Питам относно смяната на крайните транзистори на Quad405mk

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
GTI_PoWeR

#17 Мнение от GTI_PoWeR »

Трафа е добре. Проблема не е от кондензаторите но е желателно да измериш колко ти кляка захранването при натоварено положение. Въпроса с "граченето" сигорно говориш за изкривявания а те може да се получават по доста причини. Не отпада възможноста да ти идва слаб амп-а ,а ако очакваш повече от него?.....според мен надали това проблема.
Също обърни внимание и на това което ти казва klana въпреки,че ме съмнява и това да е пробелма.

D.Kolev

#18 Мнение от D.Kolev »

îàêàë ñè å óñèëâàòåëÿ êàòî å ïðàâèë ìîäèôèêàöèè.íÿìà êîé äà îòãàòíå êàêâî ñå å ïîëó÷èëî.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#19 Мнение от Fenkiller »

D.Kolev написа:........няма кой да отгатне какво се е получило.

Абсолютно!
Само някоя врачка евентуално!
:lol:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

tdrome

#20 Мнение от tdrome »

Значи в синхрон са говорителите,трафа не кляка,не съм правил го модифицирал,без входен сигнал напрежението след кондензаторите е +/- 90.5V.Във магазина в който взех осилвателя ми казаха повече от +/- 36V да не му пускам а аз му пуснах +/- 45V.Възможно е от звуковата карта да не бачка как трябва,забелязах че при намалено положение на песента се чува това леко грачене а при по-голямо усилване намалява грача.При осилване на MAX напрежението след кондензаторите е около 100V :o.След 3-4 дена щте кача осилвателя на осилоскоп/не знам как се пише :D/ и щте видя кво куца.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:a1db1057ae="tdrome"]След 3-4 дена щте кача осилвателя на осилоскоп/не знам как се пише :D/ и щте видя кво куца.[/quote:a1db1057ae]

Абе като не знаеш да пишеш къде си тръгнал усилватели да правиш!
Заключвам и местя в "Бисери"!
КРАЙ!

Заключено

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта