това всичкото е от 2 поста...

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

това всичкото е от 2 поста...

#1 Мнение от Ivan Rachev »

Bright! :
8O просто , чисто и просто понятието SENSITIVITY което общо взето не съществува в електроакустиката а само в каталозите за домашна техника се покрива със SPL(1W sens)..

Студиото си ми е в една стая в къщата.. общо-взето вече не се занимавам с такива неща, просто ми е хоби.. но като трябва да си свърша някоя работа го ползвам... например сега си проектирам суб-ууфер за колата

А ако ви се струва че тази тема е просто БИСЕРИ - много зле!
За вас електроакустиката е черна магия

Колкото до колоните ми те са "Harmonikawerk L 9106 Universalbox" ... повече подробности на http://www.kme-sound.de/cgi-bin/kme.sho ... talog/1044

ами системата си звучи еднакво добре и на 5 вата и на 100 вата.. просто това че ползвам професионални колони в къщи защото реално нещо толкова качествено рядко се намира по магазините..


Моите ги няма вече защото са стар модел, но тези тук имат SPL 107 - 137 dB...
120 dB са моите, ако не вярваш мога да ти ги пусна на изход за слушалки и да че вадят доста по-силен звук в сравнение с колонки за домашно ползване..

айде стига съм те просвещавал.. обикновено вземам 10 лв. за консултации от този тип//

А и колкото са по-големи говорителите толкова по-малко изкривявания има.. пак си зависи де ама...
Тези колони са направени хем големи хем качествени, което си е the best

Между другото на говорителите им изследвах ТS параметрите.. и общо взето покрай всичките измервания се оказа че доста малко говорители и на по-добри фирми могат да извадят такива параметри... басът извади резонансна честота 15 Hz, а колоните като цяло правят абсолютно равна характеристика от 30 Hz до 18 kHz....
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Rumen Zografov »

Тоя "мирише" на чист dir-джия :lol: :lol: :lol: :axe:

Само дето се крие в по-неизвестен от дир-а форум,ама и там има кой да го надуши :smt006
Изображение

stereofonix

Re: това всичкото е от 2 поста...

#3 Мнение от stereofonix »

alnico написа:Bright! :
А и колкото са по-големи говорителите толкова по-малко изкривявания има.. пак си зависи де ама...
Тези колони са направени хем големи хем качествени, което си е the best


ма така си е бе хора който си разбира си разбира :twisted:
ще се правили някакав конкур за по и наи гиляма изцепка

Аватар
Nikola Ivanov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 49
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#7 Мнение от Nikola Ivanov »

Леле!! Голям смях! :lol: :lol: :lol:
Силата е в метъла!!!

Аватар
miro_vampiro
има известен опит
има известен опит
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от miro_vampiro »

alnico
ама дай всичко дето е написал само в един пост !! : :))))
Така, за непросветените има 2 вида SPL (speaker pressure level) в електроакустиката:


1. SPL(1W sens) On-axis SPL sensitivity за PE = 1 W и r = 1 m (dB) (Ниво при един ват на разстояние един метър. В каталозите на КМЕ е дадена точно тази!!! Показано е със звездичка и е написано отдолу)
2. SPL(1V sens) On-axis SPL sensitivity например = 1 V и r = 1 m (dB)

Та това е точно както казва HolyMan: dB/W .. просто чисто и просто понятието SENSITIVITY което общо взето не съществува в електроакустиката а само в каталозите за домашна техника се покрива със SPL(1W sens)..
Holyman, личи си че "ги разбираш работите"
Май си отварял само каталозите на PIONEER и на SONY..
"Когато имаш част от парченцата на пъзела, недей да смяташ че виждаш цялата картинка - колкото повече парченца намираш, толкова повече разбираш, колко малка част си виждал." - това май се отнaся за тебе


Относто това че колоните са предназначени за озвучаване на големи помещения - ами прав си, като ги взех ги ползвах с такива цели, но впоследствие почнах да си ги ползвам в къщи защото са доста балансирани и изцяло покриват HI-FI стандарта.... Имах едни PIONEER тук, просто ги занесох на вилата...

Колкото до мониторните колони - ами да, вадят качество, но откъм мощност не са ми достатъчни.. сега спокойно си слушам до около 100 W без да усещам изкривявания..

Rusin: Студиото си ми е в една стая в къщата.. общо-взето вече не се занимавам с такива неща, просто ми е хоби.. но като трябва да си свърша някоя работа го ползвам... например сега си проектирам суб-ууфер за колата

А ако ви се струва че тази тема е просто БИСЕРИ - много зле!
За вас електроакустиката е черна магия


виж с какъв разбирач се занимаваме в comexa хех, смях голям !
То си викам че от темата му ще излезне един бисер, а то няколко !
Заслужава златна малинка за музиката си !
:))

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#9 Мнение от Rusin Atanasov »

Недейте така Bright! е знаещ и можещ има студио........в къщата си :D . Сигурно слуша музика от мазето а той самия е на покрива все пак колоните му са с 120 дицибела чуствителност и по няколкостотин вата. Имаше и други неща там в форума пак от него

gps

#10 Мнение от gps »

Случайно автора на "бисерите" да е завършил или учи в ВВМУ :wink: :D Че то напоследък оттам идват най-големите "производители" на "бисери" :D :D :D

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#11 Мнение от Dimitar Atanasov »

Мисля че доста мъдреци излизат и от ВВОВ в Търново...
Поне краткия ми престой там ме навежда на тези мисли, но там хората живеят в друг свят, много изкривен...

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Nikolay_Hristov »

Ами може и такава да е.. нищо чудно, те технологиите толкова напреднаха :lol:

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Borislav Uzunov »

:smt031
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Teodora Todorova

#14 Мнение от Teodora Todorova »

Автомобилът му да не е голф 2, с изкрящи цветове и "много наточен" от тия дето подскачат от "якия" бас и всички в колата се клатят в ритъм стил Дичо от Д2? :oops:

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост