Проблем с DoGC отново

Съобщение
Автор
afterburner

Проблем с DoGC отново

#1 Мнение от afterburner »

След много премеждия и помощ от Даниел подкарах злополучния си DoGC, работеше прекрасно 2 дни, но днес, при пускането на едно парче единия канал изпука и почна да свири по-слабо... пръщейки, пукайки, дращеше. Реших... замина колоната, но нищо и няма, от канала е.

Спрях, огледах, нямаше нищо на външен вид. Нямаше миризма на изгоряло. Пуснах пак, това, което забелязах беше, че въпросния канал 2та транзистора за A-то не грееха въобще. Знам, че така предоставената информация не е особено полезна за далечно диагностициране на проблема, но разполагайки с втори работещ канал имам възможността да преместя от работещия към другия компоненти, за да намеря къде е проблема.

Размених транзисторите за А-то (IRF640b и IRF9620) с тези от другия канал и явно не е от тях проблема, защото пак не работеше правилно. Ако може някой да ме насочи какво да пробвам сега?

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#2 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Погледни си транзистора в генератора на ток за клас А-то.
BC550-свали го и го измери, другото което е резистора до него (нискоомов).
a.k.a. vitekk

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#3 Мнение от SlowDead »

провери 2-та резистора така както са на платката.. тези нискоомните между сорсовете на ирф-ите ... заради ниското си съпротивление изгарят без никакви визуални белези като съпротивлението им става безкрайно.. то ест прекъсват.. премери ги така както са на платката.. ако някои от тях е згънал го замени и пак пробвай каналчето дали бачка

afterburner

#4 Мнение от afterburner »

Смених и BC639, пак същото, горят си тия резистори, има 29V на този, който гори. Малко са ми знанията и и не съм дорасъл да диагностицирам повече, явно тоз усилвател в по-силен от мен, взе ми здравето направо. Чудя се дали да не го продам в такова състояние да ми стане мирно на главата...

afterburner

#5 Мнение от afterburner »

Да, знам, че така се трупат най-много знания, с програмиране се занимавам и съм се сблъсквал с най-лесните и бързи начини за учене на нещо ново ;) практиката... но именно, защото го чух и слушах два дни ме разби факта, че пак спря да работи... ще го мисля..

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта