Търговци менте

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#16 Мнение от Bojo »

gps написа:Аз съм установил че китайците могат да произвеждат и стока с прилично качество но проблема е с търговците които в желанието си за максимална печалба поръчват и купуват от Китай най-долнокачествените неща.Има магазини където се продават поравно добри неща и по-нискокачествени като търговеца оставя на клиента да избере какво да купи.Но има магазини които продават САМО и единствено некачествени неща като разчитат да прекарат купувача а след 1-2 години просто ще сменят я магазина я предмета на дейност-тоест търсят бърза голяма печалба!


Приятелю, проблемът е в цената! 80% от електронните елементите които ползвам, си ги поръчвам от няколко фирми в България и проблемите ми с некачественни компоненти 0%. Но понякога е солена. Как да си обясня обясня факта, че на световния пазар един транзистор е с цена примерно $2,3-$2,8 за 100 бр., а в магазина го виждам за 2 лв - единична бройка. Предлагал съм излишъците които имам на доставна цена в рзлични магазини и са ми казвали че съм луд, щото ако търговеца нямал 100% печалба на тези "дреболии", нямало смисъл да ги продава. Боже, значи на тези два лева има и 100% печалба.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Относно високото техническо ниво на персонала във въпросния магазин на Пиротска.
Преди седмица се опитаха да ми пробутат линейни потенциометри вмести логаритмични. След като номера не мина, въпросната продавачка избухна в истерия - толкова много била продала досега...
Този магазин си е за черния списък твърдо!

Аватар
kiki2002
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

явно има доста потърпевши от нас за съжаление

#18 Мнение от kiki2002 »

явно има доста потърпевши от нас

gps

#19 Мнение от gps »

Паралелно с темата за търговци менте трябва да има тема за стока менте-такава стока дори от нормален търговец(може да не знае ) да си купиш си набутан.

gps

#21 Мнение от gps »

Да не мислите че мечтата на всеки пожарникар е да вади изгорели хора от пламъците.На мен ми е омръзнало да ми носят за ремонт ментета и да не мога с нищо да им помогна на потребителите.Мечтата ми е хората да си вземат долу-горе качествени неща които ако се развалят-да ги ремонтирам с удоволствие :D .

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#23 Мнение от velinski »

Rutcho написа:продавачка избухна в истерия - толкова много била продала досега...


Мацката е симпатична бе, много сте зли :D

Предпочитам да ме обслужва симпатична мацка, която бъкел не разбира, отколкото некое плашило-специалист.

Аз със симпатичните се оправям лесно: "Ше мога ли да видя ей онова там маааалкото зеленичкото? То май е съпротивление! Да, съпротивление е" - и купувам чудесни руски маслени зелени кондензаторчета после :D

А за въпросните ужким логаритмични потенциометри - и аз съм горял - абсолютно линейни са ;)
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

gps

#24 Мнение от gps »

По въпроса за уредбичките-гаранция 6 м има уредбата а колонките нямат гаранция-много хора изгоряха защото не четат какво пише в гаранционната карта.Когато реша да пиша за калпави стоки ще имам в предвид брутални случаи-партиди говорители за кола(над 120 лв чифта)при които около 40% са фабрично окъсени,други са с лошо залепени гънки и трептилки-тези дефекти могат да бъдат хванати още в магазина ако купувача си отваря очите.Става въпрос за реномирани марки произведени в сянката на Великата китайска стена :D -прекалено са скъпи за да си затвори човек очите пред дефектите им.Хората купуват логото на фирмата-тук съм на едно мнение с kirilov.

KOKO

магазини

#25 Мнение от KOKO »

ЧЕРЕН СПИСЪК - ДААААА!!!
Искам да изкажа благодарност на собственика на магазин за ел.еле-
менти Тодор Петров - Стара Загора,винаги се е отнасял с разбиране
към клиентите си. Наскоро купих тонколони,вероятно китаиски-не
видях съпроъивлението им,купих ги набързо /за ко-
ла/.Трябваха ми 4 омови а те бяха повече от 8. Тои ме разбра и си ги
взе обратно.А преди години купих от него оптика, може би аналогич-
на според продавача на бълг.плеери на ДЗУ, но не стана и Т.Петров
ми я взе обратно.Има и такива хора,затова магазинът му е наи-голям
тук и има винаги клиенти.

gps

#26 Мнение от gps »

Т.Петров е пич-работили сме преди години но не е слънце да огрее навсякъде-продавачките му са ми обърквали поръчки и като бройки и като цена .

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта