Hi-End и QUAD 405-2

Съобщение
Автор
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#61 Мнение от Daniel Petrov »

Joker,admirations :P
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

taran

#62 Мнение от taran »

Привет !

Я из РОССИИ . Москва

Не подскажете где найти схему Quad 99

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#63 Мнение от Teodor Gugulanoff »

taran написа:Привет !

Я из РОССИИ . Москва

Не подскажете где найти схему Quad 99


8O 8O

Привет, taran,
а зачем тебе quad ?! Разве свершились лампьi в России :) ?!
Изображение

taran

#64 Мнение от taran »

Привет, progressor

нет лампы не кончились. :D

просто слышал как звучит 99 очень понравилось вот ищу схему. :D

mitaka
има опит
има опит
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 1:00 am
Местоположение: гр.Чирпан
Обратна връзка:

#65 Мнение от mitaka »

Bojo написа:Искам да попитам "знаещите":
В кое студио в България и кога се е използвал 405 ...


За български студия не знам - ама тия красавци явно скоро за свалени от въоръжение в студията на BBC !!! :)


http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=3280&item=5775122121&rd=1

Използвам случая да питам знаещите ... понеже тия дни и аз поръчах един QUAD - при търсенето в ebay почти във всяка обява присъстваше пояснение от рода - "...for the Quad enthusiast, the serial number is 20351". Явно серийня номер указва някаква модификация на стъпалото или нещо подобно. Някой попадал ли е информация в нет-а за фабричните модификации които са правени на това стъпало защото явно има такива.

Sergo

#66 Мнение от Sergo »

ето един линк с някои препоръки за подобряване на схемата на QUAD-MK: http://www.quad.hit.bg/quad/quad405.doc

mitaka
има опит
има опит
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 1:00 am
Местоположение: гр.Чирпан
Обратна връзка:

#67 Мнение от mitaka »

Sergo, мене по скоро ме интерсуваха модификации на оригинлния QUAD. Всъщност аз вече намерих значението на серийния номер - той указва дали стъпалото е класическото 405 или модифициарания 405-2. Моя се оказа от последните модфикации на 405-2 ...тия дни трябва да му чуя гласчето !!![/b]

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#68 Мнение от Ivan Rachev »

Sergo написа:Важното е да се направи с добри резистори, не български и руски щото имат голяма индуктивност


:mrgreen: :js Серго-аз съм сменил около 40 най-различни амп-а....и и мога да кажа 4e Quad-a е просто поредния усилвател които не свири лошо ..нищо повече...това е последният усилвател които има дълбок и силен бас а за високите на Quad вече писах какво мисля.

:D а относно индуктивноста на руските резистори....навит ли си да ти дам един , а ти ще му замериш индуктивноста и ще я постнеш в форума ? :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Sergo

#69 Мнение от Sergo »

За съм сменил точно 12 ампа. И не казвам, че Куада е най. В момента съм с Куад Дърт Инструктор с леки промени, правил съм сравнения с два техникса, един пайнер, едно сони, един денон и няколко правени ампа. Опитната постановка е такава,че с натискане на едно копче мигновенно прехвърля същия източник и същите колони към втория усилвател. Вички присъстващи са съгласни, че куада има подчертано по-добре изразени високи, става ръпрос за прослушване без корекции. При измерване на АЧХ резултата е: 0 до -0,5dB при 50кХерц. Пак казвам Куада може да не е най-добрия усилвател но за мен си е истинско Hi-Fi на ниска цена.
По отношение на индуктивностите:
Най-елементарната домашна опитна постановка за проверка индуктивността на резистор е такава: правим делител от два еднакви резистора, като им подаваме бал шум и слушаме. С гравитен тример правим същия делител и слагаме един превключвател с които можем да превключваме бързо и сравняваме на слух свата сигнала, ако няма чувствителна разлика приемаме че резистора става за аудио.
А ако искаш прати ми ресистора ще ти го мерна и ще ти кажа, но от сега мога да ти кажа, че мегаомовите резистори са с малка индуктивност.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#70 Мнение от Ivan Rachev »

:mrgreen: :js Сергооо помолихте да не ме разбираш грешно и ти направи точно обратното.естествено че не можеш да кажеш че Quad-а е най,при положение че не си чул 99,99[9]% от амп-овете по света.предполагам че си чувал че съществува амп-ове от 350$ до 350 000 $.а въпроса за индуктивноста на резисторите беше риторичен[въпрос на които не се отговаря] ..моляте не ми обяснавай вече как се мери и слуша а земи да си зададеш въпроса до къде точно си стигнал в Hi-Fi развитието си и готов ли си да се развиеш още за да може когато постваш мнения да те взимат на сериозно...
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Sergo

#71 Мнение от Sergo »

2MeninResearch миля, че този форум се чете от много хора за това обясних как може да се прецени проблизително индуктивността на резистор, ако исках да ти обясня само на теб щях да ти пратя лично съобщение. Изках да наблегна на проблема с индуктивността защото 1 кофти резистор на пътя на звука и става мазало(това го казвам за не толкова просветените като теб) :D А ти се опитай да бъдеш по-градивен в постовете си и ако наистина си такъв експерт за какъвто се представяш по-добре дай на хората някой полезен съвет.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#72 Мнение от Daniel Petrov »

Sergo,без да се обиждаш,ама преди да искаш нещо от другите,къде е твоето???
Аз започнах да търся нещо от другите едва след като постнах няколко мои схеми.
Другото е чист егоизъм,не мислиш ли?
Иво и Рухи са дали доволно много на тоя саит.
Загорка и Кирилов подготвят няколко техни материала.
Синьото хапче също влиза в това число.
Лесно е отстрани да искаш.
Замислял ли си се какво ни коства да пуснем нещо в действие?
Остави безсънните нощи висене пред компа...
Явно не всеки може да го разбере.
Никой не иска признание тук.
Просто се нуждаем от малко толерантност от ваша страна.
:)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#73 Мнение от Ivan Rachev »

Sergo написа:2MeninResearch миля, че този форум се чете от много хора за това обясних как може да се прецени проблизително индуктивността на резистор, ако исках да ти обясня само на теб щях да ти пратя лично съобщение. Изках да наблегна на проблема с индуктивността защото 1 кофти резистор на пътя на звука и става мазало(това го казвам за не толкова просветените като теб) :D А ти се опитай да бъдеш по-градивен в постовете си и ако наистина си такъв експерт за какъвто се представяш по-добре дай на хората някой полезен съвет.


:mrgreen: :js Серго ако искаш да се видим 0889626590 и ще разбереш в първите 5 минути.....Hi-Fi разговор- дали съм експерт или не.Не е лошо да донесеш и нещо правено от теб да чуем дали Ти си градивен в Аудиото :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#74 Мнение от toroid »

irfp150n написа:[quote="3aropkaЕто какво е Hi-End
(както виждаш, няма нищо общо със студийната техника, както и с прословутия Quad):
Извини ме за откровеноста но по-грозно нещо от това не съм виждал през живота си - а повярвай виждал съм много неща.Предполагам и звука от това нещо е също така отвратителен.

Дали е красиво или не, е без всякакво значение за качеството на звука!!!И на "голо"шаси да е,лампите на проводниците да висят-щом възпроизвежда така,че да забравиш къде се намираш и да имаш чувството,че ако си вдигнеш главата и ще видиш изпълнителя на 3 метра от себеси................какво ти пука как изглежда апаратурата,ти отдавнаще си забравил за съществуването и!А дизайна всеки го намира по своему за хубав или лош.Повтарям,той не решаващ при определяне на категорията на изделието!Виждал ли си разни фабрични /не японски/ така наречени HI-END-ове,напримерAUDIO INNOVATIONS,DELTEC,Boulder,WADIA и много още други подобни?Това се нарича грозотия,сякаш по ръчен труд до четвърти клас са дялкани/защото пак по трудово но в по-горните класове ще ги направят по-хубаво/.Но за техния дизайн англичаните са казали,че е великолепен,прекрасен и впечатляващ докато японците въобще не мили могри да направят нищо красиво.Виждане.....?!?!И какво ако е красив един усилвател а ти стои за украшение едва ли не и само създава някакви звуци колкото за фон на общите приказки но компанията?И тогава въпреки красотата му,никой него забелязва и не се вторачва непрекъснато в него!А сега е и модерно да е отврат дизайна на апаратурата ти!Някъде се майтапеха,че ако уредбата ти не е такава дето ще втрещи гаджето ти до степен на припадък и до товрат повече да не смее да влезе в помещението където е-то значи нищо не си си купил или направил :lol: Тази на снимката горе си е прекрасна с екзотиката си и наистина има какво да се гледа по нея защото е нестандартна и различна от общодостъпната.Данеби всеке час да срещаш при приятели такова нещи,че да ти еомръзнало да го гледаш?А за HI-End-а може мнооого да се говори и обяснява но малко са тези дето ще разберат,усетят и почувстват същноста му!HI-END е далеч от студиото и студиото не може да достигне HI-END!!!Помисли логично и ще включиш защо!HI-END е много по-добро от студийната техника,която звучи сухо и постно/но вярно и чисто/,целта и е да обработи правилно звука и да създаде качествен запис.Там се слуша на качествени монитори почти при идеални условия.Същите тези монитори ако ги занесеш у дома си ще се разочароваш,нищо,че струват м. си и б. си.За справка-студийната апаратура също не е за гледате,прилича на ел. табло с разни блокове като в заво с пулт за управление на автоматични стругове. :x Та;предназначението на HI-END е най вече да пресъздаде в битова обстановка най-точно това,което е записано в студиото и да го представи на слушателя във вид при който да не се разбере по нищо,че слуша апаратура елиминирайки недостатъците почти на всякакви помещения като акустика.Обикновенното HI-FI не толкова съвършено,не притежава тази пълнота,плътност,динамика и наситен тъмбър за да се справи с ъс стандартната домашна обстановка.Винаги нещо му"пречи",за това има корекции,екуилайзери,вуфове и.....пак нищо! :wink: Не случайно старите радиоапарати свиреха добре при всякакви условия дори и на вън/без да имат никакви претенции за каквото и да е/.Но при тях се крие зародиша на HI-END:лампи,1 широколентов говорител и "благия"тон,плътния топъл тембър на естественото звучене е на лице!Ще го отрече ли някой/освен ако не е слушал старо лампово радио/?Хората са се заслушвали/защото дълго са могли само това да слушат/в старата лампа и са забелязали качеството на възпроизвеждания звук и са доусъвършенствали схеми и материали за да създадат нещо /в стремежа към търсене на най-реалния звук/омайващо и завладяващо сетивата довеждащо до пълно удоволствие-ламповия HI-End усилвател.В тази категория влизат разбира се и другите компоненти от звуковъзпроизвеждащата апаратура,които е необходимо да бъдат максимално качествено изработени с прецизно подбрани елементи и правилно настроени схеми,където не се допускат никакви компромиси за отклонения и разлики.Апаратура мнагократно тествана и подбрана,като ярко открояваща се като качество на звученето в сравнение с други от този клас,единствено доказала се с одобрението на широк кръг слушатели,предпочетена от специалисти и дилетанти,получила непрехвалени и реални оценки"отличен"от всеки,който я чуе макар и бегло,да изпитваш нужда денонощно да я слушаш и все по-вече да ти харесва и да ти създава безкрайно удоволствие като нищо друго,караща те да бягаш далеч и да си запушваш ушит когато чуеш нещо друго да свири-според мен това е HI-END винаги с голеееми букви!!!!!!!!!!! :!: 8) :st Не претендирам да съм абсолютно прав по темата но така го чувствам.

Аватар
GaPe
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 12:00 am
Местоположение: Dobrich
Обратна връзка:

#75 Мнение от GaPe »

В случай, че не сте го прегледали:
http://www.dc-daylight.ltd.uk/Valve-Aud ... 5_Qw_6.pdf

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта