Що е то "хайфист" :?:

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Teodora Todorova

#46 Мнение от Teodora Todorova »

Слушател написа:
"1-во, Кристъл Метъд не са ми критерий са бас.* Споменах ги просто щото съм ги слушал на система с хорни.
2-ро, слушал съм го на едни от най-добрите такива, според ВАШЕТО мнение. Значи е трябвало да чуя прекрасно не толкова дълбокия им според теб бас
3-то "симфоничната музика и акустичния джаз са жанровете с най-богат динамичен и честотен диапазон" - това не е вярно. Изводът ти след това твое изречение също не е верен.
4-то това, че 10-те юзъра с огромен практически и теоретичен опит са залетяли в тая посока го отдавам на прекрасните среди, динамиката и невероятната сцена, която могат да извадят широколентовите говорители, но това не е достатъчно за доброто пресъздаване на съвременната музика.
Опитах се да покажа една по-трезва гледна точка към възпроизвеждането на музиката. Липсата на технически познания и слушателки опит не ми пречи все пак да чувам нещо и най-вече да преценявам непредубедено какво НЕ чувам. Казах ви го напълно безпристрастно, вие се опитвате да ме накарате да вярвам на думи, не на ушите си.

Липсата на слушателки опит не може да ме накатра да НЕ чуя "разкъртващия тътен" на хорните. Липсата на слушателки опит не може да ме накара да ЧУЯ кутийното звучене на вокалите при същите хорни(четете бързо, че заради тия изречения НЯКОЙ ще ми изтрие паста пак). Така, че все си мисля, че грешката не е в моите уши. Аз съм просто един непредубеден слушател, който би се обзавел и с хорни, стига да не чуя ушевадни недостатъци, както това става за сега. Аз нямам слуха на някои от вас тук - понякога дори не мога да различа вднага качествена мп3-ка от оригинален запис. Все още нямам ухо за перфектното звучене на средите така, както ги описват някои от вас. Но това, което съм чул от една перфектна според вас система, не покрива дори моите непретенциозни критерии за музика по няколко показателя (нека това да не еповод на някои да ми обяснят как на мен ми трябвали само бас и високи). Това ме кара да мисля, че много хора тука са изгубили посоката и вместо перфектния звук, се опитват да намерят перфектните хорни. Логически съм съгласен, с концепцията на Джунджи Кимура за система с възможно най-кратък път на сигнала и с минимално количество детайли, но мисля, че съвременната музика ни кара да имаме по-различни изисквания към колоните от възприетите в тоя форум.
В заключение искам да наблегна, че все още съм непредубеден към всякакви концепции за музикална система. Все още търся и се надявам, че ще намеря такава (за сега по-релистична звукова картина, прозрачност , съчетани с динамика и неограничен честотен обхват, от тези на мойта системка, не съм чувал.).

Ама повече няма да си излагам мнението, че аудиофилите се оказаха неочаквано войнствени личности и не търпят несъгласие
------------
* едни от критериите за бас са ми първите албуми на Amon Tobin - "Bricolage" и "Аdventures In Foam". препоръчвам ги горещо за всички любители на съвременния електронен джаз. "


А каква е твоята системка? Аз също съм непредубедена (и съм на 100% искрена) и ми се иска да схвана за какво говориш, което с обяснения тук във форума каква е и как възпроизвежда звука няма да ми стане ясно. Бих искала да чуя.
Поканих те в къщи http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... 46&start=0 защото не си предубеден и би искал да чуеш ниските, за които говори widowmaker. Ако имаш желание и време заповядай.
Интересно ми е също как слушаш музика. Ако този въпрос те затруднява не е нужно да ми отговаряш. Но ако ми отговориш искрено е възможно да си дам логично обяснение как така не си чул ниските, или пък не са ти били достатъчни и най-вече това, което ме шокира най-много как така вокалите са ти звучали кутийно :!: :?:
8O 8O 8O 8O 8O
Последно промяна от Teodora Todorova на Пет Сеп 02, 2005 12:17 pm, променено общо 1 път.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#47 Мнение от Ivan Rachev »

Алекс4о главният проблем е 4е си едно глухо завистливо първеню без абсолютно никакъв слух и аудиоопит в което ще се убедят вси4ки рано или късно...ти не се поколеба да се изсереш върху Крафтверк та върху едни хорни ли :D ...слушаш музика аудиофилски от 1 година(тва го знам от теб :wink: ) сборно имаш 10 оригинални диска, слушаш мп3-ки флакове ...а спориш наравно с хора на който трябва да си благодарен ако ти разрешат да ги държиш за ръката докато са по-голяма нужда
мисля 4е единственият на4ин да се разбере колко си глух наистина , е ако се съберем и послушаме заедно музика...ама за да е то4но вси4ко ,ще вземем и един аналайзер с едно микрофон4е....да не се окаже 4е баса за който говориш не се 4ува само от теб ?...от теб зависи кога да направим теста, каня вси4ки оби4айни заподозрени :mrgreen:
п.с. каза 4е и от коли не разбираш но товя не беще пре4ка да обясняваш 4е BMW-то ти е с 4ип и е 200 коня до момента в който се оказа 4е е 160 барабар с 4ипа....слу4ая в аудиото е същият при теб :wink:
Последно промяна от Ivan Rachev на Пет Сеп 02, 2005 12:25 pm, променено общо 1 път.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#48 Мнение от Daniel Petrov »

Понеже се написаха какви ли не глупости, ще се опитам да дефинирам понятието... от моята гледна точка...

Хайфистът е човек с много добра музикална култура, изключителен слух (като на музикант), много добра слухова памет и добро въображение.
Човек, който може да игнорира във възприятията си недостатъците на даден компонент от апаратурата, която слуша и да може да прецени предимствата/недостатъците на останалите компоненти по най адекватен начин. Ей за това се иска въображение и слухова памет.
Явно е, че много малко хора го могат...като гледам какво пишат...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#49 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:b4bc8c03c6="dido"]Дай някакви координати[/quote:b4bc8c03c6]

Ами погледни колко много координати има във всеки мой пост!

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#50 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Дали ще има повече от 10 човека против заключването на тази тема ?
От една страна, не е хубаво да се заключват теми, особено такива поставящи по-общи въпроси за обсъждане. От друга, изглежда че вече който е искал да каже нещо го е казал. Ако "хайфист" е по-висша форма от аудиофил, не следва ли сайта да си смени 'логото' ? [ Bulgarian Audiophile Soc. -> Bg Hi-Fi Soc. ] Последното беше в кръга на шегата; все пак, международно разпространени, употребявани, 'изковани' са термините аудиофил и меломан /music lover/. Хайфист винаги навява асоциации с DIN 45... , не съм длъжен да помня точния номер ;) ... Точното класифициране е комерц, атрибут на мейнстрийма, а де факто напредъка /според някои - регрес ;) / е отдолу, после част от него излиза и така си вървят нещата открай време.
Весело напив.., пардон празнуване на най-българския празник !
Поздрави,
Теодор
Изображение

gps

#51 Мнение от gps »

И на мен ми писна от тази безсмислено дълга тема!Центипед1-ти четеш ли въобще написаното????Казано ти беше че баса освен дълбочина има още един куп други параметри без които ако ще и 5 хц да е-е безсмислено да го слушаш!Който смята че всичко се изчерпва с 30 херцовия бас-да отива при оня с строшените чинии :D -направете си там клубче ли таверна ли трошете наред и просто освободете форума от тъпите си постове!!!!!Центипед1-ти прегледа ли темата която ти препоръчах?Чу ли това което аз и други юзъри сме определили като еталон за проверка на аудиоапаратурата?Не нали!!!Загризахте го тоя кристал метод като сухо л...о!!!!!!Хайде като те влече да мериш-мери баса в парчетата които са цитирани в темата за саунд тест,забавлявай се там както можеш :DНай-добре си изхвърли колоните-ти и без това не слушаш музиката а я мериш!Пак добре че не си мерил "Годишните времена " на Вивалди-там баса е над 80 хц и според твоите стандарти това го прави негоден за слушане :D !Или си вземи съветски тонколони от старото производство-по измервания те слизат до 30 хц-на теб това ще ти хареса :wink: :D и нека факта че нито един нормален човек не слуша качествена музика на такива колони не те притеснява-те не разбират,като не мерят горките :D :D :D p.s. по измервания "Мона Лиза " на Леонардо -това са просто 100 грама боя размазани по платното!! :wink: :D :D :wink:

ЛЕКЕ с VW дизел и тайван

Re: Що е то "хайфист" :?:

#52 Мнение от ЛЕКЕ с VW дизел и тайван »

Bojo написа:Май вече ти писах - имам съвсем случайно оргинален диск с албума "VEGAS" и ти предложих да го чуем заедно. (Аз послушах внимателно парчето, защото освен да пиша, чета и мисля върху това което другите пишат.) След това можем да чуем и други неща (оргинални) - Уотърс, Гебриел и най-вече някои неща с контрабас. Системата на която ще ги слушаме е далеч от желаната, но дава представа. Ако имаш потенциал - сам ще си направиш изводите, ако ли не - продължавай в този дух, на мен не ми пречиш, просто ще спра да ти обръщам внимание.

Ами да го чуем...
казвам за n-ти път - целта на мойто пребиваване тук, освен образователна, е да се обзаведа със системка. Така че всякакви прослушвания са ми добре дошли.
Между другото, до 1-2 седмици чакам да пристигне един албум на Amon Tobin (Bricolage). Там има неща, които бих искал да чуя на фулрейндж. Кристъл Метъд не са ми критерий за звук. По случайност ги носех тогава и за това ги споменах, а то стана световен въпрос. Така че като простигне диска на Амон Тобин, ще ти напомня за поканата.

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта