Някои правил ли е quad 606 ? Трябва ми графи4ен оригинал !

Съобщение
Автор
kokohd

Някои правил ли е quad 606 ? Трябва ми графи4ен оригинал !

#1 Мнение от kokohd »

Хващам се да правя платка на Portel-а ако някои има графи4ен оригинал нека ми пише да не се мъча :-)
Почерпката от мен :lol:

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Daniel Petrov »

Това е по лошата версия на А+В 405 е по добър, нека Жоро Цветков каже, че той има наблюдения.
Като цяло звукът и на двата усилвателя е далеч от жъзможностите на тая топология, Митака има оригинален 405, има и моя версия, нека той да изброи разликите :о)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Освен, че е по-мощен, 606 не е по-добър в нищо друго от 405.
Така или иначе, ако ще се захващаш с А+В, поогледай какво е разработено от widowmaker.
Едва ли някъде другаде ще намериш по-добро в класа...

mitaka
има опит
има опит
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 1:00 am
Местоположение: гр.Чирпан
Обратна връзка:

#4 Мнение от mitaka »

widowmaker написа:... Митака има оригинален 405, има и моя версия, нека той да изброи разликите ...


Само уточнявам - това което имам оригинален QUAD 405-2 последна официална модификация !!! Моята 405-ца определно звучи с една идея по-добре от 606 - съвсем скоро заради изразено съмнение на човек от форума направихме "успоредно" прослушване.

Относно разликите между 405-2 (респективно 606) и DoGCbig (А+B) на Widowmaker:

Ами какво да кажа - тe са толкова осезаеми във всеки един аспект който можете да чуете, заради което 405-цата още на секундата беше зачислена като "младши сержант от запаса" и замина да озвучава купоните на вилата !!! :mrgreen:

По темата QUAD, с риск да повторя нечие мнение във форума ще обобщя - QUAD 405 e добър Hi-Fi усилвател, но за съжаление няма сили и потенциал да се бори с по-новите технологични решения - в частност визирам 2-та проекта на Widomaker (кита А+B и DoGCbig) с които съм имал възможност директно да го сравнявам !!!

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта