Проблем със захранването

Съобщение
Автор
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

захранване

#3 Мнение от Goro »

При нормално работещо захранване, пулсациите са трионообразни, като стръмната част на триона е отпред и амплитудата им от връх до връх е: U = Io / (100.C) . Където Io - консумирания ток (А); С - капацитета на електролита във фаради. Проверете, при натоварване, какво се случва върху вторичната намотка - с осцилоскопа. Възможно е от комутационните процеси да се излъчват смущения. Не става ясно как свързвате резисторите, но те нямат място там. Изправеното напрежение не може да е по-голямо от 1.41 от ефективната стойност на променливото напрежение на празен ход, дори трябва да е с около 20% по-ниско от изчисленото(при натоварване), заради загубите в трансформатора. Ако имате големи преходни процеси, с паралелните кондензатори(върху диодите) понижавате резонансната честота на преходния процес и е възможно тя да навлиза в звуковия обхват. Желателно е трансформатора да е е със средна точка - при него проблемите са по-малко.
Ако върху едното рамо няма пулсации, вероятно няма натоварвне. По- добре товара първоначално да се симулира с мощни резистори.

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#7 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Прегледай си връзките и евентуално опроводи наново захранването читаво,
защото такива проблеми са най-често срещани от калпаво опроводяване. ;)

Аватар
Azeroth
има известен опит
има известен опит
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Azeroth »

Трафа отпада като проблем тъй като имаш двупътно токоизправяне. Ама щом си сменил греца и кондензаторите и проблема остава, да не би да ти е кофти осцилоскопа? Пробвай да мериш пулсациите с волтметър през кондензатор.
Последно промяна от Azeroth на Пет Яну 27, 2006 12:18 am, променено общо 1 път.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

захранване

#13 Мнение от Goro »

И аз така мисля, че проблема е в осцилоскопа, който при положителна и отрицателна постоянна съставна има различни показания.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Goro »

"
Последно промяна от Goro на Пет Яну 27, 2006 9:23 am, променено общо 1 път.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

захранване

#15 Мнение от Goro »

И аз така мисля, че проблема е в осцилоскопа, който при положителна и отрицателна постоянна съставна има различни показания.

Публикувай отговор

Обратно към “50/60Hz”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 гост