набрах малко бисери от тук mcu-bg.com/mcu_site/in

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#16 Мнение от Simonov »

freestate написа:
gps написа:Аз внимателно изследвах парчето на Флойд и наистина камиона се чува....скороста му е около 60 км в час-разбира се по работата на двигателя :wink: ...чува се как шофьора си подсвирква с уста :wink: ...той е 50 годишен разведен с две деца :wink: в кабината на камиона има плакат на Саманта Фокс :wink: ...важно е да се слуша внимателно :wink: :D и да се анализира честотно записа :wink: :D


Хм. Стори ми се, че е 53 годишен с едно дете и две жени. Трябва да чуя пак :35gif:


Всъщност и двамата не сте прави :wink: Според моят спектрален анализатор :smt032 и според мен лично, тоева е двигател на ГАЗ-53. От шума на двигателя е видно, че единият му цилиндър е извън сторя
или определено има проблеми с разпределителния вал :smt030 :D
За съжеление спектралният ми анализатор не е изграден със сребърни проводници, не е High-End и неможе да определи възрастта на шофьора :smt119 както и семейното му положение :smt108 Почти убеден съм, обаче, че шофьора е пиян, съдейки по извънредно фалшивото му подсвиркване :weedman:
Изображение

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#17 Мнение от subsonic »

може да съм се сбъркал нещо ама като прехвърля тая песен на касета и по4вам да чувам как на Тира му "свири турбото" :lol: Дочух оба4е с невъоръжено ухо че тя надува до около 0.5 бара 8O Предполагам 4е има проблем с байпаса :lol: :wink:

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#18 Мнение от oceanman »

Всичко това ме навежда на мисълта, че по ония времена са записвали с ламбови хапаратури...Иначе как щяхме да чуеме сега целия този трафик от много-колесни превозни средства покрай палатката на Пинк Флойд, дето са зписвали...
Майтапа настрана, ама напоследък и на мен започват да ми се причуват едни... :o 8O звуци.... :wink:

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#19 Мнение от Audiomaster »

gps написа:Аз внимателно изследвах парчето на Флойд и наистина камиона се чува....скороста му е около 60 км в час-разбира се по работата на двигателя :wink: ...чува се как шофьора си подсвирква с уста :wink: ...той е 50 годишен разведен с две деца :wink: в кабината на камиона има плакат на Саманта Фокс :wink: ...важно е да се слуша внимателно :wink: :D и да се анализира честотно записа :wink: :D

Aко си слушал парчето на касета и тя е влачела, не е достоверна скоростта на камиона - минимум 68.45 км в час е била. А Сам на плаката облечена ли е била? Щот според моя слух е била с намокрена фланелка....
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#20 Мнение от Momchil »

Нищо вече не ме очудва !
Явно, хората които пишат тея неща са или много "облички" или от прекалено много постове са изглопели . :lol:

Да са живи и здрави нали за това сме хора .
За да се различаваме един от друг.
Лошото ,е че много от нас не търсят помощ за да си поправят грешките и
започват да живеят в някакъв си техен свят на илюзии . :roll:

a_panov

#21 Мнение от a_panov »

Momchil написа:Нищо вече не ме очудва !

Лошото ,е че много от нас не търсят помощ за да си поправят грешките и
започват да живеят в някакъв си техен свят на илюзии . :roll:

Моя свят е до 8W - 9W и от прочетеното и наученото мога да кажа че е достатъчно, а даже и предостатъчно да удовлетворявам някой мои потребности...

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#22 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Crossblade написа:Не е лошо да не знаеш, лошо е да си некомпетентен :wink:

Може би си искал да кажеш: "Лошо е да си некомпетентен в дадена област и да не го знаеш / осъзнаваш." Именно тогава идват проблемите .... некомпетентността е винаги контекстна.
Извини ме, ако в изказването си не си влагал общовалидна сила, а само свързана с настоящата тема ;)
Изображение

Teodora Todorova

#23 Мнение от Teodora Todorova »

progressor написа:
Crossblade написа:Не е лошо да не знаеш, лошо е да си некомпетентен :wink:

Може би си искал да кажеш: "Лошо е да си некомпетентен в дадена област и да не го знаеш / осъзнаваш." Именно тогава идват проблемите .... некомпетентността е винаги контекстна.
Извини ме, ако в изказването си не си влагал общовалидна сила, а само свързана с настоящата тема ;)


То в конкретната тема...въпросът ми е за кой е лошо :smt003 :smt003 :smt003

AdsBot [Google]

ìîì÷åòà ...

#24 Мнение от AdsBot [Google] »

ìîèòå óâàæåíèÿ, íî êàêòî áàòåòî, òàêà è ïîâå÷åòî îò ïèåøåùèòå â mcu ôîðóìà ñà äîñòà ïî íàÿñíî ñ íåùàòà îò êîëêîòî âèå òóê èçîáùî íÿêîãà ùå áúäåòå. Òîâà êàêâî è êàêâè çâó÷è íà âàñ äîáðå å åäíî, íèêîé íå ãî îñïîðâà, âúïðåêè ìíîãî îò íåùàòà ëè÷íî íà ìåí äà ìè çâó÷àò äîñòà .... õàéäå íÿìà äà äàâàì îïðåäåëåíèÿ. Íå å ëîøî òåçè êîèòî èñêàò äà ïîíàó÷àò íåùî, èëè äà èì ñòàíå ÿñíî äà ïî÷åòúò ìíîãî, òà äîðè è â ñïîìåíàòèÿ ôîðóì. À èíà÷å ñúì ñå íàãëåäàë íà àóäèîôèëè è õàéôèñòè êëàíÿùè ñå ïðåä åäèí èëè äðóã óñèëâàòåë, èçïîëçâàùè íÿêîé ÷óæäè òåðìèíè, â ïîâå÷åòî ñëó÷àè âúâåäåíè çà ðåêëàìà áåç äà èìàò èäåÿ êàê ðààáòè åëåìåíòàðåí óñèëâàòåë, äà íå ãîâîðèì ãåíåðàòîð íà òîê, èëè íàèñòèíà äà ñà íàÿñíî çàùî íÿêîé ïîëçâà ïîëîæèòåëíà îáðàòíà âðúçêà. Çà êàáåëè ïî 20 ÅÓÐ ìåòúðà íÿìà äà ãîâîðèì, àêêòî è çà òèïúò èçîëàöèÿ, çàùîòî òàì âå÷å íåùàòà ïî÷âàò ñìåøíè äà ñòàâàò.

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

Re: момчета ...

#25 Мнение от Teodor Ainadjiev »

ToHu написа:....

Сигурен ли си в това което твърдиш ? Не познаваш и 1 човек от тук присъстващите,
повечето са доста начетени и ерудирани ... Тъй, че не пиши такива работи ;-)

gps

#26 Мнение от gps »

Crossblade написа:Не е лошо да не знаеш, лошо е да си некомпетентен :wink:
"Компетентен" идва от латинската дума "competens" и означава :1.Знаещ ,опитен,сведущ в дадена област,осведомен. 2.Имащ право по пълномощие или поради опитност и знания да решава известен въпрос. Така е според "Речник на чуждите думи" издание на БАН. Та ......буквално преведено изречението на кросблейд означава "не е лошо да не знаеш ,лошо е да не знаеш" :wink: Четете младежи дебелите книги-научават се полезни неща :wink: ...Като например че "идиот" идва от древногръцки "idiotes" .....и означава буквално .... "частно лице" :wink: а второто значение на думата е "прост човек" :D

D.Kolev

#27 Мнение от D.Kolev »

êîìåðñèàëíèòå ïðîäóêòè ãè îñòàâè , òóê ìíîãî ðÿäêî ñå îáñúæäàò.
íî äà êàæåø ÷å äàäåíî ñõåìîòåõíè÷åñêî ðåøåíèå å êîôòè ùîòî å "ìîðàëíî îñòàðÿëî" áåç äà ñè ãî ïðàâèë èëè ÷óë è âèäÿë è èçìåðèë å íåñåðüîçíî.
è òîâà äà ãî íàëàãàø êàòî çàêîí êàêòî â öèòèðàíèòå ôîðóìè ....
âÿðíî å ÷å ïîíÿêîãà ñòàâàò è õàé-åíä îëèâêè :wink: , íî êîãàòî îáñúæäàì ñ íÿêîé èíæèíåð ñ äúëúã ñòàæ ïðåäèìñòâàòà íà ëàìïîâèòå óñèëâàòåëè è åñòåñòâåíî è íåäîñòàòúöèòå , îáèêíîâåííî ÷óâàì ïðèêàçêè îò ðîäà "ùîì òúðñèø ìàëêà ìîùíîñò ùî íå ïîëçâàø íÿêîÿ èíòåãðàëêà èëè ïúê íå ñè íàëåïèø íÿêîå ÀÁ" 8O 8O 8O 8O 8O

çà êàáåëèòå çà ìåí íåùàòà ñòîÿò òàêà- ùîì äàäåí êàáåë ñ äúëæèíà 1 êèëîìåòúð èìà ñúïðîòèâëåíèå õ è êàïàöèòåò ó , çíà÷è ñúùèÿ êàáåë ñ äúëæèíà 1 ìåòúð ïàê ãè èìà , ïðîñòî çà íÿêîãî òå ñà "ïðåíåáðåæèìî ìàëêî"

Teodora Todorova

Re: момчета ...

#28 Мнение от Teodora Todorova »

ToHu написа:моите уважения, но както батето, така и повечето от пиешещите в mcu форума са доста по наясно с нещата от колкото вие тук изобщо някога ще бъдете. Това какво и какви звучи на вас добре е едно, никой не го оспорва, въпреки много от нещата лично на мен да ми звучат доста .... хайде няма да давам определения. Не е лошо тези които искат да понаучат нещо, или да им стане ясно да почетът много, та дори и в споменатия форум. А иначе съм се нагледал на аудиофили и хайфисти кланящи се пред един или друг усилвател, използващи някой чужди термини, в повечето случаи въведени за реклама без да имат идея как раабти елементарен усилвател, да не говорим генератор на ток, или наистина да са наясно защо някой ползва положителна обратна връзка. За кабели по 20 ЕУР метъра няма да говорим, аккто и за типът изолация, защото там вече нещата почват смешни да стават.


Хахаха. Недей с тия изказвания, че отваряш нова тема за раздел Бисери.
Всички, които ме познават знаят, че съм много искрен човек, та това сега, което ти написах си е чист приятелски съвет.
ПС: не се изказвай неподготвен. Човек, който говори подобни абсурди за грамофон за мен е повече от зле, ма в смисъл, че наистина му има нещо, а може би му няма нещо не знам точно :st

Teodora Todorova

Re: момчета ...

#29 Мнение от Teodora Todorova »

Crossblade написа:
a_panov написа:
gps написа:аудиовицове

За първи път срещам такава дума!!! Истината ви казвам. А тя сама за себе си носи доста информация.


Ами някои великани, освен че четат речника (да си обогатяват своя) и приемата ВСИЧКО БУКВАЛНО (все пак трябва да сме повърхностни, нали така :lol: ) ами са и велики гении (не само в областа на аудиото, което е показано в подписа) та и си създават нови думички :lol: (този пък може би не от латински и гръцки "които ние много добре знаеме", а по немски модел? )

ТВОРЕЦ! Хвала на такива хора!


Егати. Аз се чудех как да го обясня. Напълно съм съгласна. Но, за да разбереш тази дума не е достатъчно да погленеш смисълът й в някой речник. Смисълът на нейното създаване и съществуване може да се асимилира само ако в тази схема, която е в областта на комуникациите между хората, има "активна обратна връзка" и подходящо конфигуриран софтуер, снабден с необходимите кодеци. :D

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от Ivan Rachev »

Predator_MF написа:
М...ъхъ ...точно защото са компетентни в областа на аудиото пишат ТАМ (в форум с неаудиофилска насоченост)а не ТУК (където е специализирания аудиофилски форум) ...и точно защото са наясно с нещата пишат такива аудиовицове

Пишат там щото последния лампов усилвател са сглобили като са били на 15 и за тях отдавна не е предизвикателство проектирането и сглобяването на лампов усилвател не е предизвикателство

Имаш ли елементарно понятие какво означава думата "аудиофил"?Да ти направя кратък семантичен анализна тази дума и на някои други чийто значение въобще не ти е ясно? Или да направя анализ на целия ти пост като начин на структуриране на изреченията ,като правопис ......а после да поговорим за това доколко е грамотно от техническа гледна точка смисъла на това което се опитваш да кажеш



Това по-скоро звучи като обида отколкото като някакво обосновано твърдение. Нямам намерение да се заяждам с вас, нито да се правя на експерт в областа на озвучението...работил съм в сервиз за ремонт на битова техника, минали са не един или два усилвателя през ръцете ми, правя разликата между звученето на транзисторен усилвател и TDA7294 например. Последния усилвател който сглобих беше транзисторен, 2x100W, и аз бях на 15...и разбрах че не е само усилвателя, това което прави музиката приятна за слушане :wink:

Колкото до аудиофилията ви - спомням си няколко случая в които на работа при мен са идвали момчета твърдящи, че са експерти в електрониката, сглобявали какви ли не усилватели (от китовете на Неомонтана и ХобиКит), а за 4 часа не успяват да завържат схема с две релета и ел.мотор без да светне защитата на захранването

Имайте в предвид господа, 90% от експертите в MCU-BG отдавна са минали стъпките, по които вие вървите в момента, само че за разлика от вас знаят, че електрониката не свършва като си сглобиш клас А усилвател :)


ще се радвам да приемеш поканата ми и да ми гостуваш , да видиш до къде сме стигнали аудиофилите и да споделим виждания и опит , бират от мен..0898626590,0878626590,9898893 :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Заключено

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта