Моля за помощ тъй като усилвателят ми май изгоря.

Съобщение
Автор
Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#31 Мнение от joro66 »

Ммм, да. тази "подробност" също трябва да се отчете. Наистина производителите не обичат много презапасяването.
Последно промяна от joro66 на Нед Май 28, 2006 8:03 pm, променено общо 1 път.

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#32 Мнение от subsonic »

jaredharet по-добре не се мъчи с моста,защото пак ще изгори.Дори и по още 4 крайни да сложиш на канал може да имаш сериозен проблем със самовъзбуждането,който предполагам няма да можеш да отстраниш и пак ще купуваш транзистори.Тия домашни усилвателчета не стават да "помпат" сериозни мощности.

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#33 Мнение от SlowDead »

jaredharet написа:Ами може ли да увелича товара с паралелно свързан резистор. Тъй като говорителя ми е 4 ома.
Също тъка как ще се увеличи мощноста при бридж. Тъй като в момента комплиментарната двойка от крайни транзистори е с max мощност от 150W. За това колко вата да очаквам, че има попринцип на изхода на единия канал

150 W това е възможно отделяната мощност в топлина към радиатора при температура от 25 градуса на транзистора което е просто невъзможно ...
Когато нацепиш усилвателя предполагам радиатора загрява доста повече от тази температура а колкото тя нараства толкова по-малко мощност може да отдели транзистора към радиатора ... то ест и изходната мощност намалява а изкривяванията се увеличават...
Иначе с тези крайни можеш да искараш без проблем и 250 вата изходна мощност но както казаха останалите трябва да имаш доста добри радиатори...
Добра идея е ако има възможност да монтираш някое вентилаторче към радиатора... доста ще сваля температурата !
Има и друго... Ако вместо 2SC3281/1302 монтираш MJL3281/1302 ще е по-добре тъй-като те са 200 вата :)

jaredharet

#35 Мнение от jaredharet »

Появи се нов проблем, който не осъзнах как стана. Значи когато пусна говорителя се чувства те мощноста е доста намалена и изкривяванията при млако мощности са супер големи. Установих, и че на изхода има супар голям прав ток от 40V (+ или - на канала спрямо маса)
А междодругото моста още не съм го пробвал.

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#36 Мнение от subsonic »

И как стана така 4е да имаш 40в на изхода?А защитата ти защо не реагира?Според мен едното рамо на крайното ти стъпало не се отпушва и за това "не може да си каже думата" и криви.Нормално е все пак усилва само половината от сигнала.Прегледай какво имаш на базите на крайните спрямо маса.

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта