Добри разяснения

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
cracking

#31 Мнение от cracking »

Rumen Suvandjiev написа:
cracking написа:
Форум на Българска Наука е свободен и всеки има възможност да се изяви и да постави собствен материал, както и критика към даден такъв.


Това очевидно не е така.
Фактът, че всички наши постове бяха изтрити, доказва, че "научните" кръгове, които представлява БГнаука, не са и чували за понятието рецензия.
За момент си бях помислил, че там има все пак здравомислещи хора с желание да поддържат някакво ниво...


Здравей!
Постовете не са изтрити, а скрити. Т.е. винаги може да се открият, но да не се поражда допълнителна вражда от едната и другата страна е предприета тази мярка. Ако се следва вашата логика, то тогава и постовете на опонентите са изтрити и следователно екипа на сайта не поема ничия страна. Но вие отново се хвърляте в нападки срещу самия сайт и проект. Толкова ли ви е неприятно да се прави нещо хубаво и полезно. :roll:

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#32 Мнение от Borislav Uzunov »

cracking написа:
Rumen Suvandjiev написа:
cracking написа:
Форум на Българска Наука е свободен и всеки има възможност да се изяви и да постави собствен материал, както и критика към даден такъв.


Това очевидно не е така.
Фактът, че всички наши постове бяха изтрити, доказва, че "научните" кръгове, които представлява БГнаука, не са и чували за понятието рецензия.
За момент си бях помислил, че там има все пак здравомислещи хора с желание да поддържат някакво ниво...


Здравей!
Постовете не са изтрити, а скрити. Т.е. винаги може да се открият, но да не се поражда допълнителна вражда от едната и другата страна е предприета тази мярка. Ако се следва вашата логика, то тогава и постовете на опонентите са изтрити и следователно екипа на сайта не поема ничия страна. Но вие отново се хвърляте в нападки срещу самия сайт и проект. Толкова ли ви е неприятно да се прави нещо хубаво и полезно. :roll:

Неприятно ни е, защото вие се опитвате да ни изкарате глухи, че не можем да направим разлика във звука между mp3 и CD и затова че се опитвате да обезмисляте нашия труд в конструирането на лампови усилватели, озвучителни тела и всичко останало.
Така че не виждам нищо хубаво и полезно в това да се лъжат незапознатите и неразбиращите материята.
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#33 Мнение от Rumen Suvandjiev »

cracking написа:Здравей!
Постовете не са изтрити, а скрити.


Има ли разлика? Така или иначе не може да бъдат прочетени.

Посочената статия, която е в раздел Информатика/Компютри и е посветена на методите за компресия, неясно защо в края си започва да се занимава с нямащите нищо общо с изложеното озвучителни тела, кабели, лампова схемотехника, винил... Съвсем логично е в този случай да се очаква негативна реакция от хора, които са наясно с тази материя.

Ако обявиш нещо за лъжа, то тези, които поддържат това становище са лъжци. Да наречеш някого лъжец не е просто обида, а обвинение.
Човек, който е обвинен, трябва да има възможността да се защити.

Преди да напиша моите коментари, аз си дадох труда да прочета правилата на форума и малко по-нагоре в същата тема приканих всички тук да се придържат към добрия тон. Не мисля, аз или някой друг е нарушил тези правила.

cracking

#34 Мнение от cracking »

Здравей!
Както тук така и във форума на БГ Наука не спирате да обвинявате самия сайт за това, че има във форума си подобен материал. Половината ви критика е свързана с проекта БГ Наука и сравнявате много грубо нещата. Това беше една от главните причини да се скрият постовете и заключи темата. Аз не оправдавам нито вас нито потребителите защитаващи материала повдигнал толкова шум. Не мисля, че е много уместно да взимате само своя труд в написването на постове, защото и другата страна доста написа и каза. Предполагам, че доста са се потрудили за написването на следващата защитна теза. Това разбира се не означава, че и вашия труд е по малко. Темата играеше на вълни. Отначало грубо след това леко разбиране и отново грубото отношение (на двете страни).
Ако искате толкова много напишете вие статия и я постнете и тогава да видим как ще се получи.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#35 Мнение от Rumen Suvandjiev »

cracking написа:Предполагам, че доста са се потрудили за написването на следващата защитна теза.

Защитната теза се отнасяше единствено до MP3 форматите, нещо, за което лично аз не съм взимал каквото и да е отношение.

cracking написа:Ако искате толкова много напишете вие статия и я постнете и тогава да видим как ще се получи.


В сайта BGnauka няма разел за аудиотехника и акустика и поради тази причина едва ли ще е уместно да се публикуват статии с такава насоченост. Още по-малко в раздел Информатика.

Честно казано, аз бях малко изненадан от реакцията на авторите към критиката, която, ако бяха се вслушали в нея, щеше единствено да направи статията не толкова "сензационна", но за сметка на това значително по-авторитетна. На база на кратковременния си опит като редактор на литературно списание, смятам, че тази реакция е показател единствено на незрялост. Трябва да се долавя разлика между вестникарщина и журналистика. Но това е вече offtopic.

Naha написа:... както е безмислено аудиофилите да пишат в форума на *Българска наука**.


В това вече успях да се убедя.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#36 Мнение от Goro »

Няма проблем.
Последно промяна от Goro на Вто Яну 02, 2007 9:39 pm, променено общо 1 път.

cracking

#37 Мнение от cracking »

Не компетентности ми в аудиофилските работи мисля, че се разбра и аз не я скривам, но не съм защитил нито едната нито другата страна. А дали аудиофили ще пишат във форума на БГ Наука това вече е техен избор. Винаги може да се намери къде ;)
Има раздел „Технологии” и в него може да се създаде подобен раздел. Ако толкова има желаещи може и да се създаде подобен раздел. Дори ви предложихме да публикуваме ваши материали в списанието „Технологии”.
Не отричам, че реакцията на авторите беше малко груба, но и леко оправдана. Все пак вие две страници тук написахте срещу тях ;) Не разбирам от дадения раздел за това не мога да взема страна, а и не бих желал.
Има ли нужда да повтарям, че форума си е форум и общото със списанията е това, че се коментират теми с научна цел и е с един и същ домейн със сайта на едното списание. Защо не правите разлика от форума, сайта и списанията.
@ Goro моля за извинение, но сайта както и форума имаше проблем от хоста и съответно никой включително и ние нямахме достъп. До преди един час отстранихме проблема. Радвам се, че споделихте мнение и в други теми и пуснахте нови такива. Надявам се впечатлението от темата която създаде явно толкова разногласия и ядове не ви е критерии за цялостната ни работа.

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта