Моля спешно за помощ!

Съобщение
Автор
Niki85el

#46 Мнение от Niki85el »

Усилвателя го пускам точно така-без товар и укъсен вход.Имам едни регулируеми резистори навити от кантал върху порцелан,мощнички са,мисля да ги сложа на 10 ома и ще пробвам какво ще стане.Захранването е 53 волта на рамо.

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#47 Мнение от radev »

Айде нека са 150ом,щом са регулируеми :)

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#48 Мнение от Stefan Stefanov »

При 53 волта и 10 ома колко ти е тока? Транзисторите ще го издържат ли?
Хайде спри да задаваш подобни въпроси, че отдавна тази тема трябваше да бъде заключена. Стана километрична без особен резултат! Спасява я само това, че е по схема от сайта.

Но все пак започни да мислиш сам и не разчитай 100% на схемата въпрос-отговор!
Ако не - изчакай Даниел да се прибере и му занеси усилвателя вместо да се мъчиш.

Niki85el

#49 Мнение от Niki85el »

Добре де,на схемата,която ми е драснал Даниел,големия кондензатор в обратната връзка е с минуса към GND,а на новата схема,която е публикувал "Update feedforward..." там полярността на кондензатора е обърната-с плюса към GND,кое е вярното 8O Не откривам други проблеми по платката ми...

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#50 Мнение от subsonic »

Niki85el написа:Добре де,на схемата,която ми е драснал Даниел,големия кондензатор в обратната връзка е с минуса към GND,а на новата схема,която е публикувал "Update feedforward..." там полярността на кондензатора е обърната-с плюса към GND,кое е вярното 8O Не откривам други проблеми по платката ми...
И двата варианта са вярни. Не е това проблема :wink:

Niki85el

#51 Мнение от Niki85el »

Оправих усилвателя,ужас направо,оказа се фалшиво съпротивление :D Бях купил 6 резистора по 2,2 ома,за да подменя двата диода при IRF-те.Измерих единия резистор преди да го сложа на платката,видях,че е 2,2 ома,лепнах го,хванах си и другия,цветовия код същия,не ми се занимаваше да го меря,лепнах си и него и що зор,що чудо видях до сега :) Оказа се,че едното съпротивление не е 2,2 ома,а цели 670 ома :D Подмених го,всичко заспа-90mA консумация на рамо(след корекцията на резистора долу в сорса на IRF620 на 3,9 ома,консумацията на рамо става на 140mA,мисля,че е нормално),около 40mV в изхода.Не съм го тествал на звук,дано няма изненади.Попадал съм на фалшиви транзистори,но на фалшив резистор,сефте :) Сега остава да си набавя тантала,ще се радвам и ако някой има желание да ми продаде два такива,защото в Бургас няма танталови,а камоли руските сребърно-танталови :roll:

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#52 Мнение от radev »

Niki85el написа: Оказа се,че едното съпротивление не е 2,2 ома,а цели 670 ома :D Подмених го,всичко заспа-90mA консумация на рамо(след корекцията на резистора долу в сорса на IRF620 на 3,9 ома,консумацията на рамо става на 140mA,мисля,че е нормално),около 40mV в изхода.
Ето как стават хубавите неща,остава сега да го погледнеш и на осцилоскоп за да няма изненади по късно, а би ли замерил пада върху 47ом съпротивлението при тази настройка и да споделиш.

Niki85el

#53 Мнение от Niki85el »

Ами,пада върху 47 ома резистора ми е абсолютна нула,понякога показва 0,1mV ,не знам дали трябва да е така :roll: Притеснява ме,че постоянното в изхода пак малко се заиграва,не стои мирно,играе от 30 до 45mV,дано няма по-резки скокове,че преди с по половин волт се движеше нагоре,надолу.

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#54 Мнение от radev »

Стига,бре след като няма спад за какво е този резистор :lol: Има някаква грешка!

Niki85el

#55 Мнение от Niki85el »

Ами,какво да ти кажа и аз се озадачих :) Пад има само в момента,когато включа усилвателя и пада пак е супер малък 4-5mV,като позагрее малко усилвателя,след минута някъде,уреда ми отчита миливолт,не повече :roll: И при двете платки е така.Май е важно да отбележа,че това е при укъсен вход и без товар :)

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#56 Мнение от radev »

Добре де ти тоя усилвател няма ли да го ползваш за слушане вече,след като няма проблеми вържи му една колонка и чуй какво става.И пак замери на :wink: 47ом

Niki85el

#57 Мнение от Niki85el »

Не ми остава много време за него просто :) Всеки ден бутам по малко,преди няколко часа го пуснах на колона,свири си уж.Относно пада е малко относително...Колоната ми е 4 ома,но кабелите ми са скапани-0,75 квадрата,многожични с прилична дължина и така сумарно към усилвателя закачам 6 ома,така с това съпротивление пада върху 47 ома резистора е 250-260mV.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта