Помощ!Трансформатора бръмчи!

Съобщение
Автор
Аватар
Nikola Ivanov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 49
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Помощ!Трансформатора бръмчи!

#1 Мнение от Nikola Ivanov »

Най-после отделих малко време на отдавна започнатия ми усилвател.На празен ход проблеми никакви със захранването.Но реших да закача стъпалата(кита на Даниел) които са със закъсени входове(за пробата).При включване, трансформатора бръмчи доста :? Става въпрос за тороид 550 ВА от Унитраф, изправителни диоди 1N3891, капацитети 20х 2200мФ 63В Измерих и консумацията от трансформатора - 50ма.Възможно ли е проблемът да е в диодите? :? Или съм купил некачествен трансформатор? :evil:
Силата е в метъла!!!

Аватар
Nikola Ivanov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 49
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#2 Мнение от Nikola Ivanov »

Е да, но аз искам да разбера дали да сменям трансформатора :evil: или може другаде да е причината? :?
Силата е в метъла!!!

Аватар
Nikola Ivanov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 49
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nikola Ivanov »

Ами аз съм писал консумацията 50мА.Иначе сега пробвах единия канал и си свири добре, но има лек брум ,едва доловим, дори и с окасен вход.Това предполагам че е от разположението :?
Силата е в метъла!!!

Аватар
Nikola Ivanov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 49
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#6 Мнение от Nikola Ivanov »

Ами трафа и едва доловимо колоните.Но брума мога да го преживея :) Обаче трансформатора....80лв се изръсих за него :evil:
Силата е в метъла!!!

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Помощ!Трансформатора бръмчи!

#8 Мнение от Vasil Nikolov »

nti_bg написа:При включване, трансформатора бръмчи доста :? Става въпрос за тороид 550 ВА от Унитраф, изправителни диоди 1N3891, капацитети 20х 2200мФ 63В Измерих и консумацията от трансформатора - 50ма.Възможно ли е проблемът да е в диодите? :? Или съм купил некачествен трансформатор? :evil:

Купил си некачествен трансформатор.Първо 50 милиампера са много на празен ход,най много трябва да са 40.Сега ми стана ясно кви трафове правели тия Унитраф.И 80 лева са много за 550 вата .Отивай и им го връщай веднага и им кажи тяхните трафове дет ги прават да си ги наврът в оная работа :wink:
Последно промяна от Vasil Nikolov на Сря Апр 12, 2006 8:58 pm, променено общо 1 път.

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#9 Мнение от Nikolay Kolev »

Кви са тия глупости по адрес на фирмата . Поръчвал съм над 10 трафа от тях и всички са си били ок . Незнам как са ти взели 80 лева като цената на 550-600 ватовите е към 55 лева . Сега ми пристигна последния 45 лева 300 вата него не съм го пускал още защото съм в София .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Nikola Ivanov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 49
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#10 Мнение от Nikola Ivanov »

Ами и аз незнам защо :evil: 76лв При това ходих до там да си го взема(уча в Габрово). Ами ще търся друг :( Само да ми мине стажа и да събера парици :)
Силата е в метъла!!!

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#11 Мнение от Nikolay Kolev »

Ходи им го върни като не си доволен . Мен ми ги носят в София безплатно до офиса им и не ми взимат кинти . Ти да не си искал да ти сложат ддс :twisted: .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: Помощ!Трансформатора бръмчи!

#12 Мнение от Tisho »

PROSTAKA написа:
nti_bg написа:При включване, трансформатора бръмчи доста :? Става въпрос за тороид 550 ВА от Унитраф, изправителни диоди 1N3891, капацитети 20х 2200мФ 63В Измерих и консумацията от трансформатора - 50ма.Възможно ли е проблемът да е в диодите? :? Или съм купил некачествен трансформатор? :evil:

Купил си некачествен трансформатор.Първо 50 милиампера са много на празен ход,най много трябва да са 40.Сега ми стана ясно кви трафове правели тия Унитраф.И 80 лева са много за 550 вата .Отивай и им го връщай веднага и им кажи тяхните трафове дет ги прават да си ги наврът в оная работа :wink:



Ха сега де... :wink:
Явно не случайно си избрал с това име да се подписваш.... :)

В интерес на истината повечето специалисти заедно с бившия шеф на Унитраф се изнесоха в Дряново, и си направиха цех там.
За трафове ползвам техните услуги.
И съм доволен, като се има в предвид че трафовете които ползвам започват от 800W... :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “50/60Hz”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта