боксове със 2х15 инча

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Заключено
Съобщение
Автор
Аватар
toshev01
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Юни 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

боксове със 2х15 инча

#1 Мнение от toshev01 »

здр на всички.значи мисля да си правя боксове със 2х15 инчови говорители,за два бокса говоря и за говорители биема 15 инчови много редки с честотна лента започваща от 20 херца,250 вата синус се водят.ще ви помоля да ме насочите за какви кутии да стане на вапрос,мисля,че от рода на бас боксовете със завихряне ще свирнат най-добре,гледах проекти във нета със 2х15,но на доста от тях не стават ясни някои размери на кутиите и вътрешните прегради,кажете как точно тези говорители могат да свирнат максимално,размерите не са от значение в смисъл и до 150 см мога да ги направя,интересува ме максимума бас и детонация които самата кутия може да изкара със тези говорители,значи ще видя и самите параметри на говорителите ако е необходимо,сечения и т.н.

Аватар
vlado_genchov
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от vlado_genchov »

Да поясня, че така зададеният въпрос няма отговор. Нито си споменал модела, нито параметрите, нито с какъв усилвател си, или къде ще ги ползваш...

Аватар
toshev01
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Юни 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от toshev01 »

стъпалото behringer ep2500,модела не го знам кой е и параметрите утре вечерта мога да ви кажа модел и параметри на говорителите.музичката за във вкъщи,стая 22 квадрата.естес и сателитки ще направи нещо,но това отделно от боксовете.

kukufen

#4 Мнение от kukufen »

Човече, разгледал ли си сайта!!! Тук се обсъждат теми свързани с МУЗИКА,а не за избиване на стени с нейна помощ. :smt021

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от Dimitar Atanasov »

Само да допълня по-горния пост. Мисля че процеса "детонация" няма как да се впише в конструкцията на озвучително тяло, било то и със "завихрения".

Fortissimo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 1:00 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

#6 Мнение от Fortissimo »

Е може би с кило семтекс, :D :D :D :D :D :D

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#7 Мнение от Stanislav Bratanov »

А като се замисля колко жадни птички има....


П.П.Май човека под ''детонация'' има впредвид, че озвучителното тяло което иска да направи трябва да има максимално стегнат бас с добра атака.При наличието на чифт биеми май семтекса от горния пост е наложителен.
"Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

Аватар
toshev01
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Юни 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#8 Мнение от toshev01 »

ами значи под детонация ахаха :) как да се изразя извинете но,не мога да се сетя за думата,но ще използвам налягането,което се оказва на телата във стаята,направо самата сила на звука във физическия вариант,усещане и със уши и със тялото.биемите са 4 бр, 2х500 се водят боксовете,честотната лента извинете върви от 30хц до 4 Кхц.98 дб.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#9 Мнение от Dimitar Atanasov »

Мисля че по тази тема стига толкова.

Съветвам toshev01 да прочете малко за какво става дума, да си изясни какво точно иска. Мощността и размера на говорителя не са определящи за това в каква кутия да се сложи.

Има статии за необходимите параметри на високоговорителя за проектиране на едно тяло. Амо мисли че може да ги получи по някакъв начин предполагам че ще може и сам да се справи.

Съжалявам че му охлаждам ентусиазма но, не мисля че подобно отношение трябва да се толерира.

Заключено

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта