DoGC DC version

Съобщение
Автор
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Daniel Petrov »

Искам да предупредя собствениците на платки с правотоковия вариант - те се знаят кои са.
Ако ползвате компютри със звукови карти като източник ЗАДЪЛЖИТЕЛНО проверете дали нямате постоянна съставна на изхода на картата, щото то има карти и карти, видях такава, която вади и постоянна, а уж не би трябвало да има...
Ако е необходимо, изхвърлете електролитите от изхода и ако има място, сложете по едно МКП 4.7 микро вместо тях, става и МКС4 в краен случай...по компактен е.
И проверете дали има резистор след кондензатора към маса!
Добре ще е да имате потенциометър/галета, както и вариант за куплиране на входа след палене на захранването на компа!
Зареждане на капацитети, постоянни пикове в изхода и после защо мембраната на говорителя стои в горна или долна "мъртва" точка при пускане на компа.
Усилвателя усилва както променливо, така и постоянно напрежение и коефициента на усилване в двата случая е един и същ!
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Напоследък при усилвателите се появява необходимост от специален PC Input, развързан с куплиращ трансформатор. Разбира се, "удоволствието" струва 100-150 лева, но при положение, че усилвателят ни е няколко пъти по-скъп, това е оправдано. Освен това до голяма степен трансформаторът премахва високочестотните шумове, с каквито едно PC изобилства.
Докато се занимавах с PC-та на времето, съм замервал долколко е маса масата им.... с две думи дори и да ползваме кондензатор на входа на усилвателя, можем лесно да го изпукаме по маса.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Daniel Petrov »

JFET diff stage+current mirror/MOSFET common source+constant current source/push-pull emiter follower/offset thermocompensation schematic (realized with few active and passive components).
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#20 Мнение от Zlatan Kitanov »

-.
Последно промяна от Zlatan Kitanov на Пет Май 01, 2009 7:21 am, променено общо 1 път.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Daniel Petrov »

Схемата е комерсиална - предлагам готови усилватели, които отдавна не са ми някакъв сериозен приоритет, правя ги, защото има хора, за които лампите са скъп вариант за домашно аудио (а аз вече правя предимно такива конструкции).
Предлагайки им по добрата версия на тоя усилвател и получавайки пари за това, би било нелоялно към тях да публикувам схемата фрий - нали в случая си плащат да имат по добрата версия? :)
Щом като си стигнал донякъде, продължавай, само не разпитвай странични хора, които имат някакво отношение по въпроса с правотоковата версия (знаеш кои имам предвид) - най малкото не е етично спрямо мен в случая - аз съм сметнал да не я правя достояние на всеки, което значи, че ако ти сам стигнеш докъдето трябва - ок, проблем няма, пускай я! Аз няма да го направя, против принципите ми е.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

parcala

#22 Мнение от parcala »

off...
Даниеле, получаваш ли лични?
Писах ти миналата седмица.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта