ХобиКит QUAD два в мостова схема?

Съобщение
Автор
grim_reaper

ХобиКит QUAD два в мостова схема?

#1 Мнение от grim_reaper »

мога ли да свържа два хоби кита в мостова схема и ако може как ???

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Daniel Petrov »

имам спомен,че нещо се осра когато го правих
Препоръчват да ги паралелиш с товар 4 ома
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

grim_reaper

#3 Мнение от grim_reaper »

а ако си завърша този от дърт инструктор той има ли ги 200В?
може би пурвият път изгурмя защото го пуснах на +-50В захранване може ли да е от това? и ако не как мога да го подкарам на такова захранване?
или най накрая да вържа две ТДА 7294 мостово

всичко това цели да се използва за суб която от двете схеми не ми допадне отива в колата :D

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nikolay Kolev »

Значи по темата на мостовото свързване на хоби кита ето ви един линк http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=4444&start=60 Нарочно давам 5 страница от темата , там е схемата на вързване на транзисторите . Точно днес си играх да подкарам едно такова китче с тази схема значи за Q1 ползвах BD244C вързах транзисторите и опс на изхода 20 волта . Оказа се че Т4 и Т5 са ми грамнали и бушона на + захранването . Захранвам го с +- 24 волта . Значи на мястото на Т4 и Т5 сложих БД244C и направих всички промени които widowmaker е препоръчал в една друга тема без индуктивността и амапа свирна по-добре . Аз го ползвам за съб . Силно препорчъвам ранзисторите Т4 и Т5 да си ги менните с п0-мощни . Това вичко си бачкаше в нормалния вид с по един 2n3055 на рамо . Така значи искам и аз да питам как да си вържа тразнситорите по три в паралел на рамо без да имам ядове . Какъв транзистор да ползвам за Q1 2n3055 ги имам налепени за радиатор свързани по дадената схема с 0.27 ома съпративления . И защо са ми горнали Т4 и Т5 какво съм объркал . Аре , че съм се навил да правя чудса от тази схема . Искам да си направя две с по 6 транзистора и да видя дали ще държат мост . Ама се прави и обръщане на сигнала незнам си какво за моста . Само за съб ще се ползват .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

grim_reaper

#5 Мнение от grim_reaper »

po tozi na4in na 4 oma tovar polu4ava6 li nqkakva razlika???

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#6 Мнение от Nikolay Kolev »

Не това е само за два ома . Ама нали ти казвам горнаха ми транзисторите нещо не е наред .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

grim_reaper

#7 Мнение от grim_reaper »

am to tva ne e mostovo svurzvane :D

audioman

#8 Мнение от audioman »

Абе може ли да задам един тъп въпрос???
Защо правите 2 схеми , които изпълняват функции на една??? Защо просто не използвате високоволтови транзистори и по-високоволтово захранване и по-мощно, ефектът ще е по-добър??? Не ви ли мързи да направите цели 2 схеми за едно стъпало, че то да стане и доста куцо накрая??????
Само питам, мноого ми е любопитно..... 200W на 8ohms не е непосилна задача за една нормална не-мостова схема, стига да не очакваш да я подкараш с една двойка транзистори......

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#9 Мнение от Nikolay Kolev »

Ами нали питам как да ги вържа мостово , знам че не е мостово .
Имам схемите , имам елементите , защо да не експериментирам , интересно ми е . Така и никой не отговори на въпроса ми . Audioman ако ми кажеш как с 2н3055 и хобикита да изкарам 200-300 вата при 4 ома няма да си играя да ги вързвам мост .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

audioman

#10 Мнение от audioman »

nightyj написа:Audioman ако ми кажеш как с 2н3055 и хобикита да изкарам 200-300 вата при 4 ома няма да си играя да ги вързвам мост .

Това не е правилния въпрос. Правилният е "Може ли......" Отговорът ми е "Не"
Не ме интересува нито хобикита, нито Куад-а, нито мостовото свързване; не давам съвети по тези теми. Просто си питах защо се трепете толкоз с тея мостове..... По магазините се намират и други части освен тези 3055, които стават само за непретенциозни НЧ стабилизатори

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Daniel Petrov »

2N3055 има Uce=60Vняма как да стане.
Тури на тяхно място MJ15003/4 и вдигни захранващото.Те носят спокойно около 200W изходна.За драйвери можеш да ползваш MJE15029/30.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

grim_reaper

#12 Мнение от grim_reaper »

ако заменя тези транзистори директно без да променям друго по схемата ще тръгне ли???

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#13 Мнение от Nikolay Kolev »

А някой няма ли да ми обясни за моста как става , с какво да обърна сигнала на единия куад . Widowmaker ти писа , че си пробвал и не е станало нещо . Можеш ли да ми помогнеш . Пък и като са две схеми е много удобно за караудио усилвател две по 100 вата с и едно по 300 да речем примерно ги казвам тези стойности .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#15 Мнение от subsonic »

nightyj
Еми като за начало можеш да обърнеш сигнала с това
http://users.otenet.gr/~athsam/bridge_converter.htm
,макар че аз я правих,ама на моя амп нещо не му се понрави мостовото и изпушиха краините.Уж спазих условието крайните да са с 2 пъти по голям Ice или да се пуска само на 2 пъти по голям товар ама уви...По късно подочух от разни по опитни от мен хорица,че може да се прояви проблем свързан със самовърбуждане на двата ампа което уж "нямало как да отстраня" и ме убедиха да се откажа.Сега налепих нови два ампа и ми се иска да има Bridge ,ама не ми се горят пак транзистори.Така че и аз ще съм много доволен ако някой разясни малко повече по темата. :)

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост