Търся схема

Съобщение
Автор
Аватар
radotin
чете
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 1:00 am
Местоположение: радомир
Обратна връзка:

Търся схема

#1 Мнение от radotin »

Здравейте на всички.Днес ми попадна комплект от 6 чисто нови транзистори 2N6050 и доколкото си имам представа от транзистори мисля че с тези дарлингтони ще се получи сносен нчу но немога да намеря схема разработена с тези транзистори.Моля ако някои има такава схема нека ми я прати.Предварително благодаря на отзовалите се.

Аватар
radotin
чете
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 1:00 am
Местоположение: радомир
Обратна връзка:

#2 Мнение от radotin »

МИ мерси много за помоща радвам се че подкрепяте и помагате на желаещите да направят нещо.176 Прегледали темата и нито едно мнение АЗ ли грешно попитах вие ли грешно ме разбрахте?????????????????????????????

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от Dimitar Atanasov »

Никой не Ви е отговорил, защото при така задания въпрос не може да се даде отговор....поне не такъв, който да не изглежда като заяждане.

Обикновено подхода "към това копче да пришием палто" не е за препоръчване...
колкото до схема за усилвател, може да се ползва произволна А+Б предполагам, само че е необходимо човек да си изсмята режимите. От друга страна факта че няма схеми е мрежата с тези транзистори (аз лично не съм търсил, но предполагам че Вие сте) говори, че съгурно има някакъв тънък аспект на нещата, който ни убягва.

Ако целта на мероприятието е да се спестят пари (от транзистори, като се използват наличните), това само по себе си води до значително по-големи разходи, защото цената на транзисторите ще излезе не-повече от 5% от цената на целия усилвател. Освен това аз изпитвам леки съмнения към мощни Дарлингтон транзистори в схеми на НЧУ, по добре е съставни.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Daniel Petrov »

Ами транзистора си има комплементарно другарче, после тоя е най нисковолтовия от цялата серия - само 60 волта колектор - емитер.
И най накрая не е нищо особено, даже е доста "крив". Виж му дейташиита, достатъчно е да напишеш типа на транзистора в гугъла.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
radotin
чете
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 1:00 am
Местоположение: радомир
Обратна връзка:

#5 Мнение от radotin »

Здравейте отново.Първо,ако някой е разгледал всичките ми мнения ще разбере че съм доста импулсивен"направо нагъл"за което много се извинявам но съм си такъв.На въпроса,НЕ Е до пестене на пари а просто спорт краиния резултат НЕ ме интересува като качество на звука а просто искам да искарам звук от тези транзистори.Отново се извинявам за наглостта си.

Аватар
icko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 1:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#6 Мнение от icko »

Тогава си направи това http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... opic&t=110 Преизчисли я за по ниско напрежение и готово :P

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#7 Мнение от subsonic »

icko написа:Тогава си направи това http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... opic&t=110 Преизчисли я за по ниско напрежение и готово :P
Доста ще има да смята.Схемата е оразмерена за напрежение над +-45V, а e добре с тия транзистори да не работиш с повече от +-25V.Освен това няма как да мине без NPN другарчето му 2N6057 ;)

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта