3 ЛентоваА система що е то?

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
MAX

3 ЛентоваА система що е то?

#1 Мнение от MAX »

Ето малко инфо за тези които имат такива тела как могат да постигнат сцена!!! първо баса задължително трябва да е от 2ри ред.Средата тя трябва да хваща максимално от честотния диапазона,долната и горната и граница задължително от 1 ви ред точно там е проблема на повечето 3 WAY изпълнения бухат сичко от 2 ри ред филти,така продължавам на татък,високите за тях може да се каже само едно колкото може да се отрежат и за тях важи правилото от 1 ви ред може леко само да се резне с бобина но най добре е това да стане след като са нагласени баса и средата да се съблудава така че да изпълни максимално честотната лента без да прибавя излишни оттенаци от към среди,добра стойност е 2,2мф. ако някой има питане да пита :) И найважното СРЕДНО честотния от 1 ви ред !!!!
Последно промяна от MAX на Чет Фев 23, 2006 12:22 am, променено общо 1 път.

MAX

бисери :) а зашо не ?

#2 Мнение от MAX »

Да съгласен съм с вас но аз слушам мyзика 10 часа поне на ден и за тези които са чували 3 лентови на първоначално прослушване много ясно че ще свири така да кажем (добре).Искам да кажа че това което съм споменал по горе нее през просото на секи трябва да мy е ясно какви са му драйверите и тяхното АЧХ. Аз процедирам така меря си ги на бял шум след филтрацията гледам дали съм премахнал пиковете ако вичко е наред значе ок :) Другото е просто един съвет към съвсем начинаещите да не си мислят че пищялката ще им даде (звука на тялото)Трето както WIDOWMAKER обича да казва аз не казвам как трябва да се направи а как може ,за това и започнах изречението със Съвет !!! Другото което е ,че така лично за мене си постигнах много добра сцена а ми трябваше поне 6 месеца до като осъзная имеммно написаното по горе равна лента на вичките ми драйвери не можа да ми даде това 3д което е сега.А именно тогава процедирах така орязвах ги така,че да им ползвам на макс от средите и на макс от високите равномерното АЧХ но уви получаваше се един залепен пред мен звук.Само тези които неса пробвали нямада ми повярват.А баса от 1 ред става но по добра сцена става с 2 ри ред,именно за високите 2,2 мф и леко орязване с бобина съм споменал за да не свирят (басово) всичко е до експерименти всеки сам трядва да го осъзнае.И оше нещо Равно АЧХ не означава точно 100% и по добър звук нали ?убедил съм се ,че всеки материал си вкарва и даден оттенък- титаниеви метални високи няма птоблем добри високи метални а имемнно метални ,а човешкия глас дам..... и него ще го метализираме малко :)и малко за постигнатия звук все едно пред мене няма колони а оркестър хубаво и трудно постижимо за мнозина от неопитните. :roll:

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#3 Мнение от Bojo »

Амин!

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#4 Мнение от SlowDead »

ех каде била истината...
значи да си мятам и аз така колоните ..
предполагам че импеданса няма никакво значение нали .. важното е 2,2микро да е :)

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: бисери :) а зашо не ?

#5 Мнение от Borislav Stankov »

MAX написа:Да съгласен съм с вас но аз слушам мyзика 10 часа поне на ден и за тези които са чували 3 лентови на първоначално... :roll:


Приятел постарай се с правописа, за да не сменяме ранга!
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта