Само за милионери

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#31 Мнение от Ivan Rachev »

слушател написа:Не изнасям тележко :) Никой в БГ не изнася тележко :)
а слушалките... не си ги чувал мойте в тая системка, която имам. Ще донеса едно Balvenie някой ден и ще слушаме кой квото има :)

ми ок не е телешко ама е месо :mrgreen: :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#32 Мнение от Daniel Petrov »

слушател написа:
...повече няма да се лигавя в темата

То и това стига!
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#33 Мнение от Ivan Rachev »

слушател написа:повече няма да се лигавя в темата

добре де обясни на хората поне за тва M-Power BMW С 12 цилиндров мотор поне да се разбере 4е аудиото не е единственното нещо което ти е сложно
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#34 Мнение от Daniel Petrov »

Абе гледам, че пише "more bass, please"
:)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Ebor

good time

#35 Мнение от Ebor »

Чувствам се виновен, че отворих тази тема. Прекарах в Иво приятно, а и намерих нови приятели. Даже не ми е кофти, че съм дал пари за Jamo, Yamaha, Technics и т.н., а те не свирят. Въпреки, че ми беше болно като ми го казаха Widowmaker, Кирил и един приятел дето не е във форума. Да затворим темата, а?

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#36 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Доста лигня и малко истина в тая тема.... иначе е интересно, плюс това
ги няма онея досадници дето само могат да псуват на майка (няма да ги
споменавам кои са, сами се сещате) 8)
Слушател, ако хванеш вярния разклон, може да стигнеш до хай-фито :)
a.k.a. vitekk

ЛЕКЕ с VW дизел и тайван

#37 Мнение от ЛЕКЕ с VW дизел и тайван »

vitekk написа:Доста лигня и малко истина в тая тема.... иначе е интересно, плюс това
ги няма онея досадници дето само могат да псуват на майка (няма да ги
споменавам кои са, сами се сещате) 8)
Слушател, ако хванеш вярния разклон, може да стигнеш до хай-фито :)


е да.. ако не ме баннат преди да съм разпитал всичко, което ме интересува..
че тука модераторите са повече от членовете :D
и агресивни :D
на първо време мислех да питам за някой, който да погледне един усилвател, ама вече ме е страх. Щото не е лампов.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#38 Мнение от Daniel Petrov »

Немаш грижи, аз слушам на транзисторен, vitekk също :)
Никой не е казал, че непременно трябва да е лампов!
Тук е DIY форум и избягваме да обсъждаме фабрични конструкции просто. Но това не е само при нас, навсякъде по DIY форумите се обсъждат точно такива - хендмейд конструкции.
Я кажи какъв е усилвателя? Малко информация?
Последно промяна от Daniel Petrov на Нед Авг 28, 2005 10:32 am, променено общо 1 път.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

gps

#39 Мнение от gps »

Слешател аз не разбирам нещо-ти си бил при Алнико но защо не си го питал за звученето на средите а и други неща които те интересуват?Нещо не ми се връзва!?Бил си при специалист но си мълчал а после търсиш инфо в форума където пак същия специалист може да ти отговори.А за агресивноста-не си прав.Просто на всички им се изчерпа търпението.В педагогиката има 3 основни подхода-метода на личния пример,метода на убеждението(словесно :D ) и метода на принуждението.Виждаш че тук се прилагат първите 2 метода и когато те се изчерпят и не дават ефект-прилага се третия!Да не си мислиш че лично на мен ми е приятно да държа остър тон на разни като свен -точно заради такива като него почвам да съжалявам че съм се прибрал в България,те всекидневно ми напомнят че сме на европата не в задния двор ами и по-назад.Хората навън са учтиви един към друг не защото им идва отвътре а защото неучтивоста и агресивноста водят до загуба на пари от всички(а те парите си ги обичат :D ).И затова в белите страни всеки си премълчава собственото си мнение-за да вървят нещата и всички да печелят!Тук някои тръгнаха да доказват че били другоячемислещи!И нищо не доказаха а само загубиха!Аз лично доста пъти съм бил на различно мнение от някой но не съм тръгнал да се блещя като настъпана жаба :D по форумите-има си лични собщения!!!Освен това имам достатъчно акъл в главата си да преценя че е възможно да греша и след време като придобия повече опит и знания-да си променя мнението по даден въпрос.За сведение-църквата отдавна отмени постулата за непогрешимоста на папата :wink: .Щом като папата допуска че може да греши в мнението се -вижда ми се тъпо някой да си мисли че е непогрешим!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: good time

#40 Мнение от Daniel Petrov »

Ebor написа:Чувствам се виновен, че отворих тази тема. Прекарах в Иво приятно, а и намерих нови приятели. Даже не ми е кофти, че съм дал пари за Jamo, Yamaha, Technics и т.н., а те не свирят. Въпреки, че ми беше болно като ми го казаха Widowmaker, Кирил и един приятел дето не е във форума. Да затворим темата, а?

Еххх, ти си един от много малкото, които могат да погледнат обективно на истината. Обикновено хората не могат да преглътнат факта, че досега са били на грешното място. А това, че се опитваш да си направиш сам добра апаратура, без да се плашиш от липсата на опит и познания е само в твой плюс. И достойно за уважение.
Нека темата да стои, в спора се ражда истината.
Някои хора така и не разбраха, че главната цел на тоя сайт е точно тази - да обединим усилията си в една цел - правенето на DIY апаратура.
И друго не разбраха - това е DIY форум, значи работим в тая насоченост. Рекламирането на ширпотреб конфекция и отричането на самоделките не е политика на тоя сайт!
И никога няма да бъде!
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Ebor

Dazed and cofused

#41 Мнение от Ebor »

слушател написа:на първо време мислех да питам за някой, който да погледне един усилвател, ама вече ме е страх. Щото не е лампов.

Питай widowmaker, трбява да призная, че и на мен са ми любов поулпроводниците? Лампите и хорните са лукс и играчка за богаташи. Аз що си купих бюджетно БМВ;) Нямам парите за да си го позволя, но повярвай ми, много е добро. widowmaker,моля, отговори на слушател! И нека не е лично, щото мисля, че ще е интересно да четем във форума полезни неща, а не караници.
P.S. Интерсно ми е да чуя Dazed and Confused на Zeppelin на системата на Иво.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#42 Мнение от Daniel Petrov »

Да посня нещо - саморъчно направената апаратура не е само лампова, както и не е само транзисторна. Не са само хорни и ТЛ!
Да, толерираме точно екзотичните конструкции поради простата причина, че точно там материята е най малко изучена и рутината и знанията в това направление би била полезна за много хора, не само от нашия форум.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#43 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Симонов, най е лесно да кажеш "...дайте ми ...."....
Първо се посъветвай с гугъл, после поразгледай резултатите, попрочети,
а ако толкова те интересуват цифричките, характеризиращи системата
на алнико - попитай него, не другите ;)
Нищо лесно няма на този свят...ако не разчиташ на себе си, а на другите,
нищо не се получава...
Задай някакви по-конкретни въпроси и може да ти се помогне :)
a.k.a. vitekk

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#44 Мнение от oceanman »

Приятели,само слушането му е майката...Споровете са абсолютно излишни. Никой няма да откаже да демонстрира апаратурата и после да се обсъжда...

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: усилвател

#45 Мнение от Ivan Rachev »

Goro написа:А нещо за техническата реализация ще кажете ли?

Системата ми изощо не е милионерски скъпа , в БГ има поне 150 4овека с по скъпи(купешки) системи :wink:

Моноблокове с GU81M,6C33C и E80CC*(последната е спец. серия с по-висок вакуум) с отделни захранвания.
Вси4ки стъпала в усилвателя са със самостоятелни CLC-филтри.
Захранването е с кенотрони.
Не са използвани масленни кондензатори.
Общият капацитет на използваните кондензатори е 1000 микрофарада байпаснати с 0,5% среърно-танталени кондензатори.
Кондензаторите в отоплителната верига на крайната ламба е 60 000 микро също с CLC филтар.
Вси4ки резистори са сребро/паладий/мед с 0,1% то4ност.
Трансформаторите са секционирани по наша методика за ултра малка индуктивност на разсейване от 3 вида разли4на студеновалцована ламарина( с разли4на магнитна проницаемост) с 4% силиций без въздушна междина и навити с повърхностно закалено сребро собственно производство.
Сребърно solid core окабеляване point to point.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта