Котките в Музикалния театър

АКО МУЗИКАТА Е ОСНОВНА ЧАСТ ОТ ТЕБ
Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Котките в Музикалния театър

#1 Мнение от Borislav Stankov »

Голямо разочарование.

Според мен, спектакълът беше катастрофален. Ясно е, че нивото и в световен мащаб е паднало, но би трябвало да не важи с пълна сила за този жанр - МЮЗИКЪЛ - който се явява синкретично съвременно изкуство от музика, театър и танц/балет. Не е достатъчно да има осветление, декор и сценични костюми. А като казвам костюм - този мюзикъл в настоящия си БГ-вариант спокойно може да носи името ЧАТАЛИТЕ! Толкова много женски чатали, неестетично поднесени в подчертаващи ги отвратителни костюми - майо, тук-там спукани по шевовете и като че онези, за които беше отредена роля на бяла котка, се бяха наговорили да си обуят черни прашки - като за капак!!!
Хорът - отляво на сцената - жени, отдясно - мъже - ретардация към леко западналите обредните домове, които и до днес предлагат сватбена церемония в присъствието на анемична сбирка от паркинсонови лентяи, за които свободното време е основен ангажимент и ей така, за да избягат от еднообразието - отиват да изплюят по едно "Слава, слава, на тебе народе наш...."
Костюмите - за тях вече споменах... ЧАТАЛИТЕ изчерпва темата
Балета и танците - смутително отсъствие на синхрон! Котките, както и хората имали характери и качества, които ги отличават една от друга и затова режисьорът е решил да пречупи котешкото през чисто човешкото. Аз питам само - режисьора и хореографа говорят ли си? (освен че са роднини!)
Пеене, ансамбли, солови партии - КОШМАР! Извинявайте, ама ние нямаме 2000 музикални театъра! Не е възможно да пеят толкова фалшиво! Или по-скоро - изобщо да не могат да пеят... Съжалявам, че го казвам, съжалявам, че най-големия шлак от певци и танцьори е на щат в единствния ни музикален театър.
Ансамблите???? Гонят се в темпото както по между си, така и с оркестъра, различни и крайно не подхождащи си като тембри, неизравнени гласове... И върхът беше познатата на всички ни песен Memory (която според брошурата, продаваща се в салона за 3 лв. била писана специално за Сара Брайтман - е, не е точно така, защото Котките е бил написан, когато госпожица Брайтман е кандидатствала за роля и след няколко месеца е наета) пята и препята от кого ли не...
О, наша GRIZABELLA, отиди да продаваш макарички на пазара и остави тая тежка задача на някоя друга!
Тази жена е достойна съперничка на маестра Флоранс Дженкинс! Като дебело подчертавам предходното изречение да бъде прието като напомпан комплимент! Нейният глас се характреризираше с неизравнени вокали и във височини, и в центъра, и в низини. Що за солистка, след като едно А звучи 3 пъти коренно различно в рамките на една само музикална фраза? ... и още... и още....
Затварях си очите, за да чуя само музиката. Кофти. И там положението беше hard! Щатните "певички" и "певци" са озвучени с индивидуални микрофони, оркестърът също бива чут през артистично закачени НЕ КЪДЕТО ТРЯБА, А КЪДЕТО МОЖЕ JBL-и, което разковава до сгромолясване и без това паянтовата колиба на "спектакъла". Нямаше никаква динамика нито в гласовете, нито в инструментите, звучеше равно и противно, на някои от котките микрофоните пукаха, и като на пук те още повече натъртваха на съгласните като от някоя немска лирична песен.
Излязох преди да изтекат последните 15 минути, точно след последното Memory и докато го слушах се плеснах толкова силно по челото - белким се събудя и свърши тоя кошмар - но само си навлякох погледите от съседните столчета... Излязох с наведена глава... Беше петък 13-ти. Дано за всичко е виновен той!

EDIT: Този пост е на Радостина
Последно промяна от Borislav Stankov на Пет Мар 20, 2009 2:32 pm, променено общо 1 път.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Borislav Stankov »

Никой ли не е гледал постановката?
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Мен афишът ми беше достатъчен, че да се уплаша!

Изображение

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от Ivo_Hristev »

Боре,
Мисля че след този анонс няма и смисъл....

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Котките...

#5 Мнение от Kiril Kirilov »

Боре, сигурен бях, че тя го е писала, преди да стигна до края!
Поздрави Радке!

Все едно бях на постановката и сега няма нужда да ходя да я гледам! :-)

Отдавна не тая сериозно надежди към възможностите на музикалната номенклатира в България...

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#6 Мнение от Angel Dimitrov »

Във връзка с написаното по-горе, аз съм изцяло възмутен от самата идея и пропагандирането на този фалш който се лее и по медийте. Не мога да се стърпя и да не спомена тази идея на мюзик айдъл да ползват за жури разни "доказани" певици. Адски ми се обърна след като гледах последния път как пяха децата и в очите им се четеше истината че искат да го правят и го правиха със адско старание да постигнат все повече и повече, а там се намърда един оцветен трол изкаран от солариума, облечен в разни провиснали одежди, и започна да пее заветния попфолк- машината за пари дори и за БТВи. ... "Ние сме номер едно " и буквално спрях телевизора. Там говорят и оценяват за стайлинг , за гласови и певчески възможности а примера им се показа - "Ние сме номер едно"...
Не можах да го издържа това след всичко което показаха децата и за капак да ми пуснат точно това ... Адско беше!
Толкова ли сме изпростяли като нация че ще позволим да ни мажат музикалната култура с тези лай..на, с извинения!
Накъде отиваме, БЪЛГАРИ ?

stambetuu

#7 Мнение от stambetuu »

Като музикант изпълнител в това прекрасно(до някъде в кавички до някъде не) представление съм изключително благодарен за теми и мнения като вашите. Много е трудно от нашата позиция в която се намираме (прекрасната дупка която е на средата на сцената) да чуем какво правиме тъй като работим на монитори които са ужасно силни. За равноста на музиката искам да се извиня нямаме вина музикантите, а именно тези прекрасни колони през които се чуваме. Но искам да помоля нещо. Хората които не са идвали да го гледат направете си труда да дойдете не за друго, а защото (за най-голямо съжаление) имаме 2 състава всеки път звука е различен и никога не е еднакво не се вслушвайте само в чуждите мнения. Не казвам че сме кой знае какво, но се стараем за публиката. Относно представлението на 13 петък ще се извиня на дамата, че е присъствала на това НЕЩО наистина не беше добре дори и музикантите го чухме. Благодаря за вниманието и труда да изчетете цялото ми писание .

Публикувай отговор

Обратно към “MUSIC”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта