Алтернативния О/СУ/БЕКТИВЕН Форум...

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Алтернативния О/СУ/БЕКТИВЕН Форум...

#1 Мнение от Daniel Petrov »

Някои хора в него, преследвайки собствени интереси (явно) сън не спят за да могат своевременно да изтрият някой мой или на колега пост тогава, когато не им е по вкуса, на мен ми се случва доста често, предполагам, че и този ми пост по долу ще има подобна участ:
Daniel Petrov написа:...
Тука става въпрос за нещо друго:
Хорни+Широка лента+Еднотактен усилвател, без значение с какво е направен е ТРЪН в очите на някои хора тук, визирам господина ти Деспотов, та както каза Андро, ако не е противотактно АВ с оов...
и аз бих добавил над 200 вата...
Значи не става!
Между другото техниката по скъпите магазини, визирам тоя на левски не е казано, че след като изглежда добре и свири по подобен начин...
Според господина ти Деспотов хорните, понеже са компромис откъм площ на устата имат, цитирам:

"Първото ми впечатление от звукът бе за плитък, изразено "носов" бас."

по отношение на говорителите:

"Собствениците на такива драйвери типично ги слушат с маломощни лампови стъпала, каквито всеки от тях горещо ще ти препоръчва."

(е, да, не се налага използването на мощности, които биха накарали печка лъч да свети)

А ти не си ли препоръчваш горещо стоката на клиентите?
Нали измежду тях има и мои приятели, наясно съм.

След като алтернативния форум е уж обективния, хайде не вкарвай твоята тънка пренебрежителна ирония в конструкциите, които не ти се нравят, а?

Щото ако ще е така, бих казал следното, само не го вземай много навътре, все пак това е моето мнение, а то не е меродавно, просто се споделя от доста уважавани от мен капацитети в аудиото:

Безсмислено е да се проектират АВ усилватели, все пак индустрията бълва основно такива, а те просто не могат да свирят, това е доказано.
Само глух и прост човек може да вярва, че някога някъде ще може да се създаде противотактна схема с голямо КПД, която ще е конкурентна на еднотактните усилватели с кпд под 20%
Няма по реален звук от тоя на добър широколентов драйвер, поставен в рупор + добро еднотактно стъпало със минимум 110% ток на покой от максималния ток протичащ през намотката на говорителя, естествено БЕЗ ООВ.

Другото е в сферата на фантазиите - събуждаш се, гледаш че си отвит и... нататъка го знаете!
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Fender_str
има опит
има опит
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#2 Мнение от Fender_str »

Toзи форум поне в началото тръгна добре. Но за съжаление за в момента е пълен с безмислени анкети на всички знаем кой :evil: Няма изслушване на другия. И както казахте вече всеки си предлага стоката и т.н.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Daniel Petrov »

thetimeisnow написа:Стандарт и еталон за звук НЯМА! Защо ще ми налагаш кое е хубаво и кое не? Аз нямам ли уши на главата да преценя кое е добро за мен и кое не? Това било така, онова било така... Това, че за теб и личните ти представи е така, не означава че за друг също е така :wink:


Да, няма, и аз съм написал всичко онова в онзи пост защото някой постоянно пробутва за меродавна своята истина. Т.е. се опитва да МИ налага кое е хубаво и кое не.

То по принцип истината е една, просто има няколко типа хора, които (не/частично) я споделят, като двете крайности са infidel и zealot.
А ти ми май си от първия десен...
Не реви, аз ти изтрих втория пост, не съм длъжен да давам обяснения, но
в случая го имаш:
коментара за DIY Ямбол и центъра на вселената са си чисто заяждане.
следващият ти подобен пост те прави неактивен в този форум, като гледам броя на постовете ти тук, (не в алтернативния) няма да е голяма загуба
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Daniel Petrov »

Налагаме?
Не, приоритет са ни, ама като гледам какво се цени като Хай-Енд в световен мащаб е точно такъв тип техника...
Нали се сещаш - когато едно мнение се споделя от по голямата част от хората, то се приема за истина. В случая мога да добавя - по голямата част от хората с ценз и рутина в тази насока. Тук се говори за High End а не за High Power, две различни и в повечето случаи несъвместими понятия са!
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

thetimeisnow написа:Както вие си налагате лаповите стъпала и хорните. Начина е един и същ явно. Ама тук е много открито и дразни.


Ти поразгледай по-добре и форумите и статиите.
Ще намериш не само фулрейндж хорни, но и дву и трилентови проекти включително и с басрефлекс. Даниел е публикувал достатъчно схеми с транзистори. Въпреки, че като потребител аз от 5 години слушам само хорни, уважавам и интереса на хората, които имат други вкусове.
Най-честата реакция на хората от Bgaudio Team в такива случаи е "чуй и прецени сам".

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Daniel Petrov »

Angel написа:Даниеле, изборът си е твой, и по тази точка няма как да има "меродавно мнение", освен твоето. "Истината" е субективна, винаги.

Само един-два въпроса за размисъл:

1. Мислиш ли, че има някакви обективни пречки да правя маломошни и неефективни схеми, или мислиш, че не зная как се прави това? Или че не зная как да си купя драйвери от която и да било фирма?

2. При равни други условия, ти какво би предпочел: схема, която харчи 100, а изважда 1, или такава, която го докарва поне 50:50, ако не и по-добре? Същото касае цените...

3. Целта на всяка оптимизационна задача нали не е как да похарчим по-повече, за да получим по-малко, нали? (освен ако не сме като рускините в Ню Йорк от популярния виц).

Може би за 100-тен път трябва да повторя, че "продажбата" на каквото и да било не е сред мотивите ми за участие тук. "Пазар" за качествена аудио техника у нас няма, няма и да има, отчитайки музикалния вкус и традиции на "средния" българин. Епизодичните и случайни клиенти не са "пазар", не че ги връщам... За мен най-интересен е професионалният пазар (студиата), където има с какво да се "похваля".

Като говориш за "религия" - аз поне си направих труда да се разходя и чуя, от което си направих изводи както за "постиженията", така и за критериите, в т.ч. и по "хай-цена-магазините". И аз имам право на лично мнение и своя "истина", нали?
Но за разлика от други, поне се старая да мотивирам с наблюдаеми факти изводите и мнението си, а не с голи твърдения, докарани до религиозен абсолютизъм. "Аудиофилията" не е религиозна секта, нали?

Моите уважения към мнението на всеки.


Daniel Petrov написа:Да, всеки има право на такова, стига да не се опитва да го налага като догма на останалите.
За всеки влак си има пътници, в това число слагам своя собствен, твоя и оня, дето кара московци за "простолюдието", т. е. за хората, за които аудиото не е религия, а нещо. което купуват, защото другите около тях го правят...
Доказано е (не от мен, естествено), че това дето вкарваш 100 пък вадиш 14-15 свири много по реално от онова, другото, което ти харесваш.
Времето (и вярата) си е твое, можеш да си го уплътняваш с каквито искаш занимания, един френд на времето предлагаше да правиме записи на кенефна хартия като използваме железен прах, Ц200 и магнитопровод с въздушна междина от електрожен, така, че... всеки луд с номера си.
Дразни факта, че пускаш язвителни коментари относно качеството на изброените сингъл ендид и фул рейндж пособия, като по този начин налагаш субективното си мнение по въпроса на прохождащи в аудиосферата хора, които все още нямат реален поглед върху нещата заради липсата на рутина...това вече е догма...


На никой не му стиска да делва мнения в момента, защото много хора ги четат и просто ще замирише на машинации...

П.П. В интерес на истината, идеята за запис върху кенефна хартия е моя, това беше един базик отпреди 15-на години по повод на друга една такава безсмислена простотия, bayivan го знае тоя случай... :mrgreen:
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Teodora Todorova

#7 Мнение от Teodora Todorova »

:?
Мисля, че не трябва да се занимаваме с алт. форум, ядосани баннати, търсещи справедливост и тем подобни. Не желая да изказвам мнение, защото би било прекалено вулгарно от моя страна.
Да са живи и здрави, само това мога да кажа. Въобще не ме учудиха с нищо, така че няма какво да му мислим толкова.
Както каза Рутчо ние съветваме хората да слушат, да усещат музиката и така да избират аудио-компоненти, а не да четат и да вярват на сляпо.
Това поне правя аз. Не конструирам, не отбирам от схемотехника, но пък се наслаждавам на музиката и това, което правя е да показвам на хората какво за мен е добро, ходя да слушам и други системи, за да знам кой какво харесва, кой какво слуша, правя си сравнения с компонентите и предавам опита си на тези, които имат интерес. Мисля, че това е същността на БГАУДИО и вярвам, че който има глава на раменете си умее да си прави сам обективна оценка.

Така де. Рядко взимам участие в подобни теми, просто защото са генератор на негативна енергия. По-зле от безцелното хабене на енергия за мен е именно генерирането на негативна такава.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Daniel Petrov »

Айде спрете се, няма смисъл, отворих темата заради факта, че се трият неудобни постове в уж обективен форум, нещо, за което много пъти са обвинявали нас, коментарите оттук нататъка са безсмислени! Точка!
Заключвам темата.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Daniel Petrov »

Четете ТОВА
Наглостта на някои хора е безмерна...
:smt067 :smt068 :smt067 :smt068 :smt065 :smt075
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

D.Kolev

#12 Мнение от D.Kolev »

òîÿ ãîëÿì ìàãüîñíèê áèë , ùå ÿ ìîäèôèöèðàë.
öÿëîòî äàéàóäèî íå óñïÿ , àìà òîé ùÿë äà ÿ ðàçãëåäà :twisted: :twisted: :twisted:

óñåùà ñå êîëêî å íåêîìïåòåíòåí ñàìî îò ïîñòîâåòå ìó. íèùî ëè÷íî , íî àç êàòî íå ðàçáèðàì íå ñå îáàæäàì. íÿêîé äà ìó íàïîìíè ÷å ñõåìàòà ïîäëåæè íà ëèöåíç è àêî òîé ÿ èçïúëíè òàêà , òîâà âå÷å íå å ÄÎÃÊ.
íÿìà êàêâî äà çàáëóæäàâà íåçíàåùèòå ïîòðåáèòåëè.
äà õâàíå äà íàïðàâè íåùî ïî-õóáàâî ñàì :P

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Daniel Petrov »

Цитирам един човек, името му няма да споменавам, разговора е от айсикю, разговора е по повод господина Деспотов:

Някой (16:43:49 17/08/2006)
Този човек ме изумява с презрителното отношение към клиентите си. Него го кефи да пробута на някого китайски говорител например представен като американска разработка на НАСА.


Някой (16:44:17 17/08/2006)
Хем ще му вземе парите, хем ще разправя какъв идиот е онзи, че му се е вързал.



Daniel (16:45:16 17/08/2006)
голям рев рева да е в бг аудио, аз казах, че докато участвам, той няма да е вътре


Някой (16:46:17 17/08/2006)
Те ще го усетят и в другия сайт.
Писа ми DJPOPA да ме кани там, но аз му казах, че докато има хора като Ангел там, аз няма да участвам.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Einstein

#14 Мнение от Einstein »

Колко време още ще е нужно на администраторите, за да се усетят, че с тази тема се излагате вие и принизявате форума си до махленско клюкарене..? Кому е нужно това и кой всъщност печели..? :roll:

А по света - колкото хора, толкова мнения.

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта