300W vs 30W

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Заключено
Съобщение
Автор
helleye

300W vs 30W

#1 Мнение от helleye »

Може ли да обясните коя е разликата м/у W i W ???
В смисъл, виждал сам тонколони за PC предимно, на които пише че са 300W. Сега като реших да си купя 5.1 виждам много по-малки мощности. Каква е разликата??? Аз си нямам представа :(



п.с Съжалявам че питам такива въпроси и че не видях порано надписа горе: Имай пред вид, че този форум не е за начинаещи!
Последно промяна от helleye на Сря Юни 28, 2006 9:49 pm, променено общо 1 път.

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#2 Мнение от Teodor Ainadjiev »

:cm

Аватар
rumbarski
има опит
има опит
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 12:00 am
Местоположение: Стара ЗагораПловдив
Обратна връзка:

Re: 300W vs 30W

#4 Мнение от rumbarski »

helleye написа:Може ли да обясните коя е разликата м/у W i W ???
В смисъл, виждал сам тонколони за PC предимно, на които пише че са 300W. Сега като реших да си купя 5.1 виждам много по-малки мощности. Каква е разликата??? Аз си нямам представа :(



п.с Съжалявам че питам такива въпроси и че не видях порано надписа горе: Имай пред вид, че този форум не е за начинаещи!


Не знам дали си забелязал, но на тези 300 ватови за които говориш пише PMPO, което е нереална мощност. Така че не се подвеждай :wink: Попринцип за реална мощност се пише RMS, но като гледам някои нови продукти май вече и тя не е реална.

nikolay

#5 Мнение от nikolay »

от BG Audio Team™-а отговориха много изчерпателно :)

Сега тези другите дет не са от него да кажат това което са чували ;)

Значи приятел, това е маркетингов трик лъжат хората :)

освен това има различни мощности: мощност на говорител, мощност на усилвател, пикова мощност, синусуидална мощност: май е водиха постоянна, не съм сигурен. Има и параметър на говорителите който определя силата на звуковото налягане (разбирай колко силно ще дънят колоните).
Та в повечето случаи нищо не се споменава за тези параметри.
Като неписано правило е, че пиковата мощност е 3 пъти по-голяма от синусуидалната. А първата означава максималната мощност при синусуидален сигнал с посоянна амплитуда и честота. Второто (пиковата или още музикалната мощност) е мощността която е при слушане на музика и се отличава с това, че е динамична във времето. По-силна е, защото говорителят си почива в тихите пасажи, а усилвателят има време да си зареди кондензаторите на захранването.

Има и няква мощност pmpo или нещо подобно на касетофоните с дръжка (това го прочетох някъде из този форум). Според мен 300В таква мощност са равни на 3. или и по-малко.


Успех, и дано да не ми изтрие някой съобщението, че го писах няколко минути ;)

Rado Penev
има опит
има опит
Мнения: 162
Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 1:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#6 Мнение от Rado Penev »

nikolay написа:Сега тези другите дет не са от него да кажат това което са чували ;)

По-силна е, защото говорителят си почива в тихите пасажи, а усилвателят има време да си зареди кондензаторите на захранването.

Успех, и дано да не ми изтрие някой съобщението, че го писах няколко минути ;)

Мммм, нещо не си слушал добре май.... :lol:
ПП:Наистина няма смисъл да се трие - то е направо за "Бисери"-те 8O :D
ПП2:Съществува "селф-оправия" - помисли малко за функцията на капацитите след изправянето и какво минава през тях.... :wink:

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#7 Мнение от Anakin »

Я я обяснете тия почивки че ми стана интересно,после да не си ползва енергията на кондензаторите за бойлера.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Rumen Zografov »

Значи ако няма "тихи" пасажи в парчето,кондензаторите,завалийките,не могат да се заредят,щото нямат време... :smt022
Изображение

gps

#9 Мнение от gps »

Edgecrusher написа:Значи ако няма "тихи" пасажи в парчето,кондензаторите,завалийките,не могат да се заредят,щото нямат време... :smt022
Затова не трябва да слушаме музика а само правоъгълни импулси-да имат време кондензаторите да се заредят :wink: :D

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 300W vs 30W

#10 Мнение от Ivan Rachev »

helleye написа:Може ли да обясните коя е разликата м/у W i W ???
...най-простия начин да го разбереш е да си представиш колко мощност вади едно Порше от 20 литра бензин и колко вади една Лада от 20 литра бензин.....ватовете който коментираш показват колко консумира един говорител , и нямат абсолютно нищо общо с ватовете който чуваш пред говорителя :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Заключено

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта