А сега де!!

Съобщение
Автор
Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от toroid »

Привет "гълъбице"!Честита коледа!
Напиши в профила от къде си!Това като за начало.А за да ти се отговори свястно на въпросите ти трябва на теб да се зададат няколко пък тогава ще получиш отговор.Не мисля объче,че тук е точното място да се решава твоя въпрос защото има мнооооого да се пише а и е необходим диалог за допълнително доуточняване на подробности.Според мен най-добре ще е да се чуеш с някого/с мен или който и да е от форума,по избор/по телефона или да се срещнете на по кафе и да обсъдите всичко интересуващо те.Така ще е по-разбираемо за теб и по-лесно на обясняващия да ти отговори на всички интересуващи те въпроси.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: А сега де!!

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

paloma написа:Въпроса които ме тормози вече е КОИ И КАКЪВ Е НАИ-ДОБРИЯТ лампов амп
Най-добрият лампов усилвател е този, който се вписва в бюджета ти и отговаря най-добре на твоите изисквания за добър звук в коминация с подходящи озвучителни тела.
Предел няма - точно затова обичам аудиото!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: А сега де!!

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

paloma написа:Макар,че очаквах подобни реакции,не ми се искаше да се случат...Ще го кажа отново - цената не е наи-важното.Въпроса е амп за 10 000 лв. свири ли 5 пъти по добре от амп за 2000 лв.
Разбира се, не е най-важното, но за съжаление за да се постигне висок клас изделие са необходими скъпи компоненти, които няма как да не се отразят на цената.
Всеки слушател има определено ниво на взискателност, така, че на определено ниво инвестицията не от 10000, а от 100 000 лв. е напълно оправдана. В случая въобще не визирам снобите и парвенютата.
Предназначението на поръчковите изделия е именно да предпазят купувача от порочната спирала, за която говориш. Когато слушателят е наясно какъв точно звук го удовлетворява, за мен лично изпълнението на такава система е почти формалност. Друг е въпросът, че често се налага много неща да се доуточняват, но това е неизбежно.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Goro »

paloma, от опита си знам, че дори когато правя нещо за себе си, след определено ниво на качеството на звука, дори малко подобряване увеличава значително цената. Подобряването на звука, за съжаление, не е пропорционално на цената. И пак повтарям, не когато купувам, а когато го правя за себе си и се стремя да мина "тънко", като труда си не го калкулирам.
五郎

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от toroid »

Цена-качество не трябва да те ръководи като основен критерий!Най-доброто решение е слушането и сравняване.Например:съвсем скоро ми се отдаде възможност по случайност да чуя "марков",фабричен усилвател с цена около 5000 лв./слушал съм и по-скъпи/.Не ми направи кой знае какво впечатление.След няколко дни се наложи да помогна на един приятел да си избере DIY усилвател от всеизвестен съфорумец, дето беше обявил промоция/понеже приятеля не е от София и не можеше да дойде/.Предишните дни заедно с него слушахме горепосочения фабричен усилвател/който беше направо отврат във всяко отношение/ и аз за сравнение с DIY-а му казах по телефона-вземи този защото свири 10-ки пъти по-добре от онзи и е само 800 лв.!Ако този от 800 беше някакво фирмено производство и според качеството си му бяха определили реална цена то щеше да струва мин.10000 лв.А и дизайна беше превъзходен в сравнение с онзи от 5000 лв!Така,че докато не чуеш различни видове лампови никой с нищо не може да ти помогне конкретно в избора ти!Теоретично само насоки може да ти бъдат дадени.Извод:не е задължително непременно да търсиш много скъп усилвател за да си сигурен в качеството му!Необходимо е да бъде добре изчислен,оразмерен и изпълнен за да има качествен звук.А това може да се постигне и с доста скромни средства!Това нееднократно е доказано от много творци и създатели на качествени компоненти "подвизаващи"се тук,измежду съфорумците!!!Имаме хора с нещо повече от златни ръце и ако се обърнеш към някой от тях ще останеш изключително доволен и приятно изненадан от това какво са способни да направят!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nanko Rusev »

Чуй нещата на: Румен, Гого, Аспарух, Симон - първите трима са в София, последния в Пловдив. После реши кое ти харесва НА ТЕБ и действай.

Аватар
Vankata_84
чете и пита
чете и пита
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: Своге
Обратна връзка:

#9 Мнение от Vankata_84 »

paloma - Аз само да попитам тази системка реално в магазина каква ще е цената според тебе :?: А дали според тебе ще е свири добре :?:
Не се заяждам нямам и намерение просто мисля ще трябва да се чуят малко истински системи ПЪРВО за да може ПО-РЕАЛНО да разбереме кой залък е за нашата уста. :wink: Изображение Изображение Изображение

a_panov

#10 Мнение от a_panov »

IvanVG написа:paloma - Аз само да попитам тази системка реално в магазина каква ще е цената според тебе :?: А дали според тебе ще е свири добре :?:
Не се заяждам нямам и намерение просто мисля ще трябва да се чуят малко истински системи ПЪРВО за да може ПО-РЕАЛНО да разбереме кой залък е за нашата уста. :wink:
Трябва да се търси около 5000$ и нагоре, ако се намери лапнишаран и 25000 трябва да се вземат. Освен финиша и звука на съдържанието трябва да се калкулира труда... за проектиране и изработка.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rumen Suvandjiev »

a_panov написа:Трябва да се търси около 5000$ и нагоре, ако се намери лапнишаран и 25000 трябва да се вземат. Освен финиша и звука на съдържанието трябва да се калкулира труда... за проектиране и изработка.
Цената на показаната система е значително по-ниска от споменатите от теб числа. Може би защото не смятам купувачите за шарани...:-)

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост