посока на кабели с ом метър...

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от sparky »

[smilie=to funny.gif] :smt119 :js

Малко и от мен в стил "чула жабата че подковават коня и...":

Вчера обикалях магазините за електроника и домашни електроуреди и един продавач в "Зора" сподели че имало случаи клиентите да търсят телевизори енегиен клас А. :)

Та... не са ни виновни само търговците за съжаление. :(
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

Re: посока на кабели с ом метър...

#17 Мнение от Nikolay_Hristov »

alnico написа:Багрян Бахнев (quad,bagy} се закани преди време че ще разбие митът за посоките на кабелите с ом метър от 10 лв :toimonster:


Аз на тоя моем да му разбием главата с една тухла 4-ка ...

gps

#18 Мнение от gps »

Телефонно обаждане:"Високите на колоните ми ги няма! Усилвам да чуеш за какво става въпрос!" 8O и това по скапаните БТК линии където и човешки говор не се чува......вкарахме БТК в хай-енда :wink: :D

TheChaos

#19 Мнение от TheChaos »

Преди време бях в метро (Младост) и бяха пуснали едно Jamo
2лентова с 2 баса и пищялка и коментирахме с брат ми нещо по нея
и доиде консултанта по техниката ...
- На каква честота е филтъра на колоните ?
- Ами.. момент да погледна.. да 100Вата.. са колоните HiFi(продавача гледа етикета с описанието)
- Ами не са ли двулентови колоните.. на каква честота е сряза
- гледа нещо отзад на колоната .. и казва ами.. Дааа.. двулентови са..
2 жици.. са към колонота..
- А трилентовите ?
- Ами да.. трилентовите са с три кабела към тях..
...

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#20 Мнение от Bojo »

"Вижте момчета, аз от трийсет години се занимавам с такава техника и ще ви кажа за какво става дума - това са Японски фирми, а те са си правили техниката под американски диктат за американския пазар, там честотата в мрежата е 60Хц и затова тези неща свирят по-високо. Купете си Английски марки, там мрежата е 50 Хц - свирят по- ниско, по - плътно и освен това тези колони са от Холандия
(става дума за Дали) - там е много студено и влажно и затова тези колони издържат на студ и влага. И още нещо - тези кабели (става дума за кабелите на колоните - май Ван дер Хул), сега като ги гледам, срам ме е да ви ги дам така, синът ми ще ви направи утре едни хубави, силиконови или ако искате ще ви отбия от цената 20на лева..."

Не издържах повече и превивайки се от смях излязох от магазина, където явно "печен" аудиофил беше занесъл и продаваше старата си система. След 15на минути вече системата се товареше в една 7ка. Аз бях обезумял.

HI-FI

#21 Мнение от HI-FI »

Аз обяснявам на една колежка колко впечатляващо звучи басът на моята система, на песен, която в момента звучи по радиото, а тя:
- Ами довечера ще ти звънна да ми го пуснеш по телефона да го чуя ... :lol:

Аватар
DDB
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#22 Мнение от DDB »

1970 година. Говоим със съученици, един пита - "Абе, кво е това стерИо?". Друг му отговаря: "Ами уредба с две тонколони - едната за високите, другата - за ниските!"

Някакъв носи за ремонт неработещо радио.
'Майсторе, виж го, аз съм автомонтьор, там има някакви канчета и отгоре винтчета, аз ги затегнах, ама пак не работи"...

Pak li az

#23 Мнение от Pak li az »

отивам до магазина да питам дали имат говорители БГ20 а те ми казват-БГ20 свърши!имаме само на бошман и на елдом инвест 8O :lol: :lol: :lol: !имате ли едно такова черно с два крака за усилвател филипс!имате ли едни такива мощни хуйовидни резистори клас на работа А! :lol: извинете получихте ли слиптери/сплитери/!извинете имате ли копринено-въглеродна гума за мембрани? :lol: обява-продавам саморъчно направен усилвател 2*300+1*500 вата!има проблем със захранването!изпълнен е с мостово свързване на МВА810! :lol: :lol: :lol: е не сме ли велики българите а?

Gavril Gavrilov

#24 Мнение от Gavril Gavrilov »

Преди време във фирмения магазин на Високоговорители Благоевград:
Аз: Добър ден, търся по-подробно описание на говорител "модела"
Продавачка: Даааа нема проблеми
И ми подава листче с размерите на билет за рейс на който пише
Паспортна мощност - 100 вата.
Сигурно дълго се е чудила защо едва се изклатушках от смях докато излизах.

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#25 Мнение от Bojo »

Ааааааааа сега се сетих - предлагам каката от фирмения магазин на Благоевград за рекламно лице на рубриката БИСЕРИ!

gps

Re: посока на кабели с ом метър...

#26 Мнение от gps »

alnico написа:Багрян Бахнев (quad,bagy} се закани преди време че ще разбие митът за посоките на кабелите с ом метър от 10 лв :toimonster:


Не знам за омметъра и кабела но още го чакам тоя "гений" да обясни на целокупното българско население защо 8 ома говорители не ставали за кола :wink: Сигурно визира неговата нещастна шкодичка която е ъпгрейдвана с 6 волта система я от мотор я от трабант :D

RazoR

#27 Мнение от RazoR »

Име на артикул в метро: "СВРЪХзвуков уред за измерване на разстояние с лазерно насочване" - Продава се и в момента :?

"Хората зада се греят са измислили печки и хладилници" Моя даскал по география - мноого отдава....
"Като обърнеш фазата на тубата спрямо сателитките свири по-хубаво" :smt073

"Майсторче телевизора спре да ми говори" - рекламация на телевизор с изчезнал звук.

gps

Re: посока на кабели с ом метър...

#28 Мнение от gps »

astor написа:
gps написа:
alnico написа:Багрян Бахнев (quad,bagy} се закани преди време че ще разбие митът за посоките на кабелите с ом метър от 10 лв :toimonster:


Не знам за омметъра и кабела но още го чакам тоя "гений" да обясни на целокупното българско население защо 8 ома говорители не ставали за кола :wink: Сигурно визира неговата нещастна шкодичка която е ъпгрейдвана с 6 волта система я от мотор я от трабант :D

Сигурно е имал напредвид че 8 ома е неефективно за кола.Както знаем напрежението е фиксирано,а мощноста се получава за сметка на тока.
Това е само на пръв поглед :wink: 8ома(реално е 6) с добра чувствителност и сложен в бандпас 4 ти ред използва доста по-ефективно подадената му мощност от стандартен 4 омов сложен на кора.Доста юзъри от този форум са с 8 омови в колата но това не означава че не знаят какво правят :wink: Ето едно съвсем скромно материалче за размисъл www.assembly.nm.ru/audio/as/4vs8.html а който иска да пусне тема за сериозно обсъждане

Аватар
lishev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#29 Мнение от lishev »

Като ходих във викиват (Пловдив) и търсих кабел за микрофон и продавача ме убеждаваше, че е по-добре да взема по-дебелия и по-скъп кабел, даже на-добре било да е стерео, така звукът щял да бъде "по-обемен"... 8O
Така, че да знаете, за какво му е на човек разни глупости от вида на 5+1 система, свързвате източника към усилвателя с примерно 10 кабела и сте готови.. :smt117

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта