Старо емблематично......

АКО МУЗИКАТА Е ОСНОВНА ЧАСТ ОТ ТЕБ
Съобщение
Автор
Nikola Nikolov

Старо емблематично......

#1 Мнение от Nikola Nikolov »

.....парче на Shadows търся! От 60 години. Старите китаристи
го знаят. По радио София го обявяваха "Буги за китара". Никъде
в СД не съм го срещал....свири се рок-фигура в тоника, субдоминанта и доминанта на режеща Фендър китара. Търся го под дърво и камък....не съм го слушал повече от 35 г!

Аватар
kamon
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 1:00 am
Обратна връзка:

Буги за китара

#2 Мнение от kamon »

И аз търся това парче.
Също така и "Очи Чорнье" , изп.пак от Шедоус през 60-те!
К.

Anonymous

Re: Буги за китара

#3 Мнение от Anonymous »

kamon написа:И аз търся това парче.
Също така и "Очи Чорнье" , изп.пак от Шедоус през 60-те!
К.


Имам нещо такова в папка "Руски цигански романси"... Не ми е ясно за какво говорите, бащата слуша от време на време такива песни...

HanSolo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

Re: Старо емблематично......

#4 Мнение от HanSolo »

Nikola Nikolov написа:.....парче на Shadows търся! От 60 години. Старите китаристи
го знаят. По радио София го обявяваха "Буги за китара". Никъде
в СД не съм го срещал....свири се рок-фигура в тоника, субдоминанта и доминанта на режеща Фендър китара. Търся го под дърво и камък....не съм го слушал повече от 35 г!


Малеее... това парче беше първото нещо което баща ми ми показа как се свири навремето! :lol:
Трябва да преровя някъде по-ленти сигурно го имам... но качеството... сигурно е много лошо щото най-вероятно е записвано от радиото :D и с годините лентата се е...
Имам The Ventures няколко албума, но са МР3 :(
И сега най-важното искам да питам хората които помнят онова време... тогава Ventures от Shadows ли са заимствали или обратното (аз си мисля че е обратното) 8)
Иначе признавам Хенк Марвин за голям майстор на извличането на тон от китарата. Съвременните китаристи не ползват тази техника на свирене с вибратор... но пък тогава не са имали кой знае какви ефекти Много пъти съм слушал този дълбок тон на Fender Stratocaster с уредба Fender и винаги съм се кефил колко "сок" има в него. А в същото време тук наскоро една уредба Fender от ония времена ми попадна за малко и не се стърпях и отворих да я разгледам... ми като правена в кръжок на пионерски дом... елементите монтирани на насмолен картон моля ви се, но пък как свиреше... не е истина.

HanSolo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

#5 Мнение от HanSolo »

След този пост се зарових "под дърво и камък" и най-накрая изрових: Shadows 1960-2000 1,4GB. Вътре е "Буги за китари", но всъщност се нарича Shadoogie и е от 1961 :) Все още за Очи Черньiе не мога да кажа нищо щото са мноо нещата, а нямам време да ги изслушам всичките. Може би през почивните дни.
Сега и тъжната новина сещате се, че са МР3, но ако малко ще ви успокоя на 192 KBPS са и са правени с LAME... мен това ме устройва и 100% е по-добро от моно записвана от радиото лента престояла 25-30 години. ;)
Сега искам да питам... през 2004 година Ханк Марвин е свирил с останалите на голям прощален концерт... концерта е издаден на DVD... помагайте да го намерим, защото не открих нищо никъде (поне засега)... готов съм да купя DVD-то стига да се предлага в България или пък някой да може да го донесе от някъде. Та... ако някой чуе нещо или пък случайно ИМА моля обадете се!
В youtube.com има три, четири 10 минутни парчета от това DVD, разбира се са Flash-чета и са с ужасно качество :(
Можете да видите как един истински майстор дори и на 63 години свири с лекота и финес. Но нещо друго ми направи впечатление, чувал бях, че Марк Кнопфлър го споменава като един от китаристите подтикнали го да хване китарата, но незнаех, че Ерик Клептън, Брайън Мей (Куин), Сантана и Запа са от хората черпили вдъхновение от него. Хе... интересен факт: Преди Сантана да стане Сантана е бил с артистичен псевдоним Apaches 8O
Някой от нещата прочетох във википедия други от няколко интервюта на Ханк Б Марвин (артистичен псевдоним) всъщност истинското име на този китарист е Брайън Робсън Ранкин. :lol: Той и Клиф Ричард не се казвал Клиф Ричард но както и да е. 8)
И накрая... съгласен съм, че по правилно е да се каже "механично вибрато" но никой от познатите ми китаристи не го нарича така, а просто "вибратоР". Тя тази дума стана мръсна в последните 10-15 години... преди това никой не правеше такива асоциации! ;)
Най вероятното обяснение е, че чисто и просто става въпрос за "компресия" на езика мисля аз :lol:

Разбира се този последмия коментар е просто беззлобна закачка :)
Поздрави

Nikola Nikolov

#6 Мнение от Nikola Nikolov »

Как да свалим тази МП3-ка?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Дай ми e-mail и ще ти го изпратя във flac формат.
Файлът е около 15MB.

Публикувай отговор

Обратно към “MUSIC”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост