Обикновенно захранване

Съобщение
Автор
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#1 Мнение от Daniel Petrov »

Mуаш здрав траф,бърз грец и читави електролити,байпаснати с МКР примерно.Малък траф с големи капацитети,както и обратно не е добър вариант.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Няма просто захранване

#2 Мнение от Goro »

Просто захранване няма.Изискванията към него са много и взаимно противоречиви.То трябва да е поне на нивото на захранваното устройство и следователно няма обща рецепта.Траф,грц и кондензатори е достатъчно само на пръв поглед.Индуктивността на разсейване на вторичната намотка на трансформатора трябва да е много малка.В нея се натрупва енергия и когато греца се запуши , тази енергия довежда до преходен процес с резонансна честота определена от индуктивността на разсейване и разпределеният паразитен капацитет на трансформатора.Така че скоростта на диодите е без значение.За съжаление се шири заблудата за бързите диди.Сменете бавни с бързи диоди и наблюдавайте преходния процес на вторичната намотка.Може да стане и по-лошо.Импулсите от преходния процес носят много широк спектър от хармоници и проникват навсякъде чрес електрическата или магнитната си компонента.Затова навийте мрежовия си трансформатор по начина по който се навиват изходни трансформатори или използвайте тороидален трансформатор в който индуктивността на разсейванване винаги е по-малка.
С уважение Г.Цветков

audioman

#3 Мнение от audioman »

Да, изпитал съм на свой гръб проблемите от излъчванията на трансформаторите, при това тороиди. Моят опит показва, че относно излъчванията не типа на магнитопровода, а качеството на изпълнение на целия траф имат значение.

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#4 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Това също е полезно, струва ми се.
http://www.duncanamps.com/psud2/index.html
Изображение
Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Daniel Petrov »

Дросел е много полезна добавка,особено когато единият захранващ извод при двуполярно се ползва като сигнален м/у две стъпала.Вариант общ емитер(сорс) NPN->общ емитер(сорс) PNP.
Флуктуациите на захранването от недобро(а понякога дори и при добро) филтриране се модулират в/у сигнала,това е факт.Спасението е дросел или мултиплайър.На втория вариант аз не съм привърженик,значи остава само дросела :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

Re: Няма просто захранване

#6 Мнение от Bojo »

Goro написа: ...Така че скоростта на диодите е без значение.За съжаление се шири заблудата за бързите диди.Сменете бавни с бързи диоди и наблюдавайте преходния процес на вторичната намотка.Може да стане и по-лошо...


Сменил съм диодите на няколко усилвателя/ресивъра (заедно с добавени пакети от електролити, байпасвания с МКПта, опроводявания с дебели проводници и други) и винаги собствениците са твърдели, че звукът е станал по-добър (бистър). На какво го отдаваш?

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Няма просто захранване

#7 Мнение от Fenkiller »

Bojo написа:
Goro написа: ...Така че скоростта на диодите е без значение.За съжаление се шири заблудата за бързите диди.Сменете бавни с бързи диоди и наблюдавайте преходния процес на вторичната намотка.Може да стане и по-лошо...


Сменил съм диодите на няколко усилвателя/ресивъра (заедно с добавени пакети от електролити, байпасвания с МКПта, опроводявания с дебели проводници и други) и винаги собствениците са твърдели, че звукът е станал по-добър (бистър). На какво го отдаваш?

За всеки случай не и на бързината на диодите!
Пробвай да смениш само тях и ще се убедиш ,може даже в определени случаи да стане по зле от към високочестотен шум!
Всички фабрични истории страдат от към захранваща част (за да са по евтини поне за производителя разбира се!) така че като им се постараеш нещата няма как да не се подобрят, аз самият съм ъпгрейднал това онова и винаги става по добре, но с комплексни мерки както си ги описал плюс още туй онуй!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Daniel Petrov »

Имна бързи и бързи диоди, не всички бързи диоди са подходящи, все пак това, което божо каза е така, аз също съм се убедил...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “50/60Hz”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта