"тежко демпфиране" или тежка олигофрения?

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
gps

"тежко демпфиране" или тежка олигофрения?

#1 Мнение от gps »

От дир-а се изтъркули един огромен масивен "бисер" :D Някой си там баннат то бгаудио се опитва с хаотичен микс от термини и идеи взети от бгаудио да ни убеди че е направил страхотен проект :wink: Няма как да не цитирам някой "прозрения" :D :1.Фулреиндж се дънили в областа на ниските и високите-автора е гледал АЧХ на фулрейндж в сбободно пространство и хич не може да стопли че в подходяща кутия АЧХ е коренно различна :wink: 2.Основната част от звуковия спектър са средите и той ги покрива с някакъв 5 инча фулреиндж (който е едновременно и мид бас 8O) а басовия и високочестотния говорител били двата "крайни" драйвери 8O -вероятно автора си представя нещо като мотор с два коша :D :wink: в средата средночестотния а отстрани го подпират басовия и вч говорители :D :D 3.Конструкцията не можела да се нарече басрефлекс заради големия диаметър на фазоинвертора 8O като част от фазоинвертирането се поемало от ватата :?: 8O както при ТЛ 8O :?: 4.Споменава се време за реакция 11 мс на басовия говорител 8O 8O 8O 5.Малкия обем на кутията (38 литра за 8 инча бас :wink: )съчетан с ТЕЖКО ДЕМПФИРАНЕ 8O :?: водело до малък ход на мембраната 8O !!!6.Останалите безсмислици като делене на обема на 4 подобема :?: :?: :?: като основния и той бил оребрен/ разделен и дрънканиците за филтъра просто са само довършителен щрих на този "шедьовър" :D :D :D И още нещо-въпросния автор сега превежда теорията на М.Кинг от български на английски :wink: :D Не няма грешка-автора е взел поредицата статии на български от бгаудио и ги превежда на английски за да даде своя крупен принос към световното аудиофилско движение!!
Последно промяна от gps на Сря Фев 22, 2006 9:37 am, променено общо 1 път.

IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#2 Мнение от IvoNovakov »

Този направо влиза в колекцията на Микимото :idea:
_____________________
aka Airman

世間は狭い!

brum

#3 Мнение от brum »

За това последното ако стигне до Кинг ще му стане тъжно на човека:)

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#4 Мнение от Angel Dimitrov »

ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Borislav Stankov »

Забрави да споменеш колко вулгарен и прост език имаше в предишни постове същия човек. Най-тъжното е, че когато хора който се сблъскат с идея, която надхвърля няколко пъти целия им мироглед я отричат напълно и продължават да копаят в задънена улица. Понякога е много трудно почти невъзможно да преглътнеш факта, че много години си блъскал в грешната посока.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#6 Мнение от Rusin Atanasov »

явно в дира модераторите спят.....добре че тук са будни :D

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от sparky »

[smilie=to funny.gif] :smt021 :smt075 :smt041 :smt040
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Ivan Rachev »

gps този който коментираш е старшината простак djpopa (Взимаше участие и тук по едно време)бичи по сватби и никога не е идвал у нас нито пък е слушал през простичкият си военнен живот фулрейндж естественно беше баннат от мен и инелигентно отсвирен от Freestate с която се опитваше да флиртува :oops: за това с такова желание плюе ама е забравил че не е в казармата :D
Последно промяна от Ivan Rachev на Вто Фев 21, 2006 6:08 pm, променено общо 1 път.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

entusiast4eto

#9 Мнение от entusiast4eto »

brum написа:Çà òîâà ïîñëåäíîòî àêî ñòèãíå äî Êèíã ùå ìó ñòàíå òúæíî íà ÷îâåêà:)

:lol:

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Borislav Uzunov »

:smt082
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

gps

#12 Мнение от gps »

На простотиите му в дир-а да му берат гайлето тамошните модератори.Аз лично се подразних от наглите му твърдения че вече 11 години проектирал тонколони както и че с банването му от тук сме се лишили едва ли не от един голям капацитет!За човек с 11 годишен опит в аудиото" терминологията "му е меко казано странна :D Има една много хубава статия "ТЛ не е басрефлекс" обаче човечеца или не я прочел или нищо не е разбрал от нея :wink: и затова плещи глупости за "тежко демпфане" и така нататък...Аз имам практически опит с малките фулрейндж на визатон-FRS8,FR10,BG13 както и на някои други фирми и знам колко безсмислено звучи "проекта " на самохвалкото-некомпетентник :wink: :D Предлагам когато Куадчо си направи форума и обере всички "лауреати" направо нашия раздел "Бисери" да се състои само от един линк към въпросния сайт :wink: :D :D

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#13 Мнение от Anakin »

That`s gooooooooooooood idea.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Stefan Stefanov »

Не му обръщайте внимание, нека си мисли, че е велик!
И какво от това?

Мълчанието е най-голямото наказание за подобни типове, убедих се в това. Колкото повече внимание им се обръща, толкова повече глупости пишат.
Аз се отказах да пиша в подобни теми. Не виждам смисъл.

Аватар
kiki2002
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

ре

#15 Мнение от kiki2002 »

За това направих адреса
http://hometubeaudio.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=
където реших да оставям само интересни и важни неща без постове , ако липсва нещо ми пишете и ако е важно ще се появи веднага на адреса .

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост