Филтриращите захранването електролити

Съобщение
Автор
Маниакален тип

Филтриращите захранването електролити

#1 Мнение от Маниакален тип »

Може да е дискутирано - не го намерих.
Затова пък експериментите, които направих ми показаха без да съм голям "слухар", драматична разлика с различни кондензатори, все по 10 000uF. Най-общо, тези с означена по-голяма работна температура, свирнаха по-хубаво.
Виждал съм на пазара такива с означение "audio", но с малко uF ~6800. За това пък цената им ...
Какво имат в конструкцията си тези за "audio"?
Какви мога да търся и си купя от нашия пазар, защото излиза, че човек много лесно може да компрометира качеството за което е платил, с "помощта" на кофти електролити.

Маниакален тип

#2 Мнение от Маниакален тип »

темата ми до тук видяна толкова мн. пъти - и нито един отговор :-(
Моля, за мнение поне какво имате вие във вашите усилватели, че като видях колко е определящ за качеството електролита и сън ме не хваща как и с какво да оптимизирам...

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Daniel Petrov »

варианти:
1. Фарнел онлайн предлагат добри капацитети на Панасоник на поносими цени - 10-20 кинта за брой, в зависимост от капацитета и напрежението.
Имат low ESR и са достатъчно прилични. Поръчва се през Комет и се чака.
2. Евтиният вариант е обикновени капацитети с малки стойност, но от бързите серии на дадения производител, запаралелени, за да се получи общ голям колкото е мужно капацитет. Това е най нискобюджетния вариант.
3. Същият този Фарнел предлага и по скъпи капацитети, но цените вече са убийствени - 20-30 евро за парче и след като ще са толкова пари, май е по добре да се прежалиш за Black Gate... :)
BG 4700/35 мисля е на цена 40-50 кинта за брой... рубикон, естествено.
За усилвател като 30 ватовата версия на ДоГК примерно ще са нужни 8 броя, за двата канала по 4..., т.е. към 400 кинта...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Маниакален тип

#4 Мнение от Маниакален тип »

widowmaker написа:варианти:
1. Фарнел онлайн предлагат добри капацитети на Панасоник на поносими цени - 10-20 кинта за брой, в зависимост от капацитета и напрежението.
Имат low ESR и са достатъчно прилични. Поръчва се през Комет и се чака.
2. Евтиният вариант е обикновени капацитети с малки стойност, но от бързите серии на дадения производител, запаралелени, за да се получи общ голям колкото е мужно капацитет. ...

какво е low ESR ? Съответсвта ли на някакво означение върху корпуса, за да се познава?

Обясни ми малко повече за "бързите серии". какво означава и как се познават тези кондензатори.

brum

#5 Мнение от brum »

hubostnik написа:Обясни ми малко повече за "бързите серии". какво означава и как се познават тези кондензатори.


Справики - datasheet-овете. Там си пише. А сериите обикновенно са обозначени върху самия кондензатор. ( примерно върху някой Hitano пише EXR, EXR е серията, datasheet-а е http://www.hitano.com.tw/PDF/EXR.pdf ).

А тук има и информация относно какво е това ESR.

Маниакален тип

#6 Мнение от Маниакален тип »

Като се поразрових из даташитовете на електролитите, ми се стори, че low ESR типовете са все за 105 градуса.
Мога ли обаче да приема и обратното за вярно - щом електролита е за 105 градуса, той вероятно е low ESR тип?
Иначе в Комета има такива, но са само .... за 6,3V :?

Zmej

#7 Мнение от Zmej »

hubostnik написа:Мога ли обаче да приема и обратното за вярно - щом електролита е за 105 градуса, той вероятно е low ESR тип?


НЕ!

Публикувай отговор

Обратно към “50/60Hz”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта