И понеже

Съобщение
Автор
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

И понеже

#1 Мнение от Tisho »

Обиколих доста магазини за техника и не видях нищо което да ми хване окото. Съм се захванал с проектирането на 6 канален усилвател с идеята да го ползвам както за музика така и за филми.

Цифровата част и дистанционното управление не са проблем. Ще ги реализирам с едночипов контролер и графичен дисплей 320х200 (намира ми се един подръка, поне да го сложа в нещо).

За крайно стъпало съм се спрял на TDA7250 и дарлингтони.
Но приемам идеи и за по добри решения. Не съм спец в тази област. Силата ми е в цифровата електроника.

rudiem

#2 Мнение от rudiem »

За сега не мога да ти дам друго предложение, но ако си прекръстиш темата може би ще имаш по-голям успех. :)

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от oceanman »


Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#4 Мнение от Tisho »

oceanman написа:www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1013&start=0


Ами то заспала работа... :oops:

Добре де някой навит ли е да спретнем едно такова чудо, Цифровата обработка на сигналите и DAC-овете ще ги преборя.

Ама без фабрични платки, На едно устройство да му се изкефя напълно като заработи трябва да съм му пипнал почти навсякъде. :wink:

Zmej

#5 Мнение от Zmej »

За ампове можеш (препоръчвам ти) да си налепиш A+В-та или DOGC-та - разтърси се, има ги тук. За контролер - ок, волуметата как ще ги правиш? Имам разработчица с дип-рид-реленца и процесорче, още малко му остава да тръгне, ще го постна тогава, но на теб щом софтуера не ти е проблем, мога да ти го дам поне да го видиш като идея - схеми, простотии, пък ако щеш го ползвай.

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#6 Мнение от Tisho »

Zmej написа:За ампове можеш (препоръчвам ти) да си налепиш A+В-та или DOGC-та - разтърси се, има ги тук. За контролер - ок, волуметата как ще ги правиш? Имам разработчица с дип-рид-реленца и процесорче, още малко му остава да тръгне, ще го постна тогава, но на теб щом софтуера не ти е проблем, мога да ти го дам поне да го видиш като идея - схеми, простотии, пък ако щеш го ползвай.


Мислех си за потенциометър с моторче. :)

Zmej

#7 Мнение от Zmej »

Пиши лично на кабел-а, той беше намерил моторизирани алпс мисля, ама не знам какво стана с тях. Ама две такива еднакви няма, това е кофтито... :roll:

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#8 Мнение от Bojo »

Имам няколко бройки PGA2311P DIP. Мисля че това ти трябва.

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#9 Мнение от Tisho »

Bojo написа:Имам няколко бройки PGA2311P DIP. Мисля че това ти трябва.


Според pdf-а им изглеждат добре...

Ще ти пиша на лична да видим как може да се спазарим да ми пратиш 1-2 за тестове.

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от sparky »

PGAтата от къде ги пазарувате и колко струват? Щото аз никъде не намирам тук. Може би с поръчка?

Изглежда това е доста добър вариант, ама не съм си играл с такива и не ги знам що за стока са. Иначе ако се гледа datasheet-а са перфектни, ама нали са за слушане, а не за четене :)

Ако някой се е цъкал с такива джаджи - моля да каже.
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#11 Мнение от Tisho »

Bojo написа:Имам няколко бройки PGA2311P DIP. Мисля че това ти трябва.


Писах ти лична бележка.
За чиповете.
Ако не ти се разделя с тях кажи от къде да ги потърся ?

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта