за изгубената динамика

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Аватар
bobalan
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 1:00 am
Обратна връзка:

за изгубената динамика

#1 Мнение от bobalan »

основната ми мъка напоследък е, че динамиката в музиката, която излиза на пазара се заключава между "МНОГО СИЛНО" и "МНОГО МНОГО СИЛНО".... което определено ми пречи да слушам с удоволствие. След първите 30сек на така прекомпресирана песен почвам да се ядосвам. И не са само "модерните" изпълнители, всички вече участват - http://www.prorec.com/prorec/articles.n ... 2E005DAF1C
можете да видите хубава статия със сравнителен анализ на последните няколко албума на групата Ръш. Отнася се за повечето групи на пазара в момента.
Та въпроса е - можем ли да променим нещо (например показвайки на продуцентските компании, че има хора, които не харесват толкова смачкан и прецакан звук) или просто трябва да слушаме записи от преди 10 и повече години - определено звучат перфектно, няма такъв зор да са супер силни или супер пробивни (т. нар. кар и радио миксове)...
кажете ми...

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от velinski »

слушай акустична музика :wink:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

звук

#3 Мнение от Goro »

Продуцентските компании, нито ще ти обърнат внимание, нито ги е еня. Тях не ги вълнуват нашите проблеми. Важното е продукцията им да се продава.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от Dimitar Atanasov »

Има и съвременна добре миксирана музика...

amino

#5 Мнение от amino »

amitko написа:Има и съвременна добре миксирана музика...


Съгласен. Пресен пример:
"Louden Up Now" на "!!!" - страхотно удоволствие да се слуша

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

х

#6 Мнение от Goro »

Повечето български звукозаписни студия са собственост на добре облечени бизнесмени с широка обиколка на врата. Правят се цифрови записи и не се допуска аналогови да ги конкурират. Вие чувал ли сте свестен български запис?

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от Dimitar Atanasov »

Ами новиа на Merry Boys Band ми се стори доста прилично миксиран...звучеше доста професионално, за съжаление го нямам в момента за да си опресня мнението...

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: х

#8 Мнение от velinski »

Goro написа:Повечето български звукозаписни студия са собственост на добре облечени бизнесмени с широка обиколка на врата. Правят се цифрови записи и не се допуска аналогови да ги конкурират. Вие чувал ли сте свестен български запис?


Дисковете на ОМ и всички заглавия на KUKER MUSIC звучат много добре!
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
bobalan
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 1:00 am
Обратна връзка:

#9 Мнение от bobalan »

да, поне това го има в БГ. На Субдибула новите неща също са на умерени нива и звучат добре.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Ivan Rachev »

bezobraznia написа:Лично мое мнение е, че когато в даден албум има наличие на компресирана динамика, то тогава изпълнителят (който директно или индиректно е позволил това) не заслужава да бъде слушан от мен. :wink:
Поздрави!

сериозен хайфизам, аз още не мога да си го позволя :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

bezobraznia

малка поправка...

#11 Мнение от bezobraznia »

:) към alnico:
Грешката е моя, и по-точно в изразяването. Имах предвид че след като албума не е записан както трябва, не заслужава да бъде чут от мен, а не да бъде слушан... Освен AudioCD-та слушам и mp3-ки (в това число и 128kbs) поради нуждата от знания и информация за музиката която се издава и предлага 8) Ти сам знаеш какъв малък процент от дисковете, които съм ти носил са стойностни и си заслужават... макар и с "качество" на AudioCD...

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта