Проблем с крайно стъпало

Съобщение
Автор
lsforce

Проблем с крайно стъпало

#1 Мнение от lsforce »

Здравейте,

Имам си едно крайно стъпало, доста старо, изтърбушено, БГ ЛАТ - модвано с допълнително охлаждане (което рядко използвам) и изведени жакове вместо щипки (досега съм го товарил с 2х150 повече нагоре нямам с какво, пък и съседите се оплакват мноооого) с няколко дразнещи проблема напоследък:

Първо като няма никакъв сигнал от пулта шуми гадно, ма гадно, малко да му поддам и спира.
Второ като слушам тихо ми изчезва или левия или десния канал, като му поддам много силен сигнал се оправя, и после пак си го слушам тихо.
Трето няма защита при пускане и ме притеснява, че и последната ми здрава пищялка ще замине от пукота. Някакви схеми да предложите?
Четвърто филтрира ниските, което от една страна е добре щото ниските са ми на друго крайно стъпало, ама като не искам да разбират съседите два етажа по надолу, че гледам филм си ми трябват.

Та утре най-накрая реших да го отворя и каквото сабя покаже.... По проблеми 1,2, предполагам че са изъхнали кондензатори, мисля да ги сменя всичките така или иначе не са толкоз скъпи, всякакви допълнителни идей са добре дошли. По третия проблем сега ще търся схеми, пък и ако вие имате нещо изпитано давайте линкове, за четвъртия проблем идея си нямам.

Разполагам с прост мултицет (не може да мери Ф и Х) поялник тинол малко акъл (ама навреме) и други :) Тоест приемам всякакви съвети (без ихвърли го, нямам пари за друго, пък ми трябва доста мощност)!
Благодаря!!!

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Goro »

Някое стъпало се саможъзбужда. От това идва шума.
五郎

lsforce

#3 Мнение от lsforce »

Ами оказа се, че човекът преди мен не е могъл да борави с поялник :) На мойто стъпало са сложени допълнително жакове, и такава мазаница от кабели и спойки не бях виждал. Последва разпояване махане на излишните кабели (не ми трябват шипки и мостов режим) смяна на кабелите от платката към конекторите, запояване и О, Чудо няма бръм свири си тихичко без да изкл. каналите, но пък си няма честоти под 60-70 херца :) То като се замисля ако сменя пулта всичко ще си дойде на мястото... Някой да има схема на този усилвател води се 2090М схемата е на една платка, с Теслите (четох, че има и друг вариант с две платки, както и много малко варианти с тесла), гледах във форума някаква, но тя май е за двете платки... Сега мисля да го поъпгрейдвам, че на такава дурако устойчива кутия и подхожда по добро звучене (това ако го метна от петия етаж нищо няма да му стане, бе 8O )

Поздрави!

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта