ухото до тях.
Също така абсолютно всички говорители си работят, направо на подбив взехте нещата.
Както и да е, благодаря за мненията.

Аватар
Baco
има опит
има опит
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Baco »

Никой не те взима на подбив. Просто няма пищялка, която да оцелее без филтър. Не се засягай.
А "високите", които изцеждаш чрез тонкоректорите най- вероятно са високи среди от Ламарите. Те "достигат" до 5-6 килохерца, но са с гадни пикове и падове.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Ivan Rachev »

slaff4o написа:И колонките си свирят доста добре като се има в предвид говорителите по онова време :)


не се засягай , но ще трябва да посъбереш малко звезди преди да можеш да казваш в този сайт кое как звучи :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Evelina Milusheva »

Като юзър без звезди е нормално да не си запознат с хронологията и развитието на аудиофилското общество...

Аз не искам да разказвам кой какъв е и от кога.
Само ще ти припомня, че с теб сме прости консуматори на създаденото от тези хора...на твое място бих проявила повече уважение! :idea:
lyrical hardcore

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта