Ремонт или побългаряване на DVD SONASHI

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Ремонт или побългаряване на DVD SONASHI

#1 Мнение от Rusin Atanasov »

Ремонт е осъществен от мои приятели в едно китно българско селце до град Любимец - с. Лозен. Самото дивиди имало проблем с механиката, която приличала на такава от сиди ром за компютър и веднага било присадено такова .
Изображение

Изображение

За сега се използва обикновенно сиди като в последствие ще бъде заменено с дивиди ром :D

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#2 Мнение от joro66 »

Б.х маа му. Аз до сега не съм отварял двд плеър. Това истински IDE интерфеис ли е? И други модели ли има така направени?

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#3 Мнение от Rusin Atanasov »

Да IDE си е, просто хората сложили едно сиди което имали под ръка и си върви нормално а за гледането на дивиди трябва дивиди ром. Българска му работа !
То що са толкова тези плеари /60-70лв/ вътре една платка захранване , една евтина механика за сиди ром на РС и платка с контролери и някакъв процесор и готово ето ти двди .
Китайска му работа ........но побългарена :D
Последно промяна от Rusin Atanasov на Нед Юни 04, 2006 10:47 pm, променено общо 1 път.

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#4 Мнение от joro66 »

Да де аз се учудвам че фабрично е решен проблема за връзка със стандартен иде интерфейс.

HymerrA

#5 Мнение от HymerrA »

Ами то при всички нови DVD плеъри почти се използва като транспорт стандартен IDE PC DVD-Rom.Явно защото на едро им лягат по 8-9$ парчето и затова,ама пък и гледай как така е свършил много лесно и сега си крета с това CD-Rom-че.Иначе управления се правят много лесно при положение,че имам програматор за Atmel-ките ,които основно се използват поне в DIY средите за тази цел :smt112

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Stefan Stefanov »

А дали не може на ИДЕ-то да се "забие" един Хард диск?
:?:

brum

#7 Мнение от brum »

Съмнява ме че ще работи с харддиск. Там файловата система е различна. Пък и да се справи с файловата система надали в двд-то има вграден браузер да си избереш какво да гледаш.

a_panov

#8 Мнение от a_panov »

3aropka написа:А дали не може на ИДЕ-то да се "забие" един Хард диск?
:?:

Трябва някой да подава команди по IDE-то и да работи с файловата среда на индентифицираното устройство. СиДи-тата предимно използват файлова система ISO 9660, докато твърдите дискове FAT16/32, NTFS, Ext2/3. Най-вероятно "офчия" чип който подава командите по IDE-то разбира само от ISO 9660.
Четвъртития чип с зелен радиатор е така наречения "южен мост" от компютърните чипсети, и той отговаря за управлението на входно-изходни шини между които е и IDE-то. Ако се отлепи зелената плюнка най-вероятно отдолу на чипа ще пише VIA или SIS.

Не претендирам че знам много!!!

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#9 Мнение от Simonov »

a_panov написа:
3aropka написа:А дали не може на ИДЕ-то да се "забие" един Хард диск?
:?:

Трябва някой да подава команди по IDE-то и да работи с файловата среда на индентифицираното устройство. СиДи-тата предимно използват файлова система ISO 9660, докато твърдите дискове FAT16/32, NTFS, Ext2/3. Най-вероятно "офчия" чип който подава командите по IDE-то разбира само от ISO 9660.
Четвъртития чип с зелен радиатор е така наречения "южен мост" от компютърните чипсети, и той отговаря за управлението на входно-изходни шини между които е и IDE-то. Ако се отлепи зелената плюнка най-вероятно отдолу на чипа ще пише VIA или SIS.

Не претендирам че знам много!!!



Точно така е. :smt023

Може и ICH6 на Intel да е :smt040 с PCI-X 16x :smt040 :smt040 :smt040

a_panov

#10 Мнение от a_panov »

Simonov написа:
a_panov написа:
3aropka написа:А дали не може на ИДЕ-то да се "забие" един Хард диск?
:?:

Трябва някой да подава команди по IDE-то и да работи с файловата среда на индентифицираното устройство. СиДи-тата предимно използват файлова система ISO 9660, докато твърдите дискове FAT16/32, NTFS, Ext2/3. Най-вероятно "офчия" чип който подава командите по IDE-то разбира само от ISO 9660.
Четвъртития чип с зелен радиатор е така наречения "южен мост" от компютърните чипсети, и той отговаря за управлението на входно-изходни шини между които е и IDE-то. Ако се отлепи зелената плюнка най-вероятно отдолу на чипа ще пише VIA или SIS.

Не претендирам че знам много!!!


Точно така е. :smt023

Може и ICH6 на Intel да е :smt040 с PCI-X 16x :smt040 :smt040 :smt040


Мисля че единодушното мнение на всички че това е пълно Изображение

b∂chelor

#11 Мнение от b∂chelor »

а може ли някой да ми покаже схемата на едно такожа двд

Публикувай отговор

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта