посока на кабели с ом метър...

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

посока на кабели с ом метър...

#1 Мнение от Ivan Rachev »

Багрян Бахнев (quad,bagy} се закани преди време че ще разбие митът за посоките на кабелите с ом метър от 10 лв :toimonster:

един мой приятел се похвали че специалист е разфазирал нарочно баса в колата му за да е по-добър 8O :smt031

на въпроса какво е Lowther известен наш хай-фист отговори :
...ами става ама ако слушаш един инструмент и един глас 8O :smt056
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

gps

#2 Мнение от gps »

1."Имате ли голям жак на който анално отзаде да влиза малък жак?" :D -питане на клиент в магазин за преходник голям-малък жак.2."Трябва да се умножава не по 3,14 (числото пи) а по 3,15 -за по-сигурно!" 8O -прозрение на пишмян- "майстор".3."Три пъти го режа това парче и все е късо!" :wink: -дърводелски фолклор.4."През главата на касетния дек минава ток,тя се загрява,от загряването лентата на касетката омеква и прилепва по-добре към главата и затова записа става по-добър" :D :D :D -"компетентно" обяснение за значението на подмагнитващия ток в касетните декове от човек с техническо образование(двигатели с вътрешно горене).

Gavril Gavrilov

#3 Мнение от Gavril Gavrilov »

Съкратена формула за смятане на НЧ озвучителни тела - "На всеки ват мощност - по четири литра обем". Къде ли не съм го срещал това.

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#4 Мнение от Anakin »

Мой приятел сподели:Във МЕИ Варна има много кадърни момчета онзи ден казвам на един че баса ми,качествен Бошман е 200В реални и той изкара един Джи Ес Ем и сметна кутията каза какви плоскости да нарежа и ся как свири,сложил съм го в тоалетната че има по-добра акустика.
Блажени са верующите.

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#6 Мнение от Teodor Ainadjiev »

"Да не сбъркаш плюса и минуса на говорителя, че ще бие навътре!!!"
:smt096 :smt075 :smt064

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от velinski »

ултимейт, не му се ядосвай :lol:

както обича да казва мой приятел - "оставете глухите и тъпите да си бъдат глухи и тъпи, не им пречете"
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#8 Мнение от Tisho »

Преди два дни начетена продавачка ми обясни компетентно че.
Батерията е 9 ватова е не 9 волтова... 8O [smilie=mylove.gif]

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Rumen Zografov »

Вчера "компетентна" продавачка в един магазин в безистена,където е на Visaton магазина,след като я попитах: "Имате ли кабел RCA - RCA?"...тя каза "не"... а "чинч-чинч"..."оо да,естествено" :D

"Вие много нАучно се изразихте и не Ви разбрах" 8O - ми вика
Изображение

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#11 Мнение от Fenkiller »

При мен най често срещаното твърдение е от автоглупаците:

"Колоните ми са много слаби и усилвателя не може да ги захрани, затова бръждят като усиля до край!!!"

Без да си дават сметка че са сложили по 300-400 вата говорители а свирят с тда2003 например!?!
:lol: :lol: :lol:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

rudiem

#12 Мнение от rudiem »

Аз преди време си търсех кондензатори 51 и 56nF и за мое най-голямо очудване според думите на една продавачка стандартната стойност била 47 nF и това, което аз го имам не съществува по принцип. :lol: :lol:

gps

#13 Мнение от gps »

Те бисерите на продавачките и продавачите край нямат-скоро една ме убеждаваше че решетки 18 инча не съществували :?: ,логиката е проста-щом в нейния магазин няма такива решетки значи въобще не съществуват :wink: За някой хора е трудно да приемат факта че Земята е кръгла-нали ТЕ я ВИЖДАТ че е плоска :wink: :D

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

посока на кабел

#14 Мнение от Goro »

Багрян Бахнев (quad,bagy} се закани преди време че ще разбие митът за посоките на кабелите с ом метър от 10 лв

За 10 лева каква голяма тиква може да си купи и ...да я разбие!

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#15 Мнение от Anakin »

Последната мания която гледах да става пред мен е как продавач в технополис убеждаваше едни хора че апараче за 500лв е за подводно снимане,а то си беше най-обикновено пластмасово дигитално апаратче,което ако бъде потопено в кофа с вода ще се напълни.Но понеже в книжката имало снимки на подводни обекти значи било за подводно снимане.

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост